Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Throme #51424 üzenetére

    Alapvetően hobbista vagyok, és stúdióban szoktam portrézni, ha csak tehetem. Oda teljesen jó a D750, ezért is ragaszkodom hozzá. Ahol kissé már problémás, az a mindennapi low light szituációk, gyerekfotózásban, félsötét szobában. Van egy 15 hónapos MiniLányka itthon, és bizony ha értékelhető eredményt akarsz a mozgásáról, akkor a záridővel nem mész érdemben 1/400 alá, sőt. Na, ide jól jönne a jobb ISO tűrés, mert ez a szenzor már ISO 1000-en is tarhonyát gyárt - tudom, mások szerint nem - , de nekem igazából már a 640 is határeset. Utólag szűrheted persze, de az meg a részletek rovására megy. Minden egyes képen amúgy sem szeretnék a cameraraw lehetőségein túlmenő zajszűréssel szenvedni. Ahogy beszélgetek milces kollégákkal, 3000-es ISO-ig lazán jók, ez azért egy elég erős nagyságrendbeli plusz számukra. Ráadásul ebben a témában még az se jó alternatíva, hogy gyors állítok egy softboxot vagy egy LED panelt, mert sokszor arra is alig van idő, hogy előkapjam a gépet a táskából, mert néhány másodpercig lekapható kis életképekről van szó. Olyanokról, ahova az emberek telefonokat használnak, többnyire. Nekem ez sajnos nem adja, mert elvárok egy adott képminőséget így 2022-ben...

    A beépített programok kapcsán rossz kifejezést használtam, a rekesz prio, záridő prio párosra gondoltam, nem a témafelismerős varázslatra. Én speciel ezeket se nagyon használom, inkább full manualban tolom, de ez személyes perverzió, mert ezzel is gyakorlatot szerzek igazából. Az, hogy a MILC jobb ezekben a módokban, azt arra gondoltam, hogy ügyesebben mér fényt, állít auto ISO-t, dönt a szükséges zársebességről, stb. Tudtommal rendezvény fotósok, családfotósok jellemzően rekeszprióban dolgoznak, szóval nekik nem mindegy, mennyire sikerül jól megállapítania a gépnek, hogy adott helyzetben a záridőhöz nyúljon, vagy az ISO-hoz.

    Szerintem a B/F fókuszt is ide sorolhatjuk, mert MILC-nél semmi ilyen nincs, DSLR-nél meg van. Az eredeti állítás ugye az volt, hogy átlagjóska MILC-cel se tud jó képet lőni, ha tükrössel nem tud, hiába új a technika. Nos, ez már egy olyan pont, amiben biztos, hogy előrébb van, mert én szerintem nem vagyok gyökér, de mégis hónapkon át szívatott a back fókusz, mire rájöttem, hogy tényleg nem én kúrom el a fókuszpont választást, nem én billenek el, hanem a gép lő mögé a fix 85-tel, de csak azzal a lencsével, és csak bizonyos tárgytávolságon. A legtöbbször pontos volt, de vissza-vissza térően ott voltak a fülnél éles képek. Egy teljesen hobbista eddigre már rég eladta volna az egészet, vagy földhöz veri, MILC-nél viszont bele se futhat ilyenbe, azt se tudja kábé, miről is van szó.

    @Roachy:

    "A 3D, oldalirányú mozgáskövetésnél, illetve ha másik tárgy kerül a téma és az optika közé stabilabban tartja a fókuszt,"

    Na, akkor nem beszélétem hülyeséget, én is így érzem abszolút.

    @ tvamos (51427):

    +1

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák