Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz LBandi #24428 üzenetére

    Hangsúlyozom, az Intel által maximum ajánlott feszültségek 1.35v QPI, és 1.65v DRAM. De van egy másik nézet is, én le se írom, itt megtalálod. És kihangsúlyozom, Overvolted RAM may kill Your i7 CPU

    "It is referred into most of BIOS as "QPI/DRAM Voltage", and it usually goes from 1.20v to 1.90v. It has nothing to do with the CPU voltage (core), noted as Vcore.

    It is too early to make conclusions about max safe 24/7 QPI voltages before degradation, but it seems Vqpi=1.40-1.50 it's considered still safe with the right cooling.

    If your sticks need Vdram=1.90v to reach their rated speed, then your Vqpi would be set to Vqpi=1.40v-1.45v. As a mate said, the difference between Vqpi and Vdram should not exceed 0.5v, if so your Bloomfield will suffer.

    To make you a quick idea:

    Vqpi=1.20v (min), Vdram=1.65-1.70v --> uncore safe
    Vqpi=1.50v (max safe), Vdram=1.95v-2.00v --> uncore safe
    Vqpi=1.20v (min), Vdram=1.90v --> uncore very stressed

    Más: Hét közben mikor Bp.-n vagyok egy P35+E6400-as géppel tengetem az időmet. Nekiálltam filmeket konvertálni telóra. Hát...nagy hiba volt. Nem számolom, de ami otthon tán negyed óra, az itt majdnem 50 perc. :W Mégiscsak kell az az i7, ebbe a várakozásba beleőrülnék. És még vissza van 5 film. :W

    Persze, itt sincs garancia semmire, de tény, hogy működik.
    "

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák