Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Bodz #47026 üzenetére

    köszi, megnéztem és el is hoztam közben.
    kicsit lazák a tengelyei, vagy ez gyárilag is ennyire lóg? vagy azért lehet benne "kilóméter". annyi baja volt, hogy az egyik oldalon valaki egyengette a rugót, ami reteszeli a tengelyen a fülhallgató dobozát, ezért nem funkcionált, és könnyen lecsúszott.. sajnos szét kellett szerelnek a dobozt, anélkül nem lehetett kivenni a rugóz. megcsináltan, most jó, de most már látszik, hogy szét volt szedve (a csavarokat takaró "audiofil" :DDD ragasztó sérült).

    a hangja nagyon nyugodt, visszafogott, természetes, a magasai egyáltalán nem bántóak, sőt.. talán túlzottan is visszafogottak. de alul sem döng. a basszusa száraz, megfogott. sehol semmi túlzás, a legnagyobb erénye, hogy nincs hátránya. viszont nem is fárasztó, sokáig hallgatható. amúgy nagyon elegáns a dizájn. elsőre baromi kényelmetlen, mert nagyon szoros a fejpánt, de meg lehet találni azt az egy (!) pozíciót (a szokottnál kissé jobban elsőre döntve a kengyelt), ahogy nem nyom, sőt "eltűnik". viszont a fém szerkezete elpusztíthatatlannak tűnik, ebben nyugodtan el lehet aludni, max a párnának lesz baja..

    dtx 501p: pont az ellentéte, szerintem lenn is meg fenn is kiemel (V), a magasai (még) nem szisszennek, de van rajtuk egy éteri fény, ami elsőre nagyon "látványos" hang, de nekem nem természetes. alul ugyanez, gumiszerűen, hosszan zengnek, bongnak a basszusai, szóval egy igen dögös megszólalás, szerintem bárkit levesz a lábáról. ennyi pénzért (11e) tényleg nem rossz vétel. főleg gyengéit forrásról (telefon/mp3), lehet ez erény, talán épp azért ilyen, hogy azok gyengéit kompenzálja.

    px 100, a jó öreg, most már talán nyugdíjba mehet, már a második szivacs is elmállott szegényről... de még mindig nem adja könnyen magát, nagyon kellemes, semleges megszólalás. a beyerhez képest talán egy kicsit sávhatárolt (?), a prezensz tartományban talán ki is emel, az ének sokkal hangsúlyosabb a kíséretnél. nem szól úgy, mint a hk, de ahhoz áll közel.

    Hd555 @595: a hk és a beyer közt van, nem annyira semleges, dögösebb mint a hk, és szellősebb is, teresebb, annak kissé doboz-hangja van hozzá képest. persze ezek csak első benyomások, semmi nagy szeánsz, korrekt meghallgatás nem volt.

    most hogy írok, hallgatom a H/K-n Sacco & Vanzetti balladáját (igaz a szobai rendszeren), és hát... azért hiányzik belőle a szenvedély, a tűz... de ez egy ilyen kompromisszum, amilyen keveset útközben, utcán zenét hallgatok, annyira megteszi, kárpótol a nagyon stílusos megjelenésével. ennyit szerintem megért.

    szóval most nem olyan, mint amikor elhoztam a hd600-t és feltettem az 595 után, és amikor Liszt Haláltáncában beléptek a harsonák kivert a libabőr... ilyen nincs, visszatettem a másikat, semmi. megint ez és újra. akkor tudtam, hogy jó vétel volt.

    köszi mindenkinek a tanácsokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák