Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz martonl #155 üzenetére

    Abban egyetértünk, hogy valami itt nem kerek. De kontextusában nézd a hozzászólásom.
    Az vetődött fel, hogy a Telekom tudakozóban a Netfone jelenik meg a hordozott szám esetében, és ez bizonyítja, hogy a szám a Netfone nevére került.
    Erre írtam, hogy a Netfone ÁSzF-e és a szerződés szerint is számhordozás történt, azaz a szám az előfizetőé maradt. A 2-es mellékletből idéztem is, most a következő mondatot idézem: Kijelentem továbbá, hogy az alább rögzített telefon szám(ok)at 30 napon
    belül nem kívánom más szolgáltatóhoz továbbhordozni.
    Ez is bizonyítja, hogy a tulajdonos az előfizető, hisz egyoldalú döntéssel elviheti máshova.
    Kizártnak tartom, hogy a Netfone számhordozásra kér felhatalmazást, és közben suba alatt "saját névre" írja az számot. Lényegében ez volt az alapállítás. De ha a Netfone ilyet tenne, akkora büntetést kapna, hogy abba pénzügyileg is belerokkan.

    A hírközlési törvényből idéztem, hogy mobilszámokra tudakozót nem kötelező működtetni.
    A Telekom (a Posta, Matáv) utódjaként sokak szemében olyan Tudakozót üzemeltet, amely minden mobilszámot mutat (titkos kivéve) szolgáltatótól függetlenül. Biztos, hogy ma is így van? Tényleg szerepelnek benne a vodás, telenoros, digis számok is? Ha egy előfizetőnek változik pl. a címe, eljut ez a változás a Telekomhoz? Ez, az állandó adatfrissítés egy plusz macera a többi szolgáltatónak. Minek csinálnák, ha
    - törvény nem kötelezi őket erre,
    - a természetes személyek minimum kétharmada titkosan kezelteti a számát?
    A környezetemben mindenki száma titkos. Ki se tudom próbálni, hogy egy nem titkos, más szolgáltatónál levő szám megjelenik-e a Telekom tudakozójában.
    Mobilszámra a tudakozónak már egyébként sincs sok értelme. A közületi számokat is a cégek már honlapjukon teszik publikussá.
    A Vodánál és a Telenornál is van tudakozó, de csak a saját előfizetésekre. Miért foglalkozna egyedül a Telekom a többiével is?
    A Telenoré külön is érdekes, mert ha a keresett szám nem telenoros, akkor nem előfizetőt ír ki, hanem a számot kezelő szolgáltatót. Mintha (!!) valami ilyesmi történne a Netfone-hoz hordozott számok esetében is. Nem tudom a tutit, csak egy tipp.
    Összefoglalva: valami tényleg nem kerek.
    Dehogy a Netfone jelentett volna "saját magát" a Telekom tudakozójába, vagy a Telekomnál történt-e hiba, én nem tudom eldönteni. De az is elhamarkodott, ha rögtön a Netfone hibájának minősítjük az esetet. Lehet, hogy ők hibáztak, lehet, hogy nem. Majd kiderül.

    Közben megjelent egy hivatalos személy is. Jöhet a tuti info, olvasom is. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák