Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=Tiger=-

    tag

    válasz ZoliM@ster #31968 üzenetére

    Szia!

    Hozzátartozik a történethez, hogy a használt autó =/ új autó. Mit is takar ez? Sajnos lehetnek hibái. Ezen a fórumon úgy gondolom sokan szeretjük ezt a márkát, de szerintem nincsenek csodák, sztem bárkinek a kocsiját vennéd meg innen, tuti lenne benne hiba, mivel nem új. Ezt azért tartsd szem előtt.

    Az, hogy nagyot rúg leállításkor, illetve rezonál a karosszéria, megmerem kockáztatni kb. 98%-ban, hogy motortartó bak. Szerintem elég sokan belefutottunk már ebbe a problémába. Kicseréled... használod. Aztán jöhet újból a csere. Kopó alkatrész. A problémája csak annyi, hogy nem olcsó. Szerencsére nem évente kell cserélni, bár ez a használattól is függ illetve vezetési stílustól. Viszont hidd el, veszel egy olyat amiben nem rossz, majd fél év múlva rossz lesz. És kifizeted érte ugyan azt a pénzt.

    Kettőstömegű: Mivel a kocsi jó esetben Kb.: 200E-et futott és gondolom nem csak egy 10E km-es útra veszed, arra is a nyakamat tenném, hogy a következő kuplungcsere is a Te pénztárcádat fogja terhelni.
    Kb.: 300E alaphangon. Ezt is kalkuláld bele. Viszont véleményem szerint elég jó kuplungal vannak ellátva, nekem még nem kellett cserélnem, még mindig a gyári figyel benne, de ez is sokmindentől függ, kinek milyen a vezetési technikája.

    Befecskendezés, Turbo: Nem, hogy egy 200E km-t futott autóban is meghalhat, van hogy már egy újnál is tönkre megy 30E után, az persze más tészta, hogy garanciában javítják. Mérlegelj.

    Aztán nem utolsó sorban külföldi behozatal, mert külföldön sokkal jobbak:

    Abban különbözik kis országunktól, hogy ott általában jó utakon és aupályán használják --> ezért is lehet egy 3 éves német autóban 200 - 250E :O Ha szervizelni kell, akkor alapból márkaszervízbe viszik, ott ez nem tétel. Ennyivel ad többet egy külföldi autó, meg talán még annyit, hogy jobban felszereltek, de ott sincsenek csodák, a kevés km-t futottnak ott is jó az ára. + kiutazol (pénz) behozod (pénz) valahogy végigjátszod az egész mecscscset amíg forgalomba nem kerül. (pénz)

    Természetesen kilehet fogni jókat is, de elég ritka.

    Rábeszélni nem foglak, de ha csak a motortartók rosszak benne és motorikusan jó, meg úgy általában akkor vedd meg belátásod szerint. de én a helyedben egy olyat keresnék, ami >90LE és nincs benne kettőstömegű.

Új hozzászólás Aktív témák