Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz priti #30214 üzenetére

    Minél többet foglalkozom a fejhallgatóval valahogy egyre inkább az jön ki az egészből nekem, hogy ez sehogy nem fogja tudni kiváltani a hangfalas zenehallgatást. Nem tetszik igazán. Nincs olyan jó, mint két jó hangfal mellett leülni egy fotelbe.

    És ezt 2-5 hónap tapasztalgatás és 2-3db fejhallgató után mondond :DD :W
    Nyilván nem tudja a fejes a hangfalat kiváltani de egy fejessel töredék áron kaphatsz olyan minőséget amit egy átlagos 500k-s hangfalassal se, ezt jó észben tartani...
    És hol vagy még tapasztalatban attól hogy egy jó rendszerről hallgass meg egy kicsit nagyobb kategóriás fejest... (T90, T1, LCD2)

    A PRO700MK2 egy alsó alsó szint... Egy Beyerdyanamic DT770Pro 250Ohm-os verzió az közép alsó szint.
    Egy Beyerdynamic T70 meg közép közép. Akkor feljebb Egy T5p Az felső közép (talán) és hol vagyunk még egy Audize LCD-XC-től?

    És Egy ilyen nagyon kezdő és alap fejes után mint a PRO700MK2 gyorsan leírnád a fejeseket?
    Ez olyan mintha azt mondanám, hogy használtam 1 hónapig egy suzuki maruti-t és mivel a verseny pályán über sz@r volt ezért minden kocsi szar és váltok inkább a repülőkre... :DD

    Megnézem azért mennyiből raksz össze egy Beyerdyanmic DT770Pro/250Ohm + TC impact twin (DAC) rendszerhez hasonló hangfalas rendszert hangminőségben... (Előbbi 130k kb utóbbi hangfalas legalább 2-3szor annyi... ) Ha csak azt vesszük figyelembe hogy egy alap jó stereo hangfal pár ami hasonló minőséget ad mint az említett beyer az legalább 70-100k használtan...

    Sajnos nagyon távol vagy még attól hogy élvezhető minőséget alakíts ki csupán fejhallgatós rendszerrel is hát még hangfal...

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • Falconer

    aktív tag

    válasz priti #30214 üzenetére

    Ez egy 150 dollaros DJ fejhallgato... Nem arra talaltak ki, hogy minden jo legyen rajta, hanem, hogy fasza legyen rajta keverni a tuctucot. (jo most lesarkitottam, de akkor is)

    Ha mindenbol jo kell akkor lasd Vodkaboy kommentjet. Vagy vegyel egy sokkal olcsobbat pl retro dj vagy sennheiser hd428 vagy ilyesmi, ezek relative egyforman hoznak mindenfele zenet csakugy mint az olcso hangfalak.

    En pont most kezdtem el hangszorokat nezni, es dobbenet milyen dragak a normalisak a fejhallgatokhoz kepest. Szerintem lazan 4x aron vannak az aktivak.

  • .DLL

    veterán

    válasz priti #30214 üzenetére

    "PRO700MK2 egy közepes fejhallgató, nem a gagyi szint"

    Ez egy DJ fejhallgató, 1 célterületre készült, nem otthoni zenehallgatásra. Egy Makita ütvefúró nem gagyi szint elvileg jó kéne, hogy legyen, mégsem jó vele gipszkartonba csavarozni. :F

    "már élből nem olyan részletes hangfalon az egész, mint fejhallgatón"

    Ergó a hangdobozos rendszered sem az igazi, egy jó hangszóró, megfelelő elhelyezéssel, szobaakusztikával stb. ugyan olyan részletekbe menő tud lenni, mint egy fejhallgató. Csak az ilyen finomságok nem olcsóak...

    Egyébként megfelelő "teret" atmoszférát és színpadképet szoba távolságból még nem hallottam hangdobozokból, pedig voltam már audiofil szalonban (szokásos: pár sorban székek, hangdobozok állványon, ujjnyi vastag kábelek, nem gagyi szint, elvileg jónak kellett volna lennie) részletes is volt, élettel teli is volt de a zene nem vált le a hangdobozokról, itthon meg felteszem a fejesem és a zene körbevesz, és karakteréből adódóan alja is megvan, sokszor becsap, annyira valóságos élmény.

    De hogy mást is mondjak, hallottam jobbat: hangdoboz közeltérben, sőt majdnem fejhangszóró pozícióban, de azért nem annyira közel, megfelelően szögben: na az fasza volt, úgy vett körbe a hangfelhő, hogy nem ért semmi a fejemhez, jó érzés volt. Volt megfelelő teste, és előre-hátra kialakult egy színpad, sorok, magasságok, ahonnan a hangok szóltak.

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák