Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyi

    csendes tag

    válasz Batman2 #319 üzenetére

    Köszönöm a tippeket, kipróbálom. Íme egy tipp tőlem is. Nos a kocsiképeket éppen ott készítettem, ahol a többi makettem is fotózom, a konyhában. A gáztűzhely fehér, lehajtott teteje és a kék fal remek kis "fotóműterem".

    Kis fejlődés volt nemrég a vendégágy terepasztalomon. Illetve előbb inkább kezdeném azzal, hogy kipróbáltam kb mekkora a max pálya, amit a jelenlegi sínkészletből tudok építeni. A másik szobában sikerült a két ágy alatt végigfutó ovált építenem. Klassz látvány a szőnyegen feküdve bámulni a sötétben lassan haladó vegyesvonatot. [link] Minden esetre a pálya símán elférne egy 3x1 méteres asztalon, amire egyelőre nincs módom, sőt igazából majd egy kamionos-vasutas logisztikai modult szeretnék építeni. RO-LA vonattal. Az első igazi (Fleischmann) kocsim hamarosan meglesz. Ez egy végkocsi, igaz használt, de kb fele annyi mint az új. Hozzájutottam viszont mindenféle PIKO barkácsholmihoz. (vagonok, kerekek, alkatrészek) [link] Az elmúlt napok kerékcserékkel teltek. Érdekes, hogy ha az ember eltalálja egész jól guruló kocsit kap. A PIKO kocsik iss gond nélkül elmennek az íven és az egyenesben is. Hozzáteszem 2.1-es vágányzatom van. Minden esetre ezekből a maradékokból próbálok valamiféle kocsi(ka)t összerakni. Ütközők, vonószerkezetek, féktuskók pótlása stb. Akár a nagyvasúton az egyik roncs lesz a másik alkatrészutánpótlása. 1 személyvagont már sikerült összehozni és egy 4 tengelyes alváz is tökéletesen gurul már, nem szorulnak a kerekei. Egészen véletlenül rátettem erre az alvázra egyik kamionom és tökéletes RO-LA kocsi lett belőle. :D [link] Persze nem férne bele az űrszelvénybe így. Szóval ezzel a barkácsolgatással megtanulom az alapokat és ráadásul szuper, mikor HANS a BR 215-ös is próbakörre viszi az újoncokat. [link] Elsőre semmi sem tökéletes, van, hogy kisiklik a kanyarban, megszorul a kerék, zötyög, leakad a mozdonyról, stb. Tesztelés: 1. próbakör lassú majd gyorsmenetben Hans-szal. 2. próbakör a kocsi mögé kerül a többi vagon is. (nem akad-e szét kanyarban, stb.) De mindezek elött egy laza gurítással vizsgálom meg a művemet.

    Röviden :) ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák