Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok!

    Fejhallgató vásárlás előtt állok, mert a korábbim sajnos úgy döntött, hogy kiszolgálta már azt, amiért fizettem és így újat kell vegyek. Ebben szeretnék tanácsot kérni, mert fejhallgatók között nem mozgok valami otthonosan.

    Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon

    Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás, film és játék. Zenéből változó, amit hallgatok, klasszikustól, rockon át dubstepig kb. mindent, ami tetszik.

    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Nincs nagyon elképzelésem, a lényeg, hogy jó legyen, valamint, ha lehet minél olcsóbban jöjjek ki, de tág keretek között tudok szerencsére mozogni. Ha százezer felett van még az is belefér.

    Vezetékes vagy vezeték nélküli?
    Vezetékes legyen. Vezeték nélküli szóba sem jöhet.

    Circumaural vagy supraaural?
    Fült körülölelő, azaz circumaural. A fülkagylósoktól mindig fájt a fülem.

    Zárt vagy nyitott?
    Nyitottat jobban szeretnék és sokszor órákat használom és nem szeretnék befülledni alá, de ha zártban van számomra megfelelő, akkor zárt is lehet.

    Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
    Mindegy, a lényeg, hogy szépen szóljon számomra.

    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
    Általánosságban szeretem a mélyet és a közepet, a magas hangokat mérsékeltebben (túlzott magasat nagyon nem szeretem), de nem szeretem, ha tompán szólnak. Szeretem, ha robbanásoknál erős, karakteres a mély. De a "doboz" hangzást sem szeretem, valamint, ha túlságosan sziszegős az énekes hangja. Tudom ez utóbbi felvételtől is függ, de részben befolyásolja ezt szerintem a fejhallgató is. (Bár ebben nem vagyok teljesen biztos.)

    Mire figyeljünk oda, honnan vásároljunk?

    Külföldről nem szeretek rendelni, garanciális ügyintézés miatt. Csak megbízható Magyar boltokban szeretek vásárolni nagyobb értékű cikkeket. Csak legvégső esetben rendelnék külföldről úgy, hogy csak nagyon nehezen tudnám érvényesíttetni a garanciát.

    Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Van egy Soundblaster X-fi Titanium HD hangkártyám, elsősorban azzal használnám.

    Bármiféle kérdésre szívesen válaszolok és előre köszönöm a segítséget. :)

    Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

  • válasz .DLL #40121 üzenetére

    PC360-am volt és a G4ME Zero-t ajánlják helyette nekem a boltban, de utána olvasgatva a mélye nagyon gyenge állítólag. A PC360 nál is valamivel több basszust szerettem volna, de az még elfogadható/élvezhető volt számomra, összességében nagyon szerettem. A HD600 és esetleg a HD650 (az a +20 ezer kb. már nem oszt nem szoroz számomra, ha már, több, mint százezer újonnan), olcsóbb kategóriában esetleg a HD558 és HD598-nak milyen a hangzása?

    Használtat biztos nem veszek, csak újat. :)

    Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

  • Köszönet .DLL-nek a segítségért :R . Örültem volna, ha más is írt volna, hogy több lehetőség közül választhassak, de gondolom mindenki egyetértett azzal, amit ajánlott nekem, azért nem kaptam több választ. Köszönöm még egyszer a segítséget. További jó fórumozást mindenkinek! :)

    Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

Új hozzászólás Aktív témák