Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FehérHolló

    veterán

    válasz #65675776 #2734 üzenetére

    Nekem sem volt problémám még belőle. Ha látom/érzem, hogy baj van, akkor is ráérek keresni az okát. Nem kell fölöslegesen elszúrni az időt.

    Maxika009: Legfeljebb a ringbus a ''haladottabb technológia''.

    [Szerkesztve]

    Skynet is real. It's called Google.

  • mikk2000

    őstag

    válasz #65675776 #2734 üzenetére

    Részletesen fogok válaszolni, mert úgy látom nem csak lusta vagy, de még neked áll feljebb.

    Amit Te írsz az viszont már a pánikkeltés határát súrolja, mintha minden RAM szar lenne.

    Kezded érteni, ez haladás, azt kell feltételezni hogy rossz, így nem ér meglepetés. Én elhiszem hogy túlságosan lusta vagy tesztelni (vagy nincsenek alapismereteid a tesztek lefuttatásához és kiértékeléséhez), de ezt a tesze-tosza hozzáállást nem nagyon kéne terjeszteni, főleg egy ram topikban nem. A hibás működés ugyanis nem feltétlenül egyértelmű (program/adat aránya ügye).

    Egy normális kiskerben mielőtt eladnak egy gépet, minimum egy memtest-et és egy 3DMark-ot lefuttatnak. Pedig ha mondjuk napi 4-5 gépet is eladnak, akkor nem mindegy, hogy azokon mennyi teszt mennyi ideig fut. Ha nekik ez mégis megéri (kevesebb panasz az ügyfelektől) akkor te, tenger idővel... nincs épeszű indokod.

    A problémás esetek többségében nem a ram hibás fizikailag, hanem inkompatibilis a memóriavezérlővel. Ram teszt ugyanis elméletileg az lenne, ha egy ram tesztelő berendezésbe tennénk a modult, szg-en nem tudjuk megkerülni az őt kiszolgáló áramköröket, így végülis az összes érintett áramkör tesztelve lesz, tehát a ram teszt PC-n futtatva gyakorlatilag a legfontosabb elemeket is teszteli.

    Nem akarok teljesen felesleges vitát folytatni arról, hogy érdemes-e tesztelni a ramot vagy sem, akinek nincs 35-60 perce lefuttatni egy dosos memtesztet, és egyszer otthagyni éjszakára, azt én sajnálom, és ha egyszer károm származik abból, hogy miatta sérült adatot kapok, vagy többheti munkám vész kárba, akkor nem ússza meg egy-két nyaklevessel.

    Maximum az mentheti a hozzáállásodat, hogy velem ellentétben kevés tapasztalatod van ramok hibázásával kapcsolatban, de ez esetben még egyszer mondom, nem célravezető a lustaságot mint erényt hirdetni, sőt azt aki nem mérhetetlenül lusta és van rálátása a témára - lepánikkeltőzni.

Új hozzászólás Aktív témák