Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee897

    tag

    válasz senki68 #39832 üzenetére

    "De ha megint lemegy, ezt a lámoás módszert tuti kipróbálom. "
    Azért óvatosan, mert ebbe már bele lehet halni hibázás esetén!

    "Már az ki van szűrve, hogy melyik megszakító, mindent szétszedtem, semmi hibát nem találtam, összeraktam"
    Ha megvan, hogy melyik kör, akkor az már fél siker! Dugj át dolgokat másik kismegszakítóra és azzal szép lassan meg lehet találni. Ha nem találod de mégis van hiba, akkor gyanús, hogy a falban van valami probléma... Ha lekötöd az adott szakaszról a fázist és a nullát IS (de ha tutiezerre akarsz menni, akkor onnan a földet is), akkor azt is ki lehet zárni. Esetleg megterhelheted egy hősugárzóval azt a kört, hogy hátha nulla és föld közötti probléma van, hogy ha az van, akkor elég áram menjen a föld fele, ne mind a nulla fele akarjon menni.

    Nekem van olyan ismerősöm, aki belefúrt a nulla és a föld között a kerti vezetéknél, ami a betonban volt. Kerti lámpának betontömböt csinált és abba rakta előtte a vezetéket. Csak elfelejtett a betonozásnál csavart berakni, amihez odaerősíti a lámpát és utólag fúrta bele, csak akkor már belefúrt a nullába is... Ott mindenféle furcsa ÁVK lecsapások voltak, amikor bent a házban kapcsolgatták a villanyt (tehát még csak nem is a kertben, hanem a házban kapcsolgatták a lámpát és a kinti föld-nulla zárlat által okozott probléma erre jött ki)...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák