Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabog4

    aktív tag

    Üdv mindenkinek!

    Nem tudom kell-e hozzá a gépem adatai, de majd max a következő hozzászólásnál leírom /megnézem pontosan EVERESTel/!

    A kérdésem az lenne, hogy, amikor feltelepítettem először a WINDOW 7 64bites rendszerét, akkor rendszeresen fel kellett telepítenem /minden indításnál/ a REALTEK HD AUDIO drivert, hogy legyen hang.
    Itt csak azt nem értem, ahogy telt az idő, mintha megtanulta volna a gép, hogy érzékelje a hangot és mostanában nem kell telepítenem csak ritkán 1x-1x! Ez nem is probléma igazából, mert plusz 5p belefér csak nem értem, hogy MIÉÉÉRT? :D
    (Egyik barátom azt mondta, lehet, mert elavult az alaplapom, de csak nem ez lehet a hiba!)

    A nagy problémám viszont...!

    Néha eljátssza, hogy bekapcsol a gép kb 10-15mp után BEFAGY, kakukk, összesz@rta magát a gép. Nem is dolgozik a gép! Az egér mozog csak töltőjelet mutatja, de az is néha megszokott fagyni főleg, ha próbaképpen rákattintok egy mappára, mert először a tálca hal meg az asztali ikonok kijelölődnek, ha rámegyek egérrel...aztán kattintok rá és vége!
    Okot nem tudok találni, mert nem ír ki semmi hibát. Van, hogy 2-3 órát szórakozok, hogy működjön, de utána semmi baj nincs vele!
    Csökkentett módba minden megy hálózattal is. WIN XP nem volt ilyen gondom egy szál sem. Haveromnak sincs efféle gondja, neki is hasonló kaliberű gépe van.
    Gondolkodom rajta, hogy megpróbálom felrakni a WIN8at hát, ha az nem ilyen összekulázós, de előbb kikérném a nagyérdemű véleményét!
    (Lehet nem fontos, de nekem nagyon lassan indult a WIN7 telepítő, de nagyon-nagyon, haveromnak sitty-sutty ment a dolog. Rámentem, hogy 'telepítés' 4-5p várakozás továbbrakott megint +1 lépés 4-5p várakozás. Ugyanazzal a lemezzel telepítettünk szóval valószínűleg az olvasómnak nem tetszett a lemez, de hát, ha fontos info még is csak! :) )

    Most fejből ami megmaradt, hogy mi mi-is a gépemben:
    4gb DDR2 ram
    Sapphire HD 5770 1gb videókártya
    M2V alaplap (am2)
    3800+ AMD Athlon 64 x2 Dual core processor 2.0ghz
    500gb vinyó /ATA/

    Remélem tudtok megoldást!

    Válaszotok előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    HUN_Thorpedo

  • szabog4

    aktív tag

    válasz Sickboy25 #17218 üzenetére

    Üdv!

    TÁPOM: HKC USP 5550 Ultra Silent Power 550W

    Memtest? Gondolom a RAM tesztjére gondolsz! :D Azt nem is tudom hogyan kell!
    A memória esetleges hibáját azért zárnám ki, mert ez alatt a win7 alatt volt egy gyengébb 1-1gb DDR2 800mhz ram, ami most benne van az elméletileg 1064 vagy 1080mhzes nem is emlékszem már, de alaplapom csak 800 ismer fel /kéne cserélni, de jelenleg nincs keret és, akkor már ddr3 kit amihez ugye, akkor már RAM kell, PROCI kell.... sok pénz :/ / na szóval az új ramokkal is fennáll a dolog, de, ha tudsz segítséget nyújtani megvizsgálom! :)

    HDD sentinelt??? SSSSZZZZZZZZZ....öööhm :D felteszem a kérdést az mi fán terem? :)
    HDD az oké, hogy a vinyóm... :D

    Tuning? Mármint, hogy húztam-e valamit is a gépen? Nem egyáltalán nem! A procit húznám, mert azt elvileg lehet, de amíg nincs hozzá megfelelő hűtés nem égetem le potyára! :)

    HUN_Thorpedo

  • szabog4

    aktív tag

    válasz saucelori #17220 üzenetére

    Üdv!

    HDD állapota 100%

    Utolsó kérdést nem igazán értem! :) Írtam, hogy ATA csatis
    http://www.google.hu/imgres?q=ATA&num=10&hl=hu&tbo=d&biw=1920&bih=936&tbm=isch&tbnid=Aa3DSrauFNZhnM:&imgrefurl=http://www.gamechannel.hu/cikk/hardverzona/serialata/12&docid=gN2qw6KiOdewaM&imgurl=http://www.gamechannel.hu/hardverzona/serial_ata/serial_ata_04.jpg&w=640&h=480&ei=NFzkUMPZCqGg4gTRtIGAAg&zoom=1&iact=hc&vpx=605&vpy=163&dur=252&hovh=194&hovw=259&tx=177&ty=136&sig=102453491879008065721&page=1&tbnh=139&tbnw=195&start=0&ndsp=53&ved=1t:429,r:3,s:0,i:136

    Hát ez a MEMTEST 86+ letöltöttem, de UltraISO akarja megnyitni azon belül meg nem találok EXE filet
    Illetve ahogy elnézem ez nagyon LINUXos :D:D /Linket tudnál küldeni, hogy működtessem WIN7 alatt azt megköszönném :)/

    HUN_Thorpedo

  • szabog4

    aktív tag

    válasz Kommy #17222 üzenetére

    Köszönöm a választ! :)

    Holnap ellenőrzöm is!

    Szóval, akkor pendrivera 'kiírom' és onnan BOOToljam???? :)

    HUN_Thorpedo

  • szabog4

    aktív tag

    Üdv ismét!

    Elnézést kérek most tudtam megnézni ezért írok csak jelen pillanatban! :)
    Hát megtörtént kiírtam PENDRIVE-ra illetve újraindításkor róla bootoltam és semmi csak fekete képernyő ls bak felső sarokban villog a (szövegmutató fül?)!

    HUN_Thorpedo

Új hozzászólás Aktív témák