Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    válasz drdr #39805 üzenetére

    Köszi, az lesz, ha találnék olyat aki ráér, bár ugye ha nagyon ráfeküdnék találnék.
    Na akkor megvan a jövő évi projekt, mert idén már esélytelen, meg nekem sem lenne rá időm ünnepek előtt.

    #39806 Strezi
    Köszi szépen. Ennek a története az, hogy amikor megvettük a házat, használtan a biztiszekrényben volt 3 db biztosíték, egy átláthatatlan gubanccal.
    Sikerült szereznem akkor egy villanyszerelőt, aki "rendberakta" (mostani állapot), még a villanyórától bejövő vezetéket is kicseréltük, mert az sem volt "megfelelő" (szépen fogalmazva).
    Fi relé is akkor lett berakva a biztosíték szekrénybe, korábban a villanyóra mellé volt egy nagyobb teljesítményű csak (gondolom az építkezésnél szerelték be, mikor a gépekkel dolgoztak). Szóval voltak bajok.
    Azután jöttek 2017-ben szerelni a napelemet, enHome-tól rendeltem meg a rendszert, akik jöttek nem cserélték ki, bevallom én meg hülye vagyok hozzá, nekem eszembe sem jutott hogy ez nem feltétlenül jó, mert ilyeneken én nem spórolok, tudom hogy jó munkához és jó eszközökhöz pénz kell. Nekem meg az áram szükséges a munkámhoz, magammal sem szertek kib@szni :D

    #39807 User_2 köszi Neked is . Fentebb írtam egy kis előtörténetet, ez ami most van már csodás ahhoz képest, ami volt (kár hogy nem fotóztam le anno, lehetne borzongani), de igen, én is érzem, hogy ezt rendbe kellene mégjobban rakni, mert nem csak a bekötések ilyen sz@rkafészek, hanem a házban is hülyén vannak behúzva a kábelek, elmesélném kettéállna a fületek :DD Nekem is laikusként logikátlan az egész, meg bosszantó. Csak hát egy ház teljes újrakbábelezése nem kis feladat, meg arra találni egy villanyszerelőt, aki nem akarja Dáriusz vagyonát elkérni érte.
    Meg ugye mivel én nem vagyok szaki, így nem tudom hogy az adott villanyszerelő, akit mindenki dícsér,ajánl, vagy jön, az valóban jó-e.

    Az A osztályú FI relé az rövid távon hozhat javulást? Abból milyen típus, márka az ajánlott, ha van ilyen?!
    Csak azért kérdezem, mert hosszabb távon rendbe akarom tetetni az egész belső elektromos hálózatot, de azt családilag is meg kell szervezni, nem csak financiálisan és szakemberileg.

    #39810 kemcso köszi, na igen, nekem volt próbálkozásom a fogyasztót kiszűrni, de nem sikerült, pedig heteket szórakoztam vele.

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák