Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz CactuS #68074 üzenetére

    Egy agyonszenzorozott, kettőstömegűs GDI szívó benzines sem sokkal megbízhatóbb mint a turbós.
    Plusz turbósból is vannak egyszerűbbek (meg akár szívócsőbefecskendezésesek is ha ritka is, pl 0.9 TCe).
    Pl prince motornál (pl DS3) sem a turbó a problémás, hanem a koksz és részben emiatt hamarabb nyúló vezérműlánc; a turbó elég strapabíró benne (a szívóhoz képest ahol ez a kéthiba nem jellemző).

    Hétköznapokon munkába a nagy forgalommal haladva (azaz használt idő 98%ban) kevesebbet eszik mint egy annyi erőt felvonultató szívó (1.2 tce/1.6 thp)... és a jobban sikerült változatoknál elég mókás is lesz vele az autó. Cserébe ha esetleg fel kell újítani egy százasért, 3-5 év alatt megspórolta az ember benzinben ezt. Amikor meg játszol, annyit eszik mint egy olyan nyomatékos/erős szívó.

    Ez olyan mintha a hibridtől az akku miatt félne az ember (2 cella munkadíjjal kb annyi mint egy olcsóbb turbó felújítás). :B

    Steven: Köszi; azt nem vágom mennyire b...a el a rugózást, irányíthatóságot, fogyasztást a 225/45 a 205/50-hez képest. Mivel 7"on szélesebb, azonos átmérő meleltt is több a gumi husa (hogy en kössenek bele a ballos kifejezésbe ha már /45) elékpzelhető hogy nem igazán ront rajta, csak a fogyasztáson...

    Több gumi van ebbena méretben és jóval olcsóbb is (ez a 17es 'sztenderd' méret a kompaktokon, a 205ös meg ritka és 40-60 ezerrel drágább a szett ebből).
    Meglepő (vagy súly alapján annyira nem is) módon nálam se nagyon van különbség a 16 és 17 között. Kolléga szerint akinek 15ös van, a 15 és 16 között van érdemi különbség (16-17 között kb 1kg, 15-16 között 3-4kg).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • rolio1

    tag

    válasz CactuS #68074 üzenetére

    Nekem is 2-es van, kis sérüléssel vettem. Itt ez a kék, én ebből vettem első lököst és je ülést.
    twingo 2 bontás

Új hozzászólás Aktív témák