Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R1200GS

    aktív tag

    válasz Speed® #1637 üzenetére

    Sokféle beállítás átfutott az agyamon, felraktam a ventik egy részét úgy is hogy szívják a levegőt, pl. a videó kártya fölött, de kb. 5 fokkal volt melegebb a kártya. Az meg hogy esetleg megtöri a levegő útját szerintem nincs jelentősége, az adott pontról távozik a levegő és ez a lényeg. A memóriákra ugyan olyan hőmérsékletű levegő megy, mint a hátsó hűtő, és a processzorhűtő között lévő levegő.

    Prime alatt alapon/(8,5*490 1,425v):
    Cpu 40 (52)
    VRM 55 bár bben az esetben lényegtelen
    Alaplap:30(35)

    A Két oldalsó ventit kikapcsolva prime alatt alapon:
    Cpu:45
    VRM:60
    Alaplap:50

    Mint látható 5 fokot jelent a két oldalsó, bár nem sok de ez is valami. A kép jól mutatja, menyire intenzíven távozik elöl a levegő. Az egyébként lehet, hogy a két felső ventilátor megtöri ezt az áramlást, de szerintem azok is jelentősen hűtik a rendszert. Este majd kipróbálom azt is, hogy azokat lekapcsolom. Elől a vinyónál lévő ventinek annyira kicsi a légszállítása, és akadályokba is ütközik a levegő, hogy még a videó kártyáig sem jut belőle.
    Ami zavar, hogy fúl terhelés mellet, kopra húzva a rendszer, a VRM eléri a 120 fokot, de nem fogom így használni a gépet, nem most lesz az hogy ekkora teljesítményt igényeljenek a játékok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák