Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz odipapa #2390 üzenetére

    Pályázat: akkor finanszírozható ilyen támogatás mellett, ha csökkented a CO2 kibocsájtásod.
    Ehhez kell egy jelenlegi szennyezés, és utáni állapot. Tény, hogy pénzbe kerül, a 10% önerőbe beszámolható.
    Hitel ügyintézés? Az 90%-ban ingyen végzik akik telepítenek. Én magamnak a fűtésnél megcsináltam. Nem egy nagy durranás.
    +10% amivel többet termelhetsz ebben a konstrukcióban, nem azt finanszírozzák, hogy vállalkozz, valahol érthető. Kp esetén nincs megkötés, de olyan olcsón veszik vissza, hogy nem éri meg túltermelni.
    Amíg nem fizettél, nyugodtan állj el és ha tudod, kp,-re fizesd. De hidd el, sokaknak jelent ez megoldást arra, hogy villanyszámla helyett ezt fizessék.
    --------
    Tudom majd jönnek a HA mondattal, azok, akik szerint ez hülyeség, mert mi lesz akkor HA nem lesz szaldó.

  • rsf

    senior tag

    válasz odipapa #2390 üzenetére

    Két ismerősnek is van napelemes rendszere az egyik több mint 3 éves.
    Ha nem arra készültél amikor építkezel akkor szerintem nem nagyon éri meg, mert ha nem minden ideális akkor több mint 10év is lehet a megtérülés. Az meg nem buli szerintem, hogy kifizetem 10 évre előre a villanyszámlámat aztán majd lesz vhogy.
    De így 10% befizetéssel kapsz vmit ami a telepítés pillanatától plusszt termel neked nem is keveset. Így már olyan mintha kapnál ingyen vmit ami pénzt termel neked. Nálam ha minden igaz akkor a 15eFt-os villanyszámla helyett 9eFt-ot kell majd fizetnem. Szóval évi 72eFt a zsebemben marad.De ha nem termel annyit akkor is min. 50e. Ez nem egy autó kölcsön, ezzel kiváltasz valamit valamint függetlenedsz az áram árának változásától ami biztos nem csökkenni fog.
    Szerintem hülyeség ilyen feltételek mellett kihagyni.
    Ami plussz költség nekem volt:Energetikai tanusítvány, Tulajdoni lap, közjegyzői okirat.(99,5eFt)
    Az az infóm, hogy Pesten és Pest megyében már 3hónapja elfogyott a támogatás.

    [ Szerkesztve ]

    “Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

  • fila

    senior tag

    válasz odipapa #2390 üzenetére

    Én holnap megyek közjegyzőhöz.
    Egy dolog zavar, de nagyon. A támogatási rendszer. A cégeket vissza nem térítendő támogatásban részesíti az állam, míg a magánembereket 0%-os hitellel.

    Majd felébe kerülne kb az én rendszerem, ha a céges támogatást tudnám igénybe venni. Ha normál hitellel finanszíroznám azt, akkor is sokkal jobban jönnék ki.

    5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

  • canniball

    nagyúr

    válasz odipapa #2390 üzenetére

    "Bánom hogy nem csengettem ki saját zsebből..."
    Ha van annyi zsebben, akkor valóban jól meg kell fontolni, hogy megéri-e az ügyintézéssel járó herce-hurca. De sajna sokunk nem tud ekkora beruházást megfinanszírozni, ekkor (más opció híján) kifejezetten előnyös, hogy van ilyen lehetőség.

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

  • canniball

    nagyúr

    válasz odipapa #2390 üzenetére

    "...nem termelhetsz vissza áramot."
    Ez hol van leírva pontosan? Mert nekem is rémlik valami, csak nem emlékszem pontosan, hogy nagyobb rendszerre nem igényelhető a kölcsön mint amire szükség van (tehát úgy nem lehet visszaigényelni, hogy eleve erre tervezed) vagy egyáltalán nem lehet visszaigényelni akkor sem, ha épp egy jó, napsütéses év volt. Alapvetően engem nem érintene, mert kis ráhagyással lett megtervezve a rendszer, de mivel januárban szerelték fel az órát, az éves elszámolás pedig most szeptember elején volt (a szolgáltató pedig (hiába szerettem volna) ettől nem hajlandó eltérni) most kivételesen egy jelentősebb túltermelés keletkezett, amit már érdemes lenne visszaigényelni.
    A szerződéseket meg persze valami biztos helyre elraktam a felújítás alatt és most nem találom őket, hogy ki tudjam keresni az ide vonatkozó részt...

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Új hozzászólás Aktív témák