Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    tag

    Üdvözlet a kedves fórumlakóknak, még új vagyok itt. Most kezdtem ismerkedni egyáltalán a NAS világával is, és ezzel a programmal is. Olvasmány-élményeim alapján választottam ezt, egyelőre nem bántam meg. Szorgalmasan végigolvastam az összes hozzászólást, köszönöm a tanácsokat mindenkinek.
    Azért leírom az én esetemet, hátha idetéved valami laikus kezdő, mint én vagyok. Egy régi Core2 gépből csináltam nast, "sok" hdd-val és memóriával. Ebbe csak 8giga megy bele, és azt tapasztalom, hogy ez kell is neki. Sajnos usb-vel nem tudtam elindítani valamiért, pedig tudnia kéne. Ezért live-cd-ről telepítettem, de a 12.1 verzió nem volt hajlandó települni, nem értem, de ez van (can't load kernel, és megállt...). A 11.4 verzió ment fel, az viszont gond nélkül. Aztán a böngészőből 2 perc alatt sikerült frissíteni a legújabbra. A beállításoknál sokat segített ez a videó is.

    Sajnos van 2 kérdésem is: beállítottam a bittorrentet, igazából csak a saját fejem után. Működik is, tölt, meg minden, még fel is. Viszont a seedelésnél szerintem csak azt az időt számítja, amikor valaki tölt tőlem is. Márpedig vannak oldalak, ahol bizonyos korlátig meg kell osztani a fájlokat, így meg nem számolódik az idő. Mit kellene még beállítani rajta?
    A másik a tűzfalra vonatkozik. Van-e valami varázslatos beállítás, ami jobban megvédi a fájlokat az illetéktelenektől? Erre nem találtam megnyugtató megoldást.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pali923

    tag

    válasz gyulazsolti #586 üzenetére

    Éppen az a gond, hogy az oldal nem számol semmit, pedig a megosztás él, az seedel, aki akar. Azoknál látom, hogy csökken az eltöltendő idő, amiből töltöttek is, a többinél áll.
    Gyakorlatilag én csak engedélyeztem a xigmanasnak a bittorrent szolgáltatást, és beállítottam a könyvtárakat, működik. Kell még valami más is?

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • pali923

    tag

    Nem nagyon pörög ez a topik, de azért reménykedem egy kis segítségben.
    Azt vettem észre, hogy azt írja a rendszer, hogy az állapota "degraded", ami azt jelenti, hogy a 4 egyforma vincseszterből csak 3-at lát. Az adatok megvannak a vindózos fájlkezelő szerint, de a rendszer háborog itt nekem. Elkezdtem szerelgetni, és arra a furcsa eredményre jutottam, hogy a biosban látszik mind a 4 HDD, és amikor bootol a nas, akkor is kiírja az összes lemezt, de a web gui szerint csak 3 lemezem van, és sehogy nem hajlandó a negyediket felismerni.
    Van erre valami varázslatos megoldás?

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Új hozzászólás Aktív témák