Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Remus389 #82044 üzenetére

    "Egy ilyen fejesről csak azután lehet tisztességes véleményt mondani, miután nálad volt pár hónapig és alaposan megismerted, letesztelted különböző forrásokról és beállításokkal (EQ, esetleg kipróbálni a Dekoni párnát, ilyesmi)."

    De miért ? Miért hasznosabb fél millió forint elköltése után hónapokig hallgatni meg tesztelni egy fejest , különböző forrásokról , eq-zni meg más párnákat vásárolgatni rá , mint az , hogy felveszem a hd800at , meghallgatok két számot rajta , felveszek utána egy pl lcd-x-et és azt mondom hogy oké , az lcd jobb és azt veszem meg. Egy fejesről azután lehet tisztességes véleményt mondani hogy feltetted és meghallgattál rajta egy zenét amit szeretsz. Ha egy másik fejesen amit felteszel ugyan az a zene neked jobb , akkor el van döntve , ennyi. Amikor saját magadnak vásárolsz fejest akkor nem tesztelő vagy hanem felhasználó. Nem azt keresed hogy hol jobb meg hol rosszabb , milyen zenével jó és milyennel nem hanem azt, hogy amit TE hallgatsz zene , na azzal milyen. Teljesen irreleváns ha minden teszt szerint jazzre a legjobb egy fejes ha te nem hallgatsz jazzt. Ne haragudj de szerintem pont az az irreális , hogy hónapokig tesztelek egy fejest meg moddolom párnával meg eq-val hogy kijöjjön belőle valami olyasmi , amit adott esetben egy másik fejes a dobozból kivéve tud. Arról meg már ne is beszéljünk , hogy nehogymár ott tartsunk , hogy egy fél millió forintos fejest azzal kell kezdenem , hogy másik párnát veszek hozzá érted...

    Én pl nagy iem keresésbe vagyok és a legjobban tetsző füles (formára , minőségre , felépítésre ilyesmi) a Rai Penta volt. De minden tesztben elmondják róla, hogy csodálatos a közepe de egy rettenetesen flat kialakítás. Ez baj ? Egyáltalán nem , ott is elmondják hogy aki vokált hallgat annak ez lesz az álma. De én személyesen nem azt hallgatok hanem olyan zenéket amikben a mély sokkal sokkal dominánsabb , techno-psy-darkpsy-dnb-zenon mittudomén. Szerinted amikor minden reviewban elmondják , hogy visszafogott a rai penta mélye , akkor nekem nagyjából mennyi idő kéne ahoz hogy eldöntsem , hogy nekem nem kell ? Mondjuk 10 másodperc ? Lehet , hogy 15. A rai penta egy kiváló iem , csak amit én hallgatok arra halálosan alkalmatlan az összes review szerint amit a neten megtalálsz. Konklúzió - nemhogy hónapokig nem kell hallgatnom , egyáltalán meg sem kell hallgatnom hogy tudjam , nem azt a hangzást keresem. Persze ha alkalmam nyílik rá meg fogom hallgatni , de a vásárlástól már látatlanban is elzárkózom , mert egyszerűen nem olyan zenékre van tervezve a füles amit én többségében hallgatni szeretnék rajta.
    Azért az érezzük már kérlek ebben a kérdésben , hogy itt milyen összegekről beszélünk. Egy 15e forintos fejesnél ha párnacserével javul a hang , azt mondom oké persze , ráköltök 10k-t és kapok egy jobb fejest. Ez nyugodtan lehet igaz egy hd800/800s-nél is , de basszus. Az dobozból kivéve legyen minimum csodálatos , aztán moddolással legyen olyan tiszta mint egy sellő könnye.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Remus389 #82044 üzenetére

    aki már ennyi pénzt rákölt, azért kicsit megtanulmányozza jobban a dolgokat

    Épp ezért nem költök rá ennyi pénzt, mert én először fülelek, aztán fizetek. Nem fordítva, hogy aztán igazoljam magamnak az elköltött pénzmennyiséget. :)

    Sokan meg azt sem tudják, mi a jó, hiteles hang. Mondok egy hasonlatot fotózásból, képfeldolgozásból. Egy képet túl lehet kontrasztosítani, élesíteni, aztán 100%-os nézetben "gyönyörködni" az emiatt fellépő anomáliákban, hogy már nem kellemes ránézni, nincs meg az árnyalatgazdagság, tartalom.
    Hangnál ugyanez megvan, hogy sokan egyenlőségjelet tesznek a forszírozós/analizálós és a részletes hang közé. Hiányzik a jó tapasztalat. Vagy nem is érdekli őket, csak a hangokat akarják analizálni, nem pedig zenét hallgatni. A HD800s sok mindenre jó, de zenét hallgatni, arra pont nem a legmegfelelőbb, pedig ennyi lóvéért már akár lehetne is. És ennek köze nincs ahhoz, hogy mert annyira pontos. A már említett Stax SR-L700 technikailag magasabb szint, mégis erőlködés nélkül (nem csak a HD800s-hez képest, abszolút értelemben) hozza a még több részletet. Árkategória ugyanaz.
    Akkor ilyenkor mi van?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák