Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZYLO

    újonc

    válasz MrDerekas #34744 üzenetére

    Kösz.
    A RAM hibát kizárnám, nagyon valószínűtlen, hogy több darab RAM egyszerre elromlana.
    Processzor lábak nincsenek elhajolva.
    Próbáltam alap telepítővel és Blade Edition-nel is.

    IDE vinyó esetén mindig kék halálra fut, SATA esetén pedig azért nem sikeres, mert a vinyót nem látja, nincs mire telepíteni. Az alaplap CD-jéről indulva csak ezt a Raid drivert kínálja fel, hogy kiírja floppyra. Egy másik gépen kézzel tudnék egyebet felrakni, ha tudnám, hogy mit kell. Más gépek BIOS-ban is mutatják a SATA vinyót, ez nem. :(

    Ebben a BIOS-ban nincs AHCI, IDE vagy Compatible Mode választási lehetőség. (AMIBIOS P1.70)
    SATA-nál Raid/non-Raid-et lehet állítani, semmi mást. SATA1/SATA2: Not detected.

    A proci hibát nem tudom kizárni, két másik 478-as tokozású procit belepróbáltam, de azokkal nem adott képet a gép. Az alaplap a kollégám szerint jó volt, amíg használta. Elírtam, P4V88+ amúgy.

    Talán még egy BIOS update-et megpróbálok, csak előbb meg kell tanulom, hogyan lehet... Utálom.
    Nem akarnám ezt a működő BIOS-t elrontani, ha egy rossz alaplapból áttenném a chipet, abba is beírhatnám az új BIOS-t?

Új hozzászólás Aktív témák