Új hozzászólás Aktív témák

  • sestertius

    őstag

    válasz Jorus #32255 üzenetére

    No hasonló megoldásokkal bíbelődtem mostanság eleget... :K
    De ez nálad hogyan volt oda rögzítve?

    A lényeg, hogy a Maximus III Formula lapon a ram foglalat alsó részén /ezen a képen látható/ nincs olyan záró kapocs, mint felül, és mint más lapoknál általában. Nem is értem, prémium tuning lap, és ezzel megoldották, hogy a ramokra nehogy fel tudjál tenni egy aktív hűtést - kész vagyok... :W

    Szóval anno megvettem a HyperX-hez tartozó ram hűtőt, de erre rájöttem /felszereléskor/, és eladtam. Ezután kinéztem az OCZ XTC ram coolert, mint amit talán megfelelően össze tudnék fabrikálni, de nem jött össze, és nagyon nehéz is volt /ahhoz, hogy csüngjön a ramon.../

    Ezután vettem 3 40x40x10-es Revoltec ventit, és egy gumilapra téve egyszerűen gumi jellegű /szilikon kaucsuk/ ragasztóval felraktam a ramokra. Eddig ez volt a legjobb megoldás - addig, míg pár napja le nem szedtem, mert a ventik már egy hónap után csörögtek és a rezonancia is átment a ramokra...
    Egyelőre ennyi... :D
    Ha van más ötleted, meghallgatom... :R

    Más kérdés, talán még ez is ide vág: Az i7 870 /3,66GHz-en megy/ procimnak kb. mennyire kellene állítani az IMC feszültségét, hogy jó legyen? 8 giga ram, 2000MHz-en használom a ramokat 1,65625 ram fesz mellett 8-8-8-24 időzítéssel. Nincs most sem gondja, megy rendesen, csak nem tudom, nem sok-e véletlenül...

    Köszönet! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

Új hozzászólás Aktív témák