Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberFriend

    tag

    válasz Ba cy lus #95493 üzenetére

    Például a Beyerdynamic-nál szerintem rendben van, volt az árazás. Hallgatok Amiron Home és T1 2nd fejeseket, illetve volt hogy kiegészültek egy DT 880 600-zal. Jól tetten érhető ebben a sorban az a különbség - még ha az Amiron egy kicsit ki is lóg a karaktere miatt -, amiért és amennyivel drágább egyik a másiknál. Az Amiront azért emeltem ki, mert a hangzásvilágukat tekintve a T1 és a DT vannak inkább rokonságban. Egyáltalán nem érzem túlzónak a T1 kb. ötszörös árát a DT 880-hoz képest, mert annyival jobban jeleskedik minden területen és emellett még az Amiron-nál is kényelmesebb. Szinte biztos vagyok benne, hogy vakon tízből-tízszer a T1-et választanád ki, mint tökösebben, felnőttesebben, nagyobb felbontásban stb. zenélő fejest. Most a T1 3rd-öt ne vegyük ide, mint most kapható T1 verziót, mert azt nem hallottam, nem tudom megítélni. Nem tudom, hogy mennyire van pariban a 2nd-del, amit korábban hasonló áron árultak.

    Az viszont, hogy éppen melyik a fülednek, agyadnak hosszabb távon is kellemesebben zenélő, az már más kérdés. Ezt azért írtam, mert van, hogy nem vagy kíváncsi annyi információra, az fáraszt, idegesít. Van ilyen. Ilyenkor szoktam elővenni az Amiron-t, mert az pihentet, például egy fárasztó nap végén kellemes tud lenni. Viszont amikor koncerteket nézek, hallgatok, akkor meg a T1 van porondon, hogy ne csak a kép legyen ilyen-olyan HD. Szóval a kevesebb néha több.

    Egyébként meg ezt az egész árazósdit talán úgy is levezethetnénk, hogy minden főbb jellemzője (magas-közép-mély tartományok, térleképezés, kényelem stb.) egy fejhallgatónak fél- vagy egyszeres szorzót jelentene ide-oda és így már nagyjából ki is jöhetne a matek. Na de honnan jön ide és honnan megy oda és változik ezzel a szorzó? Valószínűleg minden gyártónak van egy saját origója, de hogy mehet ez egymás viszonylatában? Ne vegyétek komolyan, csak bedobtam valamit, hátha megihlet valakit. :R

Új hozzászólás Aktív témák