Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LZs?!

    aktív tag

    Sziasztok,

    A véleményetek érdekelne...

    Központi mindenes server, 4x1TB RAID 10 tömb; a négy HDD-ből kettő elkezdett szétesni pár hete (Sentinel 80-90%), és az egyik péntekről keddre kritikusan szar lett (Sentinel 19%), ma már 16%...

    Este, zárás után megpróbálom vagy a) cserélni vagy b) betolni egy spare-t és hagyom, hogy megoldja magát.

    A c) verzió, hogy backup-ból újrahúzom majd, miután átvariáltam az alapokat 2db RAID 1 tömbre (1 production, 1 storage).

    Egyébként Intel integrált vezérlő.

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    HDD wipe-pal kapcsolatos kérdésem lenne...

    SSD-re történő cserék után maradt 20-30 darab HDD, 250-320-500GB vegyesen.

    Selejtezésre kerülnének, és előtte illő módon be kellene darálni az adatokat, ugyanakkor egyesével nem mókolnék el mindegyikkel...

    Arra gondoltam, hogy 5-ös batch-ekben (ennyi spare csatoló van) áttolom őket egy gépen, amire két elképzelésem van:

    1) keresek egy értelmes portable data shredder alkalmazást, és ahány HDD, annyi instance-ban futtatva párhuzamosan ráengedem a lemezekre

    2) SW-esen összerakom őket JBOD-ba és így engedek egy darálót

    Vélemény?

    Köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    Sziasztok,

    Virtualizált pfSense-szel kapcsolatos kérdésem lenne.

    Gigabites net PPPoE kapcsolaton keresztül (Digi) és 700/350 a max, amit ki tudok sajtolni belőle; router-en keresztül (TP-Link 1043ND V2) megy 900-950 között.

    A pfSense adja a DHCP-t és a net kapcsolatot, default install felállásban, csak a külső DNS-t (1.1.1.1 & 8.8.8.8), illetve a DHCP range és a LAN oldal IP címét változtattam meg.

    Van egy gyanúm, hogy CPU a lehet a szűk keresztmetszet: miután megadtam a VM-nek a két vCORE-t, simán kimaxolja a CPU-t; egy vC-vel 400-500 között volt, kettővel 600-700 között van most, klienstől függően: a 'stressz-teszter' egy Lenovo P52 6C/12T // 16GB // 512 PCIe SSD.

    A CPU csere kapcsán két opció között lamentálok: i3 @3.7 vagy i5 @3.0-3.5 (Xeon-t nem eszik)

    Szerintetek CPU cseréjének kapcsán melyik irányba lenne érdemes elindulni?

    Esetlegesen lehetne-e még finomítani a mostani felállást?

    A konfig:

    HP EliteDesk 800 G1 TWR

    CPU: G3220 @3.0
    RAM: 2x2GB ECC 1333
    Sys_Vol: Hitachi 5400rpm Raid 0
    NIC 1: Intel(R) PRO/1000 PT Dual Port Server Adapter
    NIC 2: Intel(R) Ethernet Connection I217-LM

    Host OS: Windows Server 2016 Standard

    Virt_E: Hyper-V

    A NIC 1 egyik portja a pfS van, a másik a pfS LAN, közvetlen kapcsolat nincs a host-tal, kvázi flow-through a forgalom. A host a NIC 2-n keresztül van rákötve a hálózatra. A LAN oldalt egy 8 portos TP-Link Gb switch fogja egybe.

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz kriszrap #22823 üzenetére

    Nem, mivel az új szerver csak párhuzamosan fogja kezelni AD/DC-t az orig 'nevében'.

    DCPromo-val át kell adni a vezérlést az ú vasnak és a régit demote-olni; opcionálisan el is vehetsz tőle minden AD/DC funkciót, vagy megtarthatod szekundernek.

    Egyébként technikailag lelőheted a régi gépet DCP-zés nélkül, miután lement a szinkron (opcionálisan a klienseken átírathatod a DNS-t fixen az új gépre), és egy darabig az új gép vinni fogja a kontrollt, de val'sze'g az első újraindításnál, illetve ha menetközben félrecsúszik valami az 'új' GC record-jaiban, akkor visítani fog a hivatalos master-ért.

    De ahogy már írták fentebb: OLVASS UTÁNA...tényleg; anno én is magamnak túrtam ki az infókat az első migrációmhoz: maga a folyamat nem egy nagy truváj (kivéve, ha megkattan a former AD/DC kontroller és nem enged demotol-ni, mivel a force demote-tal el lehet balfaszkodni egy darabig), de van egynéhány aspektusa, amit a Next-Next-Choose-Next-Next nyomogatáson túl is muszáj lesz csekkolni / figyelembe venni.

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz looser #22941 üzenetére

    Sziasztok

    Van egy Zyxel 24 portos menedzselhető Gb switchem, amiben valószínűleg lehalt a táp - se kép, se hang...

    Tudtok esetleg egy megbízható elektroműszerészt (de akár péket is...), aki rá tudna nézni?

    Köszi

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    Sziasztok,

    Intel Rapid Storage / Optane vezérlő kérdésem lenne.

    - 2x HDD RAID 0 + 1x SSD Cache kombón futtatott VM-ek Hyper-V alatt.
    - A cache read módba van állítva

    A VM-ek virtual disk-jei elvileg ugyanúgy mennek cache-be, mint bármi más az általános algoritmus alapján; ugyanakkor a VDisk folyamatosan van írva és olvasva is .

    Jelen esetben akkor elvileg a VD elsődlegesen cache-ből van olvasva, de az írás a HDD block-ra történik, majd onnan szinkronizálva van vissza a cache-be?

    Ha igen, akkor ez real time történik vagy periódikusan?

    Köszi.

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    Sziasztok,

    Egy jelenleg 2db Server 2008 alapú kiszolgáló csoportoból szeretném az egyik vasat kiváltani.

    #1 - Active Directory, DNS, DC, etc. functions

    #2 - DHCP, fileserver, printerserver functions

    A #2 cserélném: kevés a tárhely, illetve RAID10 van alatta, ahol már két drive cserére került; persze nem típusazonosra, hanem ami jutott, 'mert pénz'. A csere HW már megvan (fel nem használt 'maradékból', ofc.), server OS-re nem lesz keret (persze tudnék rá tenni és kiütni, de a lófaxnak is van vége..)

    Az elgondolásom az, hogy RAID1 OS + RAID1 Storage alapra rámegy WIN10Pro, ami ellátja a file share és printer share funkciókat, míg Hyper-V alól futna pfSense (DHCP, network control, firewall) és Debian w/ Webmin (Pi-Hole, network monitoring, etc.)

    Networking tekintetében az egyéb hálózati eszközöket (multi-WAN router, main switch) továbbra is meghagynám a már bekonfigurált 'passzív' szerepköreikben.

    Ez nem jó terv, de ez jutott...

    Az elvi megfontolásokon túl láttok benne valami gyakorlati kivetnivalót 24/7 működés tekintetében?

    Köszi szépen előre is.

    Note: a #1 is necces már, de az konkrétan migrálhatatlan, mivel az config be van állva, mint a cölöp: pl. a DC szerepkör átadás leáll, az AC szinkronizálás is leakad, stb. a #2-re próbáltam többször is mindent átköltöztetni, de ez van. Ráadásul AMD alapú, így a virtualizálás sem tűnt opciónak, mivel az Intel alapon álló Hyper-V-vel csak pislognak egymásra. Valószínűleg egyszer egyszerűbb lesz újra csinálni a domain-t (~20 kliens), mint ezzel szarakodni.

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz pdave #24835 üzenetére

    Köszi szépen a meglátásokat.

    @pdave

    AD/DC - a szinkrozinálás megtörténik, új szerver megadva master-nek, shell/cmd-ből visszacsekkolva a hierarchia, mindekettőn pozitív az eredmény az új felállás tekintetében; régi szerveren futtatom a handover-t, ami ~20p üresen kerregés után 'ez most nem fog menni' hibát dob, és marad a finish/exit gomb...

    @mtz81

    Pusztán komfort, mivel a Linux-jártasságom meglehetősen basic; netes olvasmányokkal beüzemelem, telepítem a csomagokat, stb...de ha fél év múlva bele kell nyúlnom, arra sem emlékszem, honnan kezdődik.

    @gaborbol

    Már elő is telepítettem 2016-tal, és a VM-ek leendő dedikált NIC-jein kívül mindent be is állítottam...de licenc nem lesz hozzá, így GOTO 10.

    Nevermind...

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz Mázli01 #25125 üzenetére

    Nem, de fizikailag lehuzogathatja az egyéb boot eszközöket és akkor egyszer csak ráfut... ;)

    Viccet félretéve: milyen gép? BIOS-ban miért nem lehet megadni/letiltani a lehetséges boot forrásokat?

    Nevermind...

Új hozzászólás Aktív témák