Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz Cxgrav #8311 üzenetére

    azért ez így eléggé nagyvonalú :)

    DC az DC. kivéve SBS esetén. részemről DNS és DHCP kivételével semmit nem raknék domain controllerre sem a terhelés sem security megfontolások miatt.

    vannak nagyon jó scriptek PS és VBS alá is, amik átpakolják a home-okat. amit leírtál, attól első olvasatra sírógörcs jelentkezik nálam, remélem csak felületes fogalmazás miatt maradt ki pl, h a user mappákról le kell venni a domain users read jogot :)

    RDS-hez 2 dolog:
    a) ha kívülről is használni akarja, akkor tisztességes certificate kell, ha csak belül akkor elég a DC-től kapott.
    b) per user vagy perd device licensz kell, még "játszani" is.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • sanzi89

    addikt

    válasz Cxgrav #8311 üzenetére

    Jelenleg az igazából a fő gond, hogy van egy darab PC és kész. Ha bármi gond van vele sehol semmi mentés. A legfontosabb dolgok az én 500GB-os notim HDD-jére vannak mentve - most ér röhögni -. Lenne még egy VM fájlkiszolgáló feladatokkal - proci, hdd elbírja, jelenleg kevés az igénybevétel - majd a VM-eket, fontosabb dolgokat mentegetném a másik gépre, plusz nagyon szeretnék már készülni a Microsoft-os vizsgákra, szóval jó volna ha tudnék futtatni pár VM-et brahiból, mondjuk a gyengébb gépen.
    Ha szigorú lennék azt mondanám, hogy akár egy NAS is megfelelne, de amennyibe egy normális NAS kerül, kicsit hozzárakok és kész egy sokkal jobban használható PC - tekintve, hogy pár alkatrészem már van is -.

    Nehéz dolog, mikor kb semmire sincs pénz, de a rendszer működjön, legyen ez is az is, de eszköz nincs hozzá. Ezt mixeljük, hogy egy éve "vagyok a szakmában", soha nem láttam normális rendszert, így elég nehéz. De alakul ez majd.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák