H​i​rd​et​és​

2018. január 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

IT café

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5601) Batman2 válasza kgergely23 (#5597) üzenetére

Batman2
(PH! addikt)

Nálam a gyerek fa sínes, elemes vasúttal játszik, és egész jól bírja a vonat, még nem halt meg, pedig már egy éve megvan ! :K
[link]

Még én is élvezem, mostanság csak így vasútazom. ;)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5602) kgergely23 válasza Batman2 (#5601) üzenetére

kgergely23
(senior tag)

Igen, ilyenünk nekünk is van, nem rossz, de ideje a komolyabbat is kipróbálni :)

YanezTTrain: egyébként kompatibilis bármilyen méretaránnyal vagy teljesen mellékvágány?

FX8320, 16Gb RAM, R9 270, CM Cosmos, Tht 730W; Laptop 1: Thinkpad T430, Laptop 2: Thinkpad T450

(#5603) prime_adam válasza Batman2 (#5599) üzenetére

prime_adam
(tag)

Nah ezt is jó tudni :D Lassan kiderül, hogy mindent rosszul csináltam eddig :)

Ha veszek egy ilyen Roco zsírt ([link]) az megteszi? Mondjuk van olcsóbb is ([link]), nem tudom, hogy csak a márka miatt kerül ennyibe, vagy tényleg annyival jobb minőség-e a Roco.

(#5604) YanezTTrain válasza kgergely23 (#5602) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Üdv!

A Märklin gyerekjáték vasútja teljesen kompatibilis a H0-ás rendszerrel. A vágányok a régebbi készletekben rendes igazi Märklin C rendszerű vágányok voltak, vagyis normál háromsínes AC Märklin üzemet is lehetett rajtuk csinálni. Az újabb készletekben már teljesen műanyag sínek vannak, nyilván a költségek csökkentése végett. De egy ilyen távirányítós kis vonat simán tud futni a normál vágányzaton, akár a Märklin háromsínes rendszerén, akár a kétsínes rendszereken. Mivel műanyag kerekes a cucc, így tök mindegy neki milyen sín van alatta. A H0 mint építési nagyság, természetesen betartandó a vágányzat vásárlása esetén. Tehát a szerelvény(ek) később bármilyen H0-ás rendszerben használhatóak. A vágányanyag, ha igazi Märklin sín akkor csak a Märklin rendszerrel bővíthető, ha elektromos üzemre használjuk, ha pedig a műanyag sínes akkor azt elektromos üzem esetén el kell tenni egy fiók hátuljába "jóleszazmégvalamire feliratú dobozba.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#5605) YanezTTrain válasza prime_adam (#5603) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Gyakorlatilag bármilyen szilikonzsír megteszi kenőanyagnak, lényeg ne disznózsír legyen, ne grafitos gépzsír sztb... Bár a grafitos gépzsír éppen nem rossz, de a mozdony disznóól lesz tőle. Olajnak pedig a nagyon vékony olajak a jók, műszerolaj, varrógép olaj, motorolaj nem játszik, de pl. a nagyon finom, jó minőségű automataváltó olaj már elfogadható, ha nincs más kéznél. Kerülendő, sőt tilos a fékolaj, a sütőolaj és a WD40! WD40 legfeljebb a régi beszáradt olaj, zsír trutyi eltávolítására, de utána alkohollal vagy valami más mosóanyaggal el kell távolítani minden trágyát a gépből. Azután friss zsír, olaj, esetleg új kefék, érintkezőket áramszedőket megtisztítani, szükség esetén 800-1000 körüli polírpapírral felpolírozni, a forrasztásokat átforrasztani(ne legyen rejtett nem látható kontakt hiba ami9 az őrületbe kerget) és gyakorlatilag mennie kell a gépnek, mint a svájci órának.

(#5606) kgergely23 válasza YanezTTrain (#5604) üzenetére

kgergely23
(senior tag)

Tegnap a Müllerben volt szerencsém élőben is megnézni pont a dupla szerelvényest, nekem nagyon tetszik.
Remélem a gyerekeknek is fog :)

FX8320, 16Gb RAM, R9 270, CM Cosmos, Tht 730W; Laptop 1: Thinkpad T430, Laptop 2: Thinkpad T450

(#5607) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Fejlődik az asztal villamosítása. Elkészült a belső pályakör fölött is a drótozás, már mindkét vágányon megy a villamosmozdony üzem. Persze a munka nem áll meg, be kell fejezni a két csonka felsővezetékesítését és a hurokvágány illetve a kétvágányos tároló állomás fölött sincs még vezeték. De az oszlopok már megvannak, mennek a helyükre. Pár napon belül felkerül a drót is és akkor egy nagyon nagy része készül el az átalakítási manővernek. Az utána következő fázisok már csak szépészeti optikai tuning jellegúek, maga a vasút teljesen üzemkész lesz.
[link]
Egy kis mozgás a drót alatt mind a két pályakörön egy egy villanygéppel. Tesztüzem egyelőre szerelvények nélkül.

(#5608) kgergely23 válasza YanezTTrain (#5604) üzenetére

kgergely23
(senior tag)

Esetleg valami tipp hogy honnan éri meg a legjobban rendelni? Konkrétan ez a szett érdekelne:
Meg még lehet hogy rendelnék hozzá pár sínt is.
link

(#5609) YanezTTrain válasza kgergely23 (#5608) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

A vasutmodell.com-ról(más néven Mediker) tudod a leg olcsóbban megrendelni. Máshol mindenhol drágább. Én is barátkozom a sima ICE készlettel 18 ezerért. Lehet meglepem vele magamat karácsonyra.

[link]

Itt egy video a szerelvényről. Még egy komoly terepasztalon is megállja a helyét egész jól!

(#5610) prime_adam válasza YanezTTrain (#5605) üzenetére

prime_adam
(tag)

Köszi! Akkor nagy valószínűséggel marad az olcsóbb Tillig, kivéve ha lesz BF akció Roco zsírra :D

(#5611) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Elkészültek az oszlopok, helyén a vezeték. A teljes vágányrendszer járható villany géppel is. Jöhet az ezüstözés, szigetelő imitációk szerelése. Komoly feladat lett kipipálva a listán. Jöhet a hegyoldal befejezése, az asztal közvilágításának fejlesztése és a fényjelzők, fénysorompók építése nagyobb tételben. Kezd az asztal olyan lenni amilyennek látni szeretném.

[link]
Videó az első villanymozdony vontatta tehervonatról, ami bejárja az egész pályát és a hurokvágányon menetirányt vált.

:DD

(#5612) legelek válasza YanezTTrain (#5611) üzenetére

legelek
(őstag)

Jut eszembe a felső vezetékben váltóáram megy?
Szóval minden mozdony, ami egyenáramos alulról, az felülről váltóáramot kap?

Hogy hívják a medve mellszobrát? Mackófelső.

(#5613) YanezTTrain válasza legelek (#5612) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

A felsővezetékben igény szerint lehet váltó vagy egyenáram.Ha Märklin gépet akarok felsővezetékről hajtani akkor AC azaz váltóáramot adok a felsővezetékre, ha pedig egyenáramú villamosmozdonyt akarok üzemeltetni, akkor DC vagyis egyenáram van a felsővezetékben.
Ehhez egy Märklin trafőt kissé át kellett építeni. Kellett bele egy Greatz híd és két kapcsoló. Az egyik az üzemmódok közötti választás, hogy egyenáramot, vagy váltóáramot adjon e ki a trafó, a másik pedig egyenáramú üzemnél egy pólusváltó ami a mozdony irányváltásához szükséges, mivel a marklin trafó szabályzása egy irányú, lévén alapból váltóáramú.

Ez elsőre kissé bonyolultan hangozhat, de a valóságban pofon egyszerű mutatvány. És a vonatok megbízhatóan futnak mindkét áramnemről. A következő lépés a digitális üzem a felsővezetékről, de az még nagyon messze van. Sok sok tízezer forintnyi távolságra, hogy úgy mondjam.

(#5614) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

[link]

Végre normális vasútüzemet lehet ismét lebonyolítani a pályán. Elkészült a felsővezeték szerelése, jön a csinosítgatás. De a szerelvények már futnak. Minden, mindenhol.

(#5615) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Tóth féle Märklin replika gömblámpa. Javítás alatt. A kiégett izzó helyére LED került. Örök élet három nap. Egy újabb öreg vas kerül az asztalra.

(#5616) OceanStorm

OceanStorm
(tag)

Kis szünet után ezzel fog bővülni a gyűjtemény, nagyjából két hét mire megjön azt csinálok saját képet is. :)

https://www.youtube.com/watch?v=2frJ3e0hxPE

(#5617) YanezTTrain válasza OceanStorm (#5616) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Überfrankón néz ki a cucc! Ha már van egy szerelvényre való kocsi, akkor jöhetnek képek a komplett vonatról, mozdonnyal, mindennel. Esetleg videó sem ártana, youtubera feltöltve vagy bármi. Mert minél inkább mozog, annál inkább jaj de jó! :C

(#5618) Pityu89 válasza OceanStorm (#5616) üzenetére

Pityu89
(fanatikus tag)

Első képre azt hittem 1:1 méretarány. :D

(#5619) OceanStorm válasza YanezTTrain (#5617) üzenetére

OceanStorm
(tag)

A mozgó vonattól még eléggé távol vagyok, nem úgy alakulnak a dolgok ahogy elterveztem. Ám a terepasztal, és az egyéb felszerelések hiánya nem gátol meg a gyűjtemény bővítésében, végülis ez is a hobbi része. :) Az meg már biztos hogy leginkább hasonlóan élethűre costumizált kocsik gyűjtésére fogok törekedni a jövőben, szerencsére ez már nem csak azok kiváltsága akik a jó kézügyességük által megcsinálják maguknak az átalakítást.

(#5620) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

[link]

Fillérekből összeállított elektronika és fénysorompók - még félkész állapotban - működés közben. Az egész motyó kijön 200 forintból. Persze még csiszolni kell rajtuk ez csak a durva alap.

(#5621) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

A Märklin asztal mellett azért épül egy pici TT asztal is. Igazi nosztalgia, szép sorban szerzem be a gyerekkor TT járműveit.
A legendás E499 - 3db CSD gyorsvonat kocsi és a BR92 a három rövid személykocsival Már megvan. Jön a dán Nohab és a tehervonat összeállítása. Ha az is meglesz utána már csak a kis kétrészes piros LVT motorvonat fog hiányozni, de az is meglesz. És persze épüla pálya, készülnek afényjelzők, alakulnak a hegyek völgyek. Az összes épület kivilágítható lesz naná és persze utcai lámpák, sorompó és fénysorompó is lesz. Pici kis gyöngyszem a gyerekkorból.
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#5622) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Lesz felsővezeték is. Nem piskóta ilyen méretben házilag csinálni. Kell a szemüveg az 1-es fúróhoz!
:DD :DD

(#5623) prime_adam

prime_adam
(tag)

Helló! Valaki tudna spoilerezni egy kicsit, hogy a Roco ICE 2-esének tetejét milyen módon kell leszerelni?

(#5624) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Megint az alkohol!
Az ittas sofőr a jól múködő fénysoromőó tilos jelzése ellenére a vágányokra hajtott. Az érkező gyorsvonat nem tudott megállni, ütközés lett belőle,,,

:DD :DD :DD :DD :DD :DD

(#5625) marciart11 válasza YanezTTrain (#5591) üzenetére

marciart11
(fanatikus tag)

Van két m sines angol váltóm sajnos a mozgató tekercsekről hiányzik a burkolat. Esetleg nem tudod hol lehet ilyet beszerezni?

(#5626) YanezTTrain válasza marciart11 (#5625) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Burkolatot külön nagyon nehéz lesz. Mivel az M rendszert kb 30 éve nem gyártják, így legfeljebb valahol kéz alatt, ócskapiacon, stb. De kb 0 az esélye. Gyártani rá? A váltójelző is hiányzik? Mert az már keményebb dió.

(#5627) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Elindult az egyenáramú vontatás felsővezetékről. Így még izgalmasabb a dolog!

(#5628) Pityu89 válasza YanezTTrain (#5627) üzenetére

Pityu89
(fanatikus tag)

Ezt nem értem. Márklin nem váltóáramú?

(#5629) YanezTTrain válasza Pityu89 (#5628) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Dehogynem. Viszont a felsővezetékbe egyenáramot eresztettünk, A pályasínek a közös vezetéke a két áramkörnek, így a marklin megy középsínről váltóárammal, a piko, kleinbahn, lima, stb egyenáramú villanymozdonyok pedig felsővezetékről egyenárammal.
A felsővezeték táplálására átalakítottunk egy Märklin trafót. Tettünk bele egy dióda hidat és két kapcsolót. Így tud kiadni váltóáramot is és egyenáramot is attől függ a választó kapcsoló melyik állásban van. Az egyenáramű körbe még egy pólusváltó kapcsolót is tettünk, így az egyenáramú gépek is tudnak mindkét irányba közlekedni. Csak elsőre bonyolult egyébként hót egyszerű.

(#5630) Pityu89 válasza YanezTTrain (#5629) üzenetére

Pityu89
(fanatikus tag)

Így már világos. Egyszerre viszont hogy tudna közlekedni a két rendszer?

(#5631) YanezTTrain válasza Pityu89 (#5630) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Nagyon egyszerű a dolog.

A váltóáramú mozdony áramköre: Trafó fázis kimenet, középsín, csúszószedő, motor, kerekek, pályasín, trafó 0 kimenet.
.
Az egyenáramos mozdony áramköre: Trafó egyenáramú kimenet, felsővezeték, tetőáramszedő, motor, kerekek egyik oldal, pályasín.

Az egyenáramú trafó kivezetésének egyik pólusát üsszekötjük a váltóáramú trafó 0 kivezetésével, ez megy a pályasínbe, ez a közös vezeték, amin a két áramkör záródik. Mivel a középsín és a felsővezeték egymástól szigetelve van, így nincsen zárlat, viszont a két rafóval a két mozdony egymástól függetlenül járatható.

Ez működik tisztán egyenáramos kétsínes üzemmel is.
A Helyes vágányon a TT vasúttal c. kiadványban, megtalálható a kapcsolás leírása, magyarázó ábrékkal.

(#5632) legelek válasza YanezTTrain (#5631) üzenetére

legelek
(őstag)

Csak mert engem is izgatott a dolog (bár a te elmagyarázásodból is értettem) [link]

(#5633) YanezTTrain válasza legelek (#5632) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Igen! Pont erről a kiadványról beszéltem. Nálam a legalsó variáció játszik annyi kis különbséggel, hogy at 1-es és 2-es áramkör váltóáram a 3-as pedig egyenáram. Illetve egy átalakított Märklin trafó adja az áramot a felsővezetékbe, így ha akarom váltó, egy utólagosan beépített egyenirányító és irányváltó segítségével ha arra van szükség akkor egyenáram kerül a drótra. Így már nincs akadálya a jó kis régi Piko E69, E44, E11 mozdonyok ózemének. Na és ne feledkezzünk el a gorilláról sem ugye...
Na meg persze a régi Kleinbahn, Lima, stb villanygépek üzeme is megoldódott ilyen formán, nem kell az átalakítással vesződni.

(#5634) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Egy nehéz nap éjszakája... Útban a vontatási telepre...
:D

(#5635) legelek válasza YanezTTrain (#5634) üzenetére

legelek
(őstag)

Ma a nyugati fele síntörés volt, az egy nehéz nap reggele volt számomra :D

(#5636) kgergely23

kgergely23
(senior tag)

Megérkezett a két Marklin my world készlet. Az normális hogy én 40 éves fejjel jobban örülök nekik, mint amennyire a gyerekek fognak? Lehet hogy magamnak vettem? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5637) YanezTTrain válasza kgergely23 (#5636) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Van rá esély. Fényképeket kérünk a cuccról, ha majd lehetséges!

(#5638) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Az előbbi beállítás más fényviszonyokkal. Mondhatni késő éjszaka van...

(#5639) OceanStorm

OceanStorm
(tag)

Megjött a Santa Fe kocsi, már a múlt héten csak most csináltam képeket. Próbáltam olyan összeállítást összerakni a képhez ami szerintem történelmi, az amerikai vasút egykor meghatározó vállalatainak logói egy képen. Ebből két kocsi profi "weathering"-en esett át, szerencsésnek érzem magam hogy a gyűjteményemben tudhatom őket, ha eljutok egy terepasztal megvalósításáig akkor ennek még nagyobb jelentősége lesz.

Az élet természetesen nem áll meg, jövő héten amennyiben megérkezik ezzel a kocsival bővül a felhozatal. Ez csak innen jön a szomszédból (Zágráb).

(#5640) OceanStorm

OceanStorm
(tag)

Amúgy a Santa Fe kocsi eladója küldött még akciósan két weathering-en átesett konténert is, nagyon jól néznek ki de nem akartam kiszedni a csomagolásukból.

(#5641) legelek válasza OceanStorm (#5639) üzenetére

legelek
(őstag)

Jó kis roco gumiágyas sínek. :)
Nekem is ilyen van. (és ugyanígy tud lyuk lenni 2 elem között)

(#5642) YanezTTrain válasza OceanStorm (#5640) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Nagyon pofásak! A sárga kocsi fém? vagy a festése annyira brutál, hogy teljesen fém hatást kelt?Cseszett jól néz ki!

(#5643) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Miután elkészült az egész pálya fölött a felsővezeték és sikeresen le is teszteltük egy PIKO E69-el, kezdődhet az egyenáramú villanymozdonyok beszerzése. Az első jelölt ez a Kleinbahn ÖBB 1280-as gáp.
Nem fiatal jószág ez sem, valami 50-es 60-as évek belinek tippelem, mivel még elég sok alkatrésze spiáternek tűnik. Kerekek, hajtórudak, lehet a teljes alváztömb is abból van.
Picit romos, picit hiányos, de nem rettenünk meg a feladattól, hogy mozgásképessé tegyük.
Az eredeti mozdonyokat 1927 - 1930 között gyártották, 15kV 16 2/3 Hz-s rendszerben. Vagyis nagyjából 90 évesek az eredeti gépek. Wikipedián utána néztem, mert gyanús volt, tényleg a Kandó féle hajtásrendszert alkalmazták benne, így vágre lesz valami magyar is a Märklin asztalon, ha más nem is legalább egy hajtásrendszer.

(#5644) OceanStorm válasza YanezTTrain (#5642) üzenetére

OceanStorm
(tag)

Nem tudok róla hogy az Athearn gyártott-e fémből kocsit HO méretben, ha igen akkor biztos hogy nem "mostanában". Ez a kocsi legfeljebb 10 éves, 2005-ben lett bejelentve a modell gyártása úgyhogy biztosan műanyag.

HO RTR 50' PS 5277 Box, Railbox/Early #43689

Ettől függetlenül az Athearn kocsik súlyozása olyan jó hogy akár fémből is lehetnének, illetve ez igaz a többi kocsira is a gyűjteményemben márkától függetlenül. Én nem tudom de amik 10-15+ éve még a faterom gyűjteményében voltak Roco, Pikó, stb kocsik olyan könnyűek voltak hogy egy szerelvény összeállításánál figyelni kellett hogy a nagyon könnyűek kerüljenek hátrébb, mert különben hajlamos volt a szerelvény felborulni egy élesebb kanyarban. A súly megállapításán túl nincs más tapasztalatom ezekkel az amerikai kocsikkal még, de nézegetem a különböző videókat és simán összeraknak belőlük 100-200 kocsis szerelvényt terepasztalon, épp úgy mint a valóságban, a rekord az meg egy több mint 1000 kocsis szerelvény.

(#5645) OceanStorm válasza legelek (#5641) üzenetére

OceanStorm
(tag)

Nekem Roco Geoline van pár darab, de az műanyag ágyas. A képen látható sínek viszont Kato Unitrack márkájúak.

(#5646) legelek válasza OceanStorm (#5645) üzenetére

legelek
(őstag)

Akkor tévedtem (bár az emberi dolog :) )

(#5647) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Összedobtam én is egy kisebb tehervonatot. Csak Märklin kocsikból, piko és más műanyag gépeket most nem tettem a szerelvénybe. Ami itt fut az csupa vas. Igazi Hevy Metal!

[link]

:C

(#5648) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

És még egy kis vonatforgalom az asztalon.

[link]

:))

(#5649) marciart11 válasza YanezTTrain (#5648) üzenetére

marciart11
(fanatikus tag)

Jó lett, Marklin királyság!

(#5650) OceanStorm

OceanStorm
(tag)

Megjött a másik gyönyörűség is, tegnap vettem át a postán. Jó ideig csak megfigyelés alatt volt az eBay-en, nagy hiba lett volna nem megvenni.

(#5651) YanezTTrain válasza OceanStorm (#5650) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Nagyon jól néz ki! Csak ismételni tudom magam! Teljesen fém hatású a festése, tökéletes munka. :Y

(#5652) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Elkészült a dízelmozdonyok töltőállomása. Csak úgy mint a János tanya építésénél, itt is mindenféle hulladákot, maradékot használtam fel.wc papír guriga, gyufa, fogpiszkáló, stb...

(#5653) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Megérkeztek az újabb lemez kocsik. Háron Fleischmann és egy Märklin. A Märklin egy kis javításra szorul, így az még nincs a képen. Viszont mind a négy kocsi Märklin kurz kuplungokkal van felszerelve, így nem probléma az összekapcsolásuk a többi Märklin, Kleinbahn és Piko járművel.

(#5654) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!

(#5655) kgergely23

kgergely23
(senior tag)

Sziasztok. Először is mindenkinek boldog karácsonyt kívánok.
Meghozta a jézuska a gyerekeknek a 2 Marklin My World készletet. Kibontva egy igen igényes, szép, masszív és szerethető játék van benne. Az a 18k per készlet a mai játékárak mellett nem is mondható drágának pláne egy Marklintől.
Ami viszont idegesítő az az hogy iszonyú könnyen kisiklik és nagyon macerás visszarakni a sínre. Mind a két szerelvény ilyen. Ilyen szempontból azért többet vártam volna.

(#5656) hanzohattori válasza YanezTTrain (#5654) üzenetére

hanzohattori
(újonc)

(#5657) YanezTTrain válasza hanzohattori (#5656) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Szép! Nincs belőle még egy? Venném...

(#5658) hanzohattori válasza YanezTTrain (#5657) üzenetére

hanzohattori
(újonc)

Hali, nem igérek semmit, januárban kezdenek utána kérdezek, dolgozok és ügyfelek szoktak kapni. Aukciós oldalakon is feltűnik néha egy-egy darab.

(#5659) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

[link]

Evvel a szerény tehervonattal kívánok Boldog Új Évet minden Topic lakónak!

(#5660) Pityu89 válasza YanezTTrain (#5659) üzenetére

Pityu89
(fanatikus tag)

Tök jó. Jövőre körbeér :)

(#5661) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

(#5662) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

V200-as gépek szolgálatban. V200-006 első szériás és V200-027 második szériás mozdony. Hamarosan megérkezik a V200-056 pályaszámú gép is. Illetve valószínűleg még egy 006-os, ami új színezést és pályaszámot fog kapni. Mivel ezek mind fém kasznik, domború számozással, feliratozással, lesz némi munka az új arculat kialakításával. De meg fogja érni a fáradtságot a dolog.

(#5663) marciart11 válasza YanezTTrain (#5662) üzenetére

marciart11
(fanatikus tag)

(#5664) YanezTTrain válasza marciart11 (#5663) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Pályaszám? Hátha Primex gyártott más pályaszámot mint a Märklin.

(#5665) marciart11 válasza YanezTTrain (#5664) üzenetére

marciart11
(fanatikus tag)

V 200 057 :) Kapot egy dekodert meg led világítást.

[ Szerkesztve ]

(#5666) YanezTTrain válasza marciart11 (#5665) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Zsír! Märklin a 056-ot csinálta. Akkor Primex V200 keresés kezdetét veszi... :-)

(#5667) marciart11 válasza YanezTTrain (#5666) üzenetére

marciart11
(fanatikus tag)

:) jaa és nem hosztorzított elég termetes cucc.

(#5668) YanezTTrain válasza marciart11 (#5667) üzenetére

YanezTTrain
(Topikgazda)

Ugyan akkora mint a Märklin V200. Primex milliméterre ugyanazt gyártotta a Märklin engedélyével, de ezek szerint más pályaszámokkal. Mint ahogy a vágányokat is, de ott is eltérő színezést kelllett alkalmazniuk az ágyazatnál. Primex világosabb mint a Märklin.Egyébként tök ugyan az. Märklinék 006, 027, 056 és 060 pályaszámokkal hozték ki a V200-as gépet.

(#5669) marciart11 válasza YanezTTrain (#5668) üzenetére

marciart11
(fanatikus tag)

Van pár darab primex M sinem egyszerübb kivitel mint a Marklin sin, ágyazatt egyáltalán nincs, világosabb bézs színe van.Csatlakoztatható a Marklinhez.

(#5670) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

Jelentés a frontról...

[link]

:C :C :C

(#5671) YanezTTrain

YanezTTrain
(Topikgazda)

A Führer parancsára... :DD

(#5672) marciart11 válasza YanezTTrain (#5671) üzenetére

marciart11
(fanatikus tag)

:C

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.