Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • El Kebir

    őstag

    válasz Corsair90 #14264 üzenetére

    Telepíteni kell hozzá a monitor drivert, a PH-s U2311-es vagy az U2312-es témában megtalálhatod, letöltheted! (az ott megtalálható telepítési útmutatót pontosan kövesd!)

    (ha intel igp-vel használnád, azokkal extra gondok lehetnek, ha jóltudom, azokkal nem lehet összehozni a magasabb képfrissítést, talán csak az újabbakkal)

    "Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

  • El Kebir

    őstag

    válasz Corsair90 #14266 üzenetére

    "A topikban kerestem de nem találtam hozzá a drivert."

    ne már... ilyet ne mondj, mert rádszakad a mennyezet, mindkét téma (U2311, U2312, bármelyik jó) azzal indít... ha nem sikerül telepítened, az azért van mert rosszul csinálsz valamit, ott vannak a témában a telepítési leírások is, azt kell pontosan betartani.

    "Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

  • Mikisys

    őstag

    válasz Corsair90 #14307 üzenetére

    Attól is függhet a beállítás, hogy milyen célra használod a monitort, milyen körülmények között?
    Fotós célokra, képszerkesztés, nézegetés, vagy játékok, vagy tervezőprogramok.
    Univerzális beállítás nincs, valamit kell állítani az eltérő felhasználás miatt, ami leginkább a fényerő és színhőmérsékleti adatokat érintheti.
    Fényerő: 20-60%
    Kontraszt: 50-90%
    Response time(válaszidő): minél kisebb, annál jobb (elvileg).
    Sharpness (keménység, nem élesség, bár annak is tűnhet): 20-60%
    Feketeszint: 0-20% felhasználástól függ
    Gamma: legjobb békén hagyni, vagy középen
    Color Temp (színhőmérséklet): 5600K (napfény) 6500-9000 műfény, vagy neon. (Én napfényt használok)

    Nos ez az Én javaslatom, de nézd meg a "fotovilag.hu" weboldalon a színes képbeállító-ábrát és próbáld meg ahhoz közelíteni a beállításokat.

    Kalibrált színprofilt ha a gyártó oldalán nem találsz, akkor rád van bízva a beállítás.

    Üdv!

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Corsair90 #14309 üzenetére

    Ha a legtöbbet ki akarod hozni, a monitorodból, akkor egyértelműen műszeres kalibrálás ajánlott megfelelő eszközökkel és természetesen megfelelő hozzáértéssel. Ha ezek nincsenek meg, akkor interneten keresve lehet találni olyan oldalakat, amelyek segítségével - szemre - be lehet állítani valamennyire a kijelzőt, bár ez soha nem pontos, akár bőven messze is lehet attól, amelyet egy műszer be tudna állítani. A neten felllelhető különböző színprofilok, beállítások használatát sem igazán ajánlom, hiszen azonos típuson belül is lehetnek eltérőek a beállítások, illetve sok minden mástól is függ még a dolog. Persze próbálkozhatsz ily módon is, ha találsz olyan beállításokat, amelyek neked tetszenek, bejönnek, akkor használd azokat, bár azt azért le kell szögezni, hogy az nagy valószínűséggel távol lesz a legjobbtól.

    Ilyen esetekben, mint amilyen a tiéd is, én azt szoktam javasolni, hogy a fényerőt neked elviselhető értékre csökkentsd le, a környezeti fényviszonyoknak megfelelően alkalmazhatod. Tehát pl., ha este, kis háttérfény mellett használod, akkor érdemes minél alacsonyabb szintre lemenned, filmnézésnél is ajánlott ez, hiszen pl. a fekete fénysűrűsége kisebb lesz, nem fog majd annyira "világítani", illetve a felfénylés (glow) mérsékeltebb lesz. Nyugodtan 50% alá mehetsz a Brightness-nél normál fényviszonyok mellett.
    A kontrasztot érdemes alapértelmezetten hagyni (esetedben 70%).
    Response Time-ot játékok, illetve általános használat alatt lenne célszerű megnézned, hogy számodra mely érték a legideálisabb. Én úgy vélem maradhat Middle-n.
    Sharpness szerintem maradhat ugyancsak alapon, de próbálgasd végig, hogy neked melyiken a legmegfelelőbb. Gyaníthatóan alapértelmezett (5-ös) érték környékén lesz a legjobb.
    Black level-ről így látatlanban nem szeretnék nyilatkozni, élőben még nem láttam új szériás LG-t, így nem tudom, hogy a különböző opciókon hogyan viselkedik.
    Gammát, valamint Color Temp-et műszeres kalibrálás hiányában ugyancsak default értéken célszerű hagyni.

    Látatlanba nem merek a legtöbbjéről biztosat írni, így sajnos nehéz megmondani melyek lennének a legjobb beállítások a monitorodhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • mezis

    nagyúr

    válasz Corsair90 #21349 üzenetére

    Üdv.!

    Bármi lehet.
    Hibás csatlakozó: kimérhető.
    Forrasztási hiba: újra forrastás.
    Másfajta készüléknél találkoztam már olyan hibával, hogy a lakkréteg alatt korrodálódott a rézfólia.
    Tápegység, elkó öregedése sem zárható ki.

    mezis

  • Mikisys

    őstag

    válasz Corsair90 #21349 üzenetére

    A leírásod alapján csatlakozó-érintkezési hiba a valószínű, de ehhez szét kell szedni a monitort és nagyítóval megnézni a HDMI aljzatát, hogy milyen állapotban van, a forrasztások jók-e? Szóval szemrevételezéssel, először, majd ha egyértelmű a hiba, akkor azt tudva már lehet a javításán gondolkodni. Egyszerű forrasztási hibát bármely jókezű műszerész kijavítja, ha tud forrasztani, vagy szervizbe kell vinni.

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák