Új hozzászólás Aktív témák

  • CrimsonX

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sajnos nem vagyok egy nagy hardver guru, es par napja elkezdett furcsan viselkedni a gepem, es nem tudok rajonni, hogy mi lehet a baja.

    Majdnem 3 evig beton stabilan mukodott a gep, mig kb egy hete egyszer cask jatek kozben teljesen leallt. Mintha csak aramszunet lett volna, vagy pillanatnyi aramkimaradas. Viszont visszakapcsolni mar nem tudtam. Bekapcsolasra reagalt, ventillatorok forogtak, dvd meghajto ajtaja mukodott, ledek vilagitottak, viszont mar a biosig sem jutott el. Leallitani meg csak a hosszan nyomott bekapcsolo gombbal tudtam, mar amikor hajlando volt leallni, es nem indult ujra azonnal, es kezdtek ujra forogni a ventik. Nezegettem a gepet, piszkalgattam az ssdnel a sata es tapkabelt, mivel nem bootolt a gep, gondoltam ott lehet a baj. Aztan 10-15 perc mulva sikerult elinditani es bootolni a gepnek. KB 2 napig meg megint teljesen rendben, majd filmnezes kozben ugyan ugy leallt, es szinten nem tudtam elinditani. Harmadik alkalommal aramszunet volt az utcaban, ami utan szinten nem indult el a gep, csak a ventik forogtak. Nem tudom mi lehet a baj, de mikor jo pillanata volt es elindult, vegeztem memoria tesztet, az szepen lemet, teszteltem az ssd-t, az is rendben van. Reseteltem a CMOS-t, de utana sem indult el a gep. Aztan hagytam egy ejszakat kihuzva a tapkabelt, majd reggel probalkoztam, mikor is elinditottam a gepet, ventik felporogtek, majd 3 mp mulva leallt, ujraindult magatol es vegre eljutottam a biosig. Beallitottam a biost az esti clear miatt, majd 2x ujraindult a restart utan mire eljutott a windowsig.

    Alkatreszek:

    ASUS P8Z68-V/GEN 3 lap
    I5 2500K
    G.Skill RipjawX 1600Mhz 4x4GB
    Corsair HX750W
    ASUS HD6950

    Elnezest a hosszu szovegelesert, nem tudtam rovidebben megfogalmazni. Van valami otletetek mi okozhatja ezt? :R

    Köszönöm,

    //CrimsonX

Új hozzászólás Aktív témák