Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • herrká

    senior tag

    Sziasztok! Segítséget kérnék. Ha minden igaz, döglődik a táp, vagy alaplap, vagy a proci(?) a gépben. Sokadszorra lehet csak bekapcsolni. Bekapcsolom/nám, felpörögnek a ventik, világítanak a ledek, indulnak a HDD-k, de se kép, se hang. Bekapcsológomb hosszan nyomva tart, kikapcs. 15-20 másodperc múlva próba, ugyanez... 8x, 10x egymás után. Újabban indul a venti és a ledek, egy-két másodperc és leáll. Pár másodperc elteltével indítja magát, majd leáll és ez ismétlődik, míg a bekapcsológomb hosszú nyomásával ki nem kapcsolom.
    Most jut eszembe, hónapok óta ha volt valami frissítés ami újraindítást igényelt, vagy én akartam valamiért újraindítani, az sohasem sikerült!
    Két boltban érdeklődtem, táp hibát mondtak. Egy ismerősöm alaplapra gyanakszik. Ma a "tápos" fórumon írta valaki, hogy hasonló hibára szervizben a processzor hibáját mondták... Sajnos nincs a közelemben se csere táp, se alaplap.... Van valakinek ötlete, melyik lehet a hibás alkatrész? Köszönöm!

  • herrká

    senior tag

    válasz MrDerekas #38359 üzenetére

    Köszi! Nem tippmixnek szántam. :-) Gondoltam hátha valakinek volt már hasonló problémája és esetleg szűkül a kör... Már majdnem megvettem az új tápot...

    Kipróbálom amiket javasoltál. Köszönöm!

    A gépem:
    CPU QuadCore i5-3550, 3700 MHz
    Alaplap ASRock B75 Pro3
    Memória összesen 8140 MB (DDR3 SDRAM)
    Videokártya AMD Radeon HD 7800 Series (2 GB)
    1db 125-ös SSD, 3 db HDD, ebből kettő 2 terrás, 1 pedig 4 terrás,
    FSP 450+ táp,
    Sharkoon valamilyen ház, 3db 12cm-es ventivel. Több éves konfig.

    [ Szerkesztve ]

  • herrká

    senior tag

    válasz MrDerekas #38359 üzenetére

    Szia! Tegnap kiprobaltam pár dolgot. Masik táp, semmi. Lehuztam mindent, semmi. Kivettem a vga-t, elemet cseréltem, monitor az alaplapi kimenetre, semmi. Kivettem a memóriát, rosszul emlékeztem, 1db 8-as van benne, nem 2db 4-es, semmi. Ami érdekes, hogy van az alaplapon csipogo, de minden esetben néma maradt! Aztán meg a procit is újra pasztaztam, ki és visszatettem, de semmi. Illetve annyi, hogy a végén osszeraktam, de mostmár nem indul egyáltalán. A LED világít és indulnak a ventik, két másodperc leáll, majd újra próbál indulni szisztéma megy a végtelenségig! Hétfőn megy szervizbe... Kezdjek el addig alaplapot nézegetni, vagy meg mindig lehet más hiba is? Köszi! Ekezetek miatt elnézést, de már csak a teló működik...

  • herrká

    senior tag

    Sziasztok!
    QuadCore Intel Core i5-3550, 3700 MHz (37 x 100)
    ASRock B75 Pro3 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM,
    Corsair Vengeance 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
    AMD Radeon HD 7800 Series (2 GB)
    KINGSTON SHFS37A120G (120 GB, SATA-III)
    TOSHIBA DT01ACA300 (3 TB, 7200 RPM, SATA-III)
    WDC WD20PURZ-85GU6Y0 (1863 GB)
    WDC WD5000AAKS-00A7B0 (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    CHIEFTEC CTG-450-80P 450W
    Egyre többször fordul elő, hogy elmegy a kép. A Chrome böngésző használata közben. Feketeség néhány másodpercig, majd zöld képernyő. Ha szerencsém van, néhány másodperc után visszajön minden, mintha misem történt volna. Ha nincs szerencsém, akkor zöld marad és csak a gép bekapcsológombjának hosszú megnyomásával tudom a gépet kikapcsolni!
    Illetve szintén a böngészőben, egyszer csak nem tudok semmit csinálni! Egérkurzor mozog. Letudom tenni tálcára és onnan visszanyitni a böngészőt. Néha be is tudom zárni, de innentől semmi. Látszólag minden van, kurzor mozog, de ha le akarom állítani, újraindítani vagy valamit megnyitni, egérkurzor homokórázik és nem történik semmi! Csak a hosszan nyomott bekapcsológombra áll le. Ha újraindítom, simán indul. Ha indítom a Chromot, kérdezi, hogy helyreállítsa-e?
    Nem értek hozzá! Barátaim szerint VGA vagy táp! (ők sem értenek hozzá :) ) Szerintetek? Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák