Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz LuckyL #17084 üzenetére

    Nem keverem, azt hittem te kevered, aztán annyiban hagytam. A törvény a tartalom szolgáltatókra vonatkozik, nem a hostingra. Visszanézve rossz hozzászólásra válaszoltam. A photoclaim-el kapcsolatban írtam, hogy nem lesz ennyire egyszerű a helyzet, mert miután hatályba lép a törvény, onnantól a tartalom szolgáltató lesz felelős a felhasználók által feltöltött tartalomért, és szimplán törölni a jogsértő tartalmat nem lesz elég. Olvastam olyat, hogy a gyakorlatban ez azt jelenti majd, hogy pl itt feltöltök egy szerzői jogot sértő képet, a prohardvert beperelik érte, ő fizetni fog, aztán utána megpróbál engem megtalálni, hogy áthárítsa a költségeket, de ez teljesen esélytelen, ha kicsit is óvatos voltam. A másik, hogy az ügyfélnek egyszerűbb, ha a webfejlesztő intézi a domaint, hostingot, és nem neki kell szórakoznia vele, de innentől ezek már nem mehetnek majd a webfejlesztő nevére, legalábbis komolyan megszívhatja velük. Ez az összes fórum, blog hozzászólás, webszolgáltatás, stb. végét jelentheti. Nem tudom ebben mennyi igazság van, és hogy tényleg ilyen lesz e a rendszer, de nem vagyok túl optimista. Aztán lehet rosszul értelmezzem ezt a tartalom szolgáltató dolgot, és egy mezei weboldal jogilag nem az, csak mondjuk egy újság, vagy ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák