Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • giigz

    veterán

    válasz rob210 #14517 üzenetére

    Akkor megnyugodtam, itt minden lóra szükség van :D

    Leírom akkor a helyzetet, hogy miért is akarom én visszapakolgatni: Az első a motorfék. Ha megyek 50-nel, akkor vissza 3-ba, és motorfékkel szépen lassul az autó. Lassul kb. 30-ig, ott pedig menne bele a 2-es, amivel lassulna 20-ig, de azt ugye nem tudom belerakni. Na mind1, ezvan. Ez volt a kisebb dolog. A másik, hogy van itt egy parkolóház, ahol elég nagy emelkedő van, és elkanyarodik balra, ahol lassítani kell, egyrészt, mert ott lesz az automata, meg mert kocsik is szoktak lenni feltorlódva 1-2 darab. Közben pedig kanyar van, de az emelkedő ugyanúgy megvan. Előtte egy hosszabb emelkedős szakasz van, meg egyenes rész is, tehát kettesben lehet menni szépen végig, csak aztán amikor az emelkedőn kellene kanyarodni 5-10-zel felfele, akkor vagyok bajban. Egyesbe nem tudom visszarakni, de 10 még a kettes alapjárat alatt van, tehát azt sem tudom megoldani... Szóval ennek örömére a múltkor le is fulladtam, aztán jött a kézifékes elindulás, de baromi idegesítő volt, hogy menet köben 5-10-nél nem tudtam visszarakni 1-be...

    "Ha előzés van vagy olyan szitu, hogy kell a kraft akkor visszapakolom, de csak dupla kuplungal lehet visszatenni."

    A dupla kuplung mit jelent?

    "Sokan a fene nagy fordulatszám spórolással zabáltatják a kocsit 8-9 literre, mert csak erőlködik a motor meg főtengely csapágyasra vágják az egyenetlen és túlzott terhelés miatt.."

    Nálam lehet, hogy ilyen probléma van, mert én 20-nál rakom 2-be, 30-nál 3, 40-nél 4, és szinte mindig alapjáraton megy a kocsi. Meg olyan is szokott lenni, hogy 50-nél 5-be rakom, és ha gyorsítani kell, akkor szinte alapjáratról gyorsítok... Akkor ez szar a kocsinak? Jó lenne már az a fordulatszámmérő... :D Egyébként még nem vettem, de ha fogom, te leszel az első, aki tud róla, már csak a beszerelése miatt is :D Most rendeltem meg egyébként az elektromos ablak felújító készletet.

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák