Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiss66

    senior tag

    válasz Samtya #67526 üzenetére

    Ennek a Veritasnak olyan hangja van, olyan testes, ahogy hegedűs körben mondjuk, "enni lehet a G-jét olyan testes", na ez a Veritas is olyan testes és dinamikus, meg gyors, nem hiányzik a magas belőle amikor komoly zenét hallgatok. A zongora úgy szól, mint a zongora, a hegedű is, mint a hegedű. A Stradivárik 1perces teszthangját ezzel meg tudom nézni, hogy valójában hogyan szólnak. A senhd435-ös nagyon eltér az eredeti hangtól a Veritas-hoz képest. Ennek a Veritas-nak annyira tetszik a hangja, hogy le nem szakad a fejemről, azért a senhd435-el meguntam egy idő után. Én úgy vagyok a fejesekkel, hogy az a mérvadó mennyire élvezhető a zene vele. Ezzel a Veritas-al nagyon okés, van amit nem tud, de amit tud, azt nagyon tudja. Metálnál nagyon ott vannak a basszusgitár és a dob, az embernek a fejében dübörög és érzem benne az erőt, hogy az meg se kottyan neki. Általában minden fejesnek vannak valami hiányosságai, én az összképet mérlegelem. Ennek az összképe komolyzenéhez és metal-hoz, rock-hoz teljesen rendben van. A hegedű-k, a jó minőségű hegedűk magas frekvenciái le vannak metszve, hogy ne tépjék az ember fülét/ ezt különböző technikákkal el lehet érni/vastagsági méretezés stb/ , a hegedű hangjához a senhd435 magasai sok, akkor lágy a hegedű hangja, ha azok a nagyon magas frekvenciák"ki vannak szűrve " belőle. Ezért nem hiányzik a komoly zenéhez, filmhez viszont hiányzik, ezért is veszem az AKG K260-at, bízok benne, hogy sci fi filmhez való magasai lesznek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák