Új hozzászólás Aktív témák

  • faki_

    senior tag

    válasz Prérikutya #11854 üzenetére

    Volt egy esetem 2-3 éve a Camera Kft.-vel Pentax K10D ügyben:
    A váz hibátlanul működött, pontos autófókusszal több objektívvel kipróbálva, használva. Éppen olyan hepp volt rajtam, hogy kell egy 35/2.4 és kipróbáltam 2-3 eladó példányt, de mindegyikkel össze-vissza fókuszált. Volt amelyikkel csak egyik irányba tévedett, de volt olyan is, amivel hol így, hol úgy. Az eladók gépein jól működtek az obik. Utánaolvasgattam és láttam, hogy ez nem egy szerencsés páros, másoknál is előfordult ilyen, de volt aki megelégedéssel használta. Mivel erős volt a késztetés és alkalom adódott, vettem egy garanciás 35/2.4-et, gondolva, hogy majd a szerviz megoldja a problémát.

    Telefonba azt mondták, ezt meg tudják nézni rögtön, ha beviszem és megmondják a tutit. Személyesen megjelenve, már kb. le se szartak, hagyjam ott és két héten belül írnak. Három hét után elfogyott a türelmem és elkezdtem telefonon zaklatni őket. Annyit elértem, hogy a következő napon megnézték, szerintük jó az objektív, biztos a váz hibás, nem tudják kalibrálni egyiket sem, küldjék-e külföldre mindkettőt (mert hát úgy az igazi)? Mivel biztos voltam benne, hogy a váz jó, kértem, hogy küldjék. A végeredményként ~2,5 hónap után felajánlották, hogy hozzákalibrálják a vázat az objektívhez 62e Ft-ért (akkor a gép ért 38-40e Ft-ot). :U Ezek után csak akkor megyek hozzájuk, ha rá leszek kényszerítve.

Új hozzászólás Aktív témák