Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz torzo #29468 üzenetére

    "de azért helyes expo esetén ennek akkora jelentősége nincs"

    na de az egész fényképezés egy ideje ilyen.... minek 16(10)mpnél több? minek tiszta iso3200(1600/800)több? minek ilyen fantasztikus dinamikatartomány?

    Miközben és persze fel lehet rajta szisszenni de baromi jó dolog Nikonnal, hogy egy expoból lehet "HDR"t csinálni mert baromira jól bírja a csuszka huzogatást, ha véletlen -2n hagytam expo korrekciót simán visszahúzható és ha ott volt a nap, sötét, akármi simán nem bebuk/kiég... Ezen a területen pedig D600/D7000 óta Nikon nagyon ellépett.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Larry303

    addikt

    válasz torzo #29468 üzenetére

    azért ez nem ilyen egyszerű, napos árnyékos részekkel mit csinálsz? szvsz digitális fényképezésnél érdemes csúcsfényekre expozni....ez nem film...márpedig ha csúcsfényre expozol, nagyon sok reallife szitu van amikor brutálul bebuknak az árnyékok, középtónusok...itt nagyon nem mindegy milyen áron tudod őket visszahúzni.
    nagyon sok "jól kiexponált kép" egy nagy fehér folttal adja vissza az égboltot, köszi de inkább nem...inkább örüljünk neki, hogy ilyen dinamika átfogása van...én nagyon erősen gondolkozok már régóta egy váltáson, de csakis a video része miatt...az, hogy wb ben a canon kissé pirosabb (tudom hogy nem ennyire egyszerű, de most hadd sarkítsak) és tény, hogy alapból szebben adja vissza a bőrtonusokat pl, sokkal kisebb plussz nekünk, mivel úgyis rawban fotzunk, és egy idő után kiismered annyira a szetted, hogy tudd akép készítésének idején, hogy fogod majd rendberakni...az af meg bőven széria ill obi függvénye is..tudom, hogy amire te használod ott azért ez fontos szempont.

    https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

Új hozzászólás Aktív témák