Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imhotep83

    csendes tag

    Szasztok.

    A következő lenne a kérdésem.Bár nagyjából sejtem a dolgot,inkább csak a megerősítés érdekelne.Szóval,az lenne lényeg hogy mivel járnék jobban,2 giga rammal dual channelban,vagy 4 gigával singleben ?
    Jelenleg 2 giga ram van a gépemben,meg 32bites Xp-t használok.(ez majd változik 64bites win7re) De van még 2 giga ramom,viszont együtt nem mennek dualban.És nem is fognak,mivel az a 2 giga ram ami most gépben van azt ilyen KIT ben vettem.2x1 giga (800) Geil Black Dragon.Ami meg jelenleg parlagon hever azok Kingmax ramok (800),szintén 1-1 gigásak,de ezek már együtt se mentek dualban.A lényeg,hogy akárhogy is okoskodom,ha berakom a Geil ramok mellé a Kingmaxokat akkor ugrik a Dual channel.
    Olvasgattam különböző teszteket stb a dual meg single channel különbségekről,de úgy látom hogy gyakolati haszna nem sok van a dualnak.Lehet vele villogni,meg Everesttel mért eredményeket mutogatni,de pl játékok alatt olyan 0.2 %os teljesítménytöbblettől nem voltam elájulva,ahogy ezt egy tesztben olvastam.Video konvertálásnál mondjuk már volt 10% is.
    Viszont esetemet tekintve sztem a dupla annyi rammal járó teljesítménynövekedés kompenzálni fogja hogy csak singleben megy majd.
    Egyébként más is növelni fogja a teljesítményt.Videokártya cserét is tervezem.
    Jelenleg egy 9600gt 512 megás kiszerelés van a gépben,ezt cserélem majd egy 460gtx 1gigásra.Bár nem tudom hogy egy Amd 6000+ 3.1 ghz mellé egyátalán érdemes e ilyen kártya.No midegy jövőre majd vmikor úgy is rendszercsere lessz,abba is jó lessz ez a kártya majd.Sajnos idén már csak ennyi futja,lassan karácsony stb..

  • Imhotep83

    csendes tag

    válasz Jorus #33829 üzenetére

    Valahogy így gondoltam én is.Mondjuk az az igazság hogy teljesen átlag dolgokat használok a gépen,net,film,játék,zene,kb erre szoktam használni.XP alatt 2 gigáva is teljesen jól néztem full hds filmeket is akár,meg játékok többsége se nagyon nyavajgott hogy kevés lett volna a ram.Persze azért csak 1280ban játszom,de oda nekem pl elég volt a 2 giga is.Csakhát valamerre fejlődni kell,és inkább előre mint vissza.
    Köszi a választ egyébként.

Új hozzászólás Aktív témák