Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I8629

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy ideje netjegyet használok, stickkel. Havit meg hetit, mikor hogy alakul. Akik szintén, azoktól kérdezném, hogy normális-e, hogy ha egy kapcsolódással elérem a 100 MB-s adatforgalmat, akkor egy percre következetesen lehal a net, amíg új IP-t ad a szolgáltató? Tehát kvázi ledob a fenébe, csak azért, hogy nehogymár le tudjak egyszuszra tölteni egy 120 MB-s frissítést. Mert ő most új IP-t ad, nehogy leterheljem a szegény hálózatukat, vagy nem tudom mit gondoljak, de nagyon bosszantó. Főként az, hogy ezt a pindurka kis tudnivalót (hogy 100 MB-ként kötelező szakadás van) egyáltalán meg sem találni a honlapjukon, sem ott, ahol a netjegyet reklámozzák.
    Ha valaki tud erről valami bővebb infót, legyen szíves másolja vagy linkelje be ide, hadd tudjam már, hogy ez másnál is így van-e, vagy csak engem tüntetnek ki vele. Esetleg még azt is, hogy lehetőség van-e arra, hogy bemenjek a vodához, és kérjem tőlük, hogy a 3 GB-mat hadd használjam már el annyi IP kapással, amennyivel én akarom?
    Most komolyan miért nem találok egyetlen olyan oldalt/fórumot/semmit sem a neten, ahol erre panaszkodnának a netjegyesek? Nálam nem jó valami? De ilyen hibáról még nem is hallottam, kizárt hogy ez helyi hiba.
    Köszi, ha írtok valami okosat vagy tapasztalatot.

  • I8629

    csendes tag

    válasz Bozek #35515 üzenetére

    Szia!

    Nagyon köszönöm hogy kipróbáltad, és a javaslatodat is köszi. Máshol nem tudom kipróbálni, de a rendszert nulláról újraraktam, tökig legyalultam mindent. Most más antivírust és más tűzfalat raktam fel, mint korábban volt. A helyzet változatlan, ugyanúgy forced ip váltás van 100 MB-nként. A nyomorék tűzfal adatbázisfrissítése két netmegszakadásba került, mert 200 mb-nál is nagyobb a mérete. És akkor még örülhetek, hogy egyáltalán tudta folytatni. Én ezt komolyan nem értem.
    Ebben a h*lye kezelőprogramban nincs valami rejtett beállítás, amit nem találtam meg, és ami erre a 100 MB-ra vonatkozna? Bocs, de már tényleg idegesít ez a hiba. Te hányas verziójú kezelőprogramot használtál? Nekem a 10.3.401.43721 települ a stickről, és egyelőre nem akarja frissíteni magát.
    Ha bemegyek ezzel a jelenséggel egy voda üzletbe, akkor nagyon hülyének fognak nézni és elhajtanak? Vagy helyben kedvesen elvernek még 100 MB-mat, és hümmögve nem csinálnak majd vele semmit? Érdemesebb inkább hivatalos voda fórumot keresnem, hátha tudnak segíteni? Vagy nyugodjak bele, vagy mit csináljak?

    :(

  • I8629

    csendes tag

    Üdv!

    Két napja a voda a korábbi 94.44.x.y-os IP-k helyett 5.63.x.y-os és 5.206.x.y-os IP-ket oszt. Azóta a gmail minden egyes bejelentkezéskor kéri a másodlagos e-mail címem megerősítését, és ez rohadt idegesítő.
    Semmi nem változott, böngésző, gép, minden ugyanaz, csak az IP más. A szintén a vodával netezőktől kérdezném, hogy nálatok is ez a helyzet, és ez így rendben van? Vagy a gmail újított valamit? Mit lehet tenni, hogy a gmail engedjen be simán ha beírom a jelszavamat, ahogy a 94.44.x.y-os korszakban is, tehát ne kérjen még plusz két kattintást és egy e-mail címet?
    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák