Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Real_Necro

    veterán

    válasz j.bravo #13015 üzenetére

    Paprikapálinka: :D

    Hozzávalók:

    5 dl pálinka /vegyes, szilva/
    2-3 darab érett macskapöcse paprika

    Elkészítés:

    A paprikák csumáit óvatosan levágjuk, hogy a magház lehetőleg ép maradjon. A hegyüknél kissé bevágjuk, hogy a pálinka bejusson a belsejébe.

    A paprikákat beletesszük egy 1/2 l-es üvegbe, majd ráöntjük a pálinkát, az üveget lezárjuk. 3-4 naponta az üveget finoman megforgatva megkeverjük.

    2-3 hét alatt szép sárga színt vesz fel. Ha a magok kiszabadultak volna, leszűrjük.
    Megjegyzés:

    VIGYÁZAT, ÜTŐS!!!

    + Ráadás:

    Jön a hó

    [ Szerkesztve ]

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • zolka78

    senior tag

    válasz j.bravo #13015 üzenetére

    Számomra csak ízlés kérdése. Konyaktól egyszer úgy túl ittam magam, hogy azóta rá sem bírok nézni még a nevére sem. A whiskyt meg egyszerűen nem szeretem, pedig rendszeresen megkóstolom ha valaki kínál, alapvetően nem tartom rossz italnak, de még sem az az ital ami jó, nekem. Egyébként a véleményem a gabona félékből készült italokkal kapcsolatban egyértelműen az, hogy még ha természetes folyamatok során kapjuk meg a végeredményt, akkor is egy hosszabb kémia folyamatot viszünk véghez, adalékok kapcsán. És ez már nekem nem biztos, hogy belefér. Egyébként Freddy és Philoxénia fejtegették a jó minőségű whiskyk és konyakok lényegét. A minél jobb érlelésnek nem csak az a lényege, hogy az ital minél jobb legyen. Hanem egyfajta tisztulási folyamaton is átesik, ami közben az ital megszabadul az előkészítés folyamán belerakott, a végeredmény szempontjából nem lényeges anyagoktól. Valószínűleg nem véletlenül jobb a több évig érlelt jó whisky. A vodka még ilyen szempontból jó. Azt a legtöbb esetben aktív szénen szűrik át, pont a fent említett adalékok megszabadulása miatt. De ez csak az én álláspontom.

    (#13021) Freddy76: "A rum olyan, mint a konyak, meg a whisky." Ez így azért nem igaz mert a rumot a cukornád melaszából készítik, és nem gabonából mint az említetteket. De én is inkább a legalább 3 évig érleltet szeretem kóstolgatni. Jobban iszogatni megteszi az érleletlen fehér is. Ráadásul Morgen bácsi nálam is nagy kedvenc. Szerencse a sarki italosnál kapni is rendeset.

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák