Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OceanStorm

    tag

    válasz Laci a Maci #4861 üzenetére

    Anno nekem három márka égett bele az agyamba, amely három márkának órákig tudtam nézni a szinte telefonkönyv vastagságú katalógusait és vágyakozni az azokban látottak iránt. Merklin, Rocco, Piko. Mivel sokáig nem követtem a modellvasutas témát, csak néha-néha megnéztem egy-egy képet videót, ezért számomra a további márkák teljesen kiestek, de megmondom őszintén talán nem is baj, számomra szebben hangzik egy Merklin mint bármi más, ráadásul felelevenednek a régi emlékek is. Nem utolsó sorban ott van a minőség is, amit ezek a nevek jelentenek. Csak kicsit szegényes a kínálat azzal kapcsolatban ami mára engem igazán érdekel, ezért próbálom megismerni azokat a nagyobb márkákat is amik a tengerentúlon népszerűek. Részemről mindez nem pénzkidobás, csak az első kihívásoknak nézek elébe, azt még hol vagyok attól hogy a pályát elkezdhessem építeni. Néhány új bútor vásárlását is fontolóra vettem hogy még több helyem legyen a szobába integrálni egy valamire való pályát.

  • YanezTTrain

    tag

    válasz Laci a Maci #4861 üzenetére

    Azért a FLM-et nem fikáznám le annyira. Ha a kettő között választani kell, mindenképpen az FLM. Mehano a régi cuclista Jugoszláv Tempo folytatása, ami Lima koppintás lévén nem volt egy nagy durranás. Volt szerencsém Mehano kocsikhoz, műanyag kerékkel. Inkább nem mondok semmit. De még a piko junior kocsiknak is jobb a futása. Fémkerékkel már úgy ahogy használhatóak voltak.
    Minden esetre a Märklin átépítésnek nincs sok értelme, mert ma már annyi gyártó létezik, hogy valaki biztosan legyártja az illető kocsit, mozdonyt DC változatban. 30-40 évvel ezelőtt, mikor Pesten volt három modellbolt és ott is jobbára csak az ndk szutykokat lehetett beszerezni, kivéve a Märklin boltot a váci utcában, akkor volt divat a nagy átépítgetés. Bár, akinek volt pénze egy Märklin kocsira az megvette a Hamo változatot, vagy FLM-et, Rivarossit, Rocot, limát, stb. Bár a régi limák tényleg nem voltak topon kidolgozottságban, viszont a futásuk jó volt.
    Mi meg még vidáman eljátszottunk a 70-es 80-as években egy-egy Piko vagy Zeuke\Bttb készlettel is. Igaz, hogy elég gyorsan koptak, főleg a mozdonyok, de kit érdekelt. Azt lehet mondani akkor fillérekért hozzá lehetett ezekhez jutni újonnan is, mert tele voltak a boltok velük. A kínálat már más tészta, de ha az ember elég gyakran járt a boltok fele el tudott csípni egy egy ritkább gépet is.

    A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

  • OceanStorm

    tag

    válasz Laci a Maci #4861 üzenetére

    Találtam egy képet a Mehano féle verzióról és pont ezt említettem két hozzászólással lejjebb, hogy a fröccsöntött részlethiányos darabokat inkább kerülném. Ez tényleg annyit is ér amennyiért vetted, a Marklin azért sokkal jobban ki van dolgozva és egyáltalán nem kelti a műanyag vacak érzetet. :K

Új hozzászólás Aktív témák