Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sinick

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy DELL Optiplex 3000 számítógép, amit egy Dell E2311H monitorral kéne összekötnöm úgy, hogy számítógép kimeneti portja DisplayPort 1.4, monitor bemeneti portja DVI-D. Kaptam egy DP-DVI kábelt, amivel az a baj, hogy Full HD-ba váltva nincs videójel (a monitor próbál kapcsolgatni, mert kb. másodpercenként feketéből-feketébe villódzik a fekete kép). Azaz bootoláskor van kép, BIOS-ba belépéskor van kép, viszont mikor átvált FHD-ba és jönne a Windows 11 bejelentkezési képernyő, akkor jön a fekete villogó-próbálkozó-kapcsolgató kép. Ilyenkor még a monitor menüjét sem érem el! Másik gépen és másik monitorral is kipróbáltam, ugyanaz a hiba. Ugyanazok a számítógépek HDMI-DVI kábellel működnek.

    A kábel egy 3000 forintos kábel és már elsőre feltűnt, hogy valami vékonyabb fajta, de gondoltam, teszek vele egy próbát. Létezik egyáltalán erre az átalakításra kábel? Milyen kábelt keressek?

    Köszi: sinick

    [ Szerkesztve ]

  • sinick

    senior tag

    válasz ElektrikusDE #23929 üzenetére

    Szia!

    Köszi! Ma a kereskedőm jelezte, hogy hozott "minőségi 4K" DP-DVI kábelt. Meg nem mondom milyet, dobozos, vastag, szövetborításos kábel, aranyozott (?) végek. Nem volt jó.! Szervizmonitoron is volt egy ugyanilyen felállás, azon egy öreg, leharcolt kábel, azzal jött-ment a videójel. Itt az volt a különbség, hogy faszán szorult az aljzatba a DP vég. Ha picit jobbra feszítettük, akkor elment a kép, ha balra, akkor meg visszajött. Oké, ez valami kontakthiba, akkor vissza a Dellnek garanciába. Újabb driver nincs. Újabb BIOS sincs!

    Aztán kínjába felbontott egy DP-DSUB kábelt. Azzal egyből jó! Öt perc járatás, újraindítás, felbontás váltás, Továbbra is jó! Irodai gép lesz, elhoztam ezt a kábelt.

    Azt is mondta, hogy rengeteg problémája van az ilyen olyan átalakítókkal meg kábelekkel. Van mindenféle minőség meg árkategória a bolt szép üvegfiókjában. Vállalati rendszergazdánk, aki külsős cég és nem garázscég, nem is vállalkozott arra, hogy kábelt ajánljon, mert ő is szívott vele és lepattintott ,hogy ilyennel ők nem foglalkoznak. Nem csodálom...

Új hozzászólás Aktív témák