Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz ftamas0201 #49450 üzenetére

    Az EON-nál teljesen halál van, semmilyen kötelezettségüknek nem tudnak megfelelni hosszú hónapokon keresztül. Fogyasztóvédelem (kormányhivatal) leráz, mondván nem illetékes fogyasztóvédelmi eljárást indítani ellenük, békéltető testületi döntésre fütyültek, fordulj bírósághoz, ha valami nem müködik az általuk épített hmke rendszeredben. Banánköztársaság.

  • gorbep

    senior tag

    válasz ftamas0201 #49450 üzenetére

    Nekem a március végi HMKE bővítés átvétel óta (óracsere nem volt) nagy csend... se számlák nem jönnek, se a csoportos beszedésre nem terhelnek... Bementem ÜFSZ-ra, azt mondták a szerződés HMKE miatt zárolva van ( valaki belsős meg tudja mondani miért van zárolva és ez mit is jelent???), ők nem oldhatják fel a zárolást, várjak türelemmel... Májusban éves leolvasás volt, a leolvasó csak a gázórát olvasta, a villanyra azt mondta, azt neki nem kell, távleolvassák... elszámoló számla se jött, mintha nem is léteznék...

    ÜFSZ adott egy papírt, hogy bent jártam érdeklődni, és hogy JANUÁR!!! óta nem állítottak ki nekem számlát... tegyem a papírt a villanyóra alá, és ha jönne valami csapat elvinni az órát, lobogtassam a papírt, hogy én mindent megtettem a fizetés érdekében ami elvárható...

    Eon 2023 IT... most komolyan... fényévekre vagyunk egy 15 percenként változó tarifától...és én még arról álmodom, hogy a valódi 3F teljesítmény-energia elszámolás miatt olvasgassák időszakonként a 1.8.0 és 2.8.0 regisztereket és kivonogatva adjanak egy korrekt időintervallum (15 perc, 1nap, 1 hó) elszámolást...ugyanis a bruttó tarifa alapja korrektül valami kis időintervallumú szaldó. Ha az 1.8.0 és 2.8.0 alapján csinálnak bruttó elszámolást, arra mi, 3F ügyfelek csúnyán rápacsálunk..

    Ez is csak abban erősít meg, hogy nekem kell lokálisan olvasgatnom a P1-et, mert leszek itt viták a szolgáltatóval, és ha nincs lementett adatom, semmi sem lesz a kezemben, amivel tudom bizonyítani az igazam. HomeAssistant alá melyik P1 olvasót javasoljátok? ( melyiket a legkönyebb egy "dilettáns"-nak bebucsikolni egy HAOS alá. Félig szakma, de nincs időm expertté képezni magam HA-ban )

    1. 2. 3.

    Az ár nem szempont... hiába olcsóbb 5e-el, ha ha napokat szívok vele... az idő is pénz...

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák