Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SsPL711

    őstag

    válasz erikjoee #28406 üzenetére

    Nem egy, hanem 3 csati is fel van vértezve valami integrált fejes erősítővel, de nem kell túl komoly dologra számítani. Viszont annál sztem jobb , mint a Logi fejes kimenete.
    Ha jól értelmeztem.

    [ Szerkesztve ]

    NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

  • #71562240

    törölt tag

    válasz erikjoee #28406 üzenetére

    Az biztos, hogy a legostobább hosszabbítóval is sokkal kisebb kárt okozol, mintha beleilleszted a láncba azt a Logitech vezérlőt és cubehőrjét. De a K551 természetesen megérdemel egy kicsit minőségibb fajta hosszabbítót az "500 forintos" szintűnél. És persze egy kulturált hangkártya se ártana. Ezekre figyelj, azt pedig felejtsd el, hogy ilyesféle Logitech vezérlőket iktatsz be egy ilyen szintű fejhallgató elé.

    (#28409) SsPL711 Nyugodtan írhattad volna onban, idevaló téma, még akkor is, ha van saját topikja. De nem emiatt írok, hanem amiben "nem annyira" hiszel, szerintem érdekes.
    A K550 és K551 hangja között elég nagy különbség van, ez mondhatni "bizonyított", hiszen halljuk, látjuk (mármint látjuk a mérési eredményeken). A különbség nem csak minőségkülönbség, hanem karakterkülönbség is. A minőségkülönbségen lehet vitatkozni, hogy melyik jobb, ha egyáltalán, bár úgy látom, viszonylag egységesen a K551 a jobbnak tartott, szerintem is az a jobb (és a mérések szerint is). Azon azonban vitatkozni se nagyon lehet, hogy komoly karakterkülönbség van köztük, a K551 nagyon másképp szól, mint a K550. A különbség elég nagy, és úgy tudjuk, hogy a két típus csakis a kábelben és a csatlakozóban különbözik (a színkülönbség mellett...). Ha kiderülne, hogy másban is különböznek, akkor nyilván más is okozná a komoly hallható és mérhető különbséget, nem "csak" a kábel és csatlakozó, mindazonáltal kábel és csatlakozó tud sokkal nagyobb különbséget is okozni (minőségben és karakterben), mint amekkora a K551 és K550 között van.
    Mondok egy példát, már beszéltem róla régebben. A JBL Ref. 420-as fejhallgatómhoz tartozik hosszabbító, természetesen ugyanolyan típusú kábel és csatlakozó, mint a fejhallgató kábele-csatlakozója, Ha beiktatom a hosszabbítót a saját fejhallgatója elé, természetszerűleg hallok valamekkora minőségromlást, hogy ez kicsi vagy nagy, mindenki ítélje meg maga. Ha ellenben másik fej-/fülhallgató elé kötöm be a JBL hosszabbítóját, akkor irdatlanul nagy karakterváltozást hallok a jóval kisebb mértékű minőségváltozás "fölött". A másik fejhallgató hangkaraktere nagymértékben eltolódik a JBL karaktere felé. Fordítva is igaz, ha a kifejezetten különleges hangkarakterű JBL-emet másfajta kábellel használom, máris elveszti a különlegességének a zömét, és sokkal "átlagosabbá" válik a hangkaraktere. A JBL Reference sajátos hangkarakterét nagyon nagy mértékben a sajátos kábelezés okozza (ugyanezt gyanítom az utóbbi tíz év Harmann-Kardon elektronikái és JBL hangdobozai esetében, amelyek egy jelentős hányada hasonlóan különleges hangkaraktert mutat).
    Mint általában bármely alkatrész, a kábel (is) nagyon sokféle és "jelentős mértékű" torzítást visz a hangrendszerbe, ezáltal nem csak minőséget határoz meg, hanem hangkaraktert is "hangol". Egy picike darab kábel is, ezt teszi, ráadásul a kábel általában kifejezetten hosszú alkatrész, különösen fejhallgató esetében, ahol még relatíve is nagy a szerepe, hiszen a fejhallgatóban alig van más alkatrész, általában csak a hangszóró és a ház. Nagyon sokat számít a kábel minősége és a karaktere, - fejhallgató esetében relatíve is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák