Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _XXXXX_

    tag

    Szevasztok!

    Van egy fantasztikus HIS radeon 4870 iCooler x3 kártyám, ami nem vezérli a ventilátor fordulatszámát, semmiféle módon, így pörög max fordulaton 2 éve. Nem kicsit zajos és mivel lejárt róla a garancia, így már szívesen szétszedem.

    Az a gondolat jutott eszembe, hogy rajtahagynám a hűtőbordát, mert szerintem az korrektnek tűnik így és csak leszedném a felső design elemet és a 8 centis ventilátort szedném le róla(már ha lelehet). Ezután pedig ráapplikálnék valahogyan egy 12 centis ventilátort, valami kellemes fordulat szám/kielégítő hűtés/kevés zaj formációban. Nem akarok rá venni vga hűtőt, mert nem éri meg nekem, tuningolni se akarok és költeni se nagyon.

    Nekem az arctic cooling f12 -es ventilátorok szimpatikusnak tűntek árban és teljesítményben is. Viszont én nem bíznám az alaplapra, hogy majd ő kitalálja mennyire melegszik a videokártyám éppen, hanem valami ilyesmi: [link] ventilátor szabályzóval szépen belőném, a nekem tetsző állapotot. Az a tervem, hogy furmark alatt max terhelésen beállítom, hogy hűvös maradjon a vga (és lehetőleg talán nem is lesz hangos se, egy jó ventilátorral), majd elfelejtem a fenébe és soha többet nem fogom tekergetni.

    Amit viszont nem tudok, hogy milyen típust vegyek a ventilátorból? simát, tc-set vagy pwm-eset? pl a pwm-eset tudom a szabályzóval tekergetni? Miért? azért, mert ha nem jön be valamilyen oknál fogva a tervem(mittom én kevés a ventilátor teljesítmény vagy nem tetszik valamiért) akkor beraknám a ház hátuljába rendszerhűtő ventilátornak és akkor az alaplapról szépen szabályozhatná magát és akkor veszek egy más fajta ventilátort a vga-ra.

    Ha esetleg teljesen megvalósíthatatlan ez az egész amit tervezek, világosítsatok fel :) Ha megvalósítható, akkor az izgat, hogy sima tc-s vagy pwm-es ventit vegyek a megvalósíthatóság érdekében. Előre is thx a helpet!

    "Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

  • _XXXXX_

    tag

    válasz Speed® #5449 üzenetére

    Köszi a választ! Ezeken sajnos csak 2 tűs ventilátor van, anno még a vga bios-ban is turkáltak a kollégák, de úgyse se tudták módosítani a fordulatszámot. Azért megnézem ezt a programot, kitudja hátha fejlődött a technológia azóta.

    Igen tudom, hogy ezek csak házhűtő ventik és csak olyan kb 30-50 fok közzé kalibrálják őket, ezért se bízok nagyon az automatikus hőmérséklet szabályzásban. Oké a pwm-est elfelejtem, a tc-sben nem bízok annyira, akkor marad a hagyományos venti.

    Amit linkeltél az egy régebbi típus ha jól nézem. Összehasonlítva a sima ac F12-t az ac AF.12025L-el, az újabbnak lehet-e technológiai előnye annyiból, hogy ugyanolyan légszállítást érjek el alacsonyabb fordulaton vele? Vagy esélytelen, hogy észre vegyem a különbséget? (amúgy lehet azt veszem meg amelyiket könnyebben betudom szerezni).

    Tudsz esetleg ajánlani nekem egy ilyen pci-s hátlapi szabályzót, amit könnyen be lehet szerezni az országban? Mert nézegettem őket láttam, hogy van ami csak 7-12V-ig szabályoz van ami 5-12V-ig, de nem tűnt úgy, hogy túl nagy lenne a kínálat. Előlapi szabályzóra meg nincs szükségem, mert nem akarok több ventilátort szabályozni, no meg nem tudom akkor becsukni a ház ajtaját :) Köszi!

    "Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

Új hozzászólás Aktív témák