Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz evoken #36 üzenetére

    Értem. Őszintén szólva ezekre én oda se figyeltem, szerintem áttekertem elsőre.
    Amit nem értek, hogy miért veted el egy ilyen alapján az egész videót, mitől lesz önmaga paródiája. Az összes többi, ami utána van, így nálad rögtön kuka, pedig pont az lett volna a lényeg.
    Ez csak egy gyűjtemény, úgy tekints rá, ha érdekel a téma.

    Már megint ez a "hit", "hinni benne" meg "hitvita" kifejezések.

    Szerintem senkit nem érdekel, hogy ki miben hisz. Nem is írta itt senki, se azt hogy te higgyél benne. Irreleváns.
    btw. szintén teljesen mellékes, de én teljes mértékben a tudomány és a tudományos módszer mellett vagyok bármilyen témában. Ezért is keltette fel az érdeklődésemet a téma pár hete, mert egyre több professzor, egyetemista és kutató foglalkozik vele. Persze tudom, hogy régen is voltak ilyenek, de egészen a legutóbbi évig/évekig nagyon erős volt a stigma. Pont erről beszélnek a NASA tájékoztatón is, meg sok kutató is, hogy végre most már változott helyzet, nem ciki beszélni róla, már nem tabu téma tudományos körökben sem. Nem lehet elintézni annyival, hogy nincs bizonyíték, tehát hülyeség és így ne foglalkozzanak vele.

    Hogy miért érdekes a téma, és miért érdemes követni? Pár pontban, szerintem:

    - kismillió civil eset/megfigyelés van (persze ez volt régen is, de a számuk folyamatosan növekszik) ehhez kapcs.: definiáld: "minimálisan értékelhető kontent"
    Ez (nem pont ez a videó, hanem az eset) vagy ez nem az?
    - Civil pilóták is nagy számban észlelnek jelenségeket, de eddig beszélni sem mertek róla, nem hogy jelenteni, félve a retorziótól. Ez most már remélhetőleg megváltozik, lesz egységesített jelentési folyamat és adatközlés.
    - 2017-ben kikerültek katonai videók, a Pentagon elismerte a videók valódiságát, és hogy nem tudják mi van rajtuk
    - Katonai pilóták léptek a nyilvánosság elé hogy láttak olyan járműveket (amiről a videók is kikerültek) a műveleti területükön, amik olyan manővereket hajtottak amikre ember alkotta gépek nem képesek. Ők elég hiteles emberek, ahhoz, hogy megérje odafigyelni rájuk. Még ha nem is idegenek, akkor is olyan járművek vannak a légtérben (közel napi szinten) amik nemzetbiztonsági és repülésbiztonsági kockázatot jelentenek, mindenképpen szükséges hogy kinyomozzák, hogy mik ezek. Ezekről persze megvannak a radar és egyéb szenzor adatok, de ezek mind titkosítottak.
    - Ezzel egyet ért az amerikai vezetés is, épp ezért állították fel az AARO-t, hogy tudományos szintű vizsgálatokat végezzen az ügyben
    - Szintén ezen a véleményen van a NASA és az FAA is, épp ezért ők is felállítottak egy bizottságot ezen esetek kivizsgálására. Az AARO foglalkozik titkosított és nem titkosított adatokkal egyaránt, a NASA a publikus/civil adatokkal, esetekkel.
    - Dr. Sean Kirkpatrik szerint a hozzájuk eddig beérkezett/feldolgozott ~800 jelentés 2-5%-ra nem tudnak magyarázatot adni. Itt hozzátenném, hogy attól még, hogy a többire létezhet hagyományos magyarázat (mert mondjuk nem mutat hihetetlen manővereket, sebességeket), még nincs megoldva.
    - Komoly, tudományos körök foglalkoznak már a témával, úgy mint UAPx, Galileo Project, Dr. Gary Nolan, meg még vagy több tucatnyi csapat. Próbálnak több/jobb adatot gyűjteni.
    - Korábbi katonai pilóták álltak be a téma mögé, és indítottak saját projekteket.

    Feltételeztem, hogy ezekkel mindenki tisztában van (ami hülyeség volt, nyilván), ezért is írtam korábban valaki véleményére, hogy a tájékozatlanság szülte.

    Nem szereted a szenzációhajhász körítést?
    Rendben, megértettem, én sem vagyok oda érte, de szerintem ez még nem invalidálja a tartalmat mögötte. (még a Skywalker ranch-be is belenézek néha, pedig az aztán a legalja)

    Ettől még érdekel a téma?
    Akkor nézz olyan műsorokat a témában amik komolyabban, sallangoktól mentesen adják elő. Pl. Chris Letho, Ryan Graves, Lex Fridman és Joe Rogan vendégei

    (asszem hamarosan kapom a dádát egy moderátortól, tényleg nem itt kéne folytatni)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák