Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz Ba cy lus #105320 üzenetére

    Én érzésre szoktam meghatározni, a teljes képhez, kellemes hangerőn hallgatva nézem, hogy mi tűnik soknak, mi kevésnek. Részletesen persze nem tudom értékelni a frekikimenetet, de az feltűnik, ha a mély sok v kevés (és az milyen jelleg) vagy ha a magas sok. Középre nem látok rá jól, max annyira, hogy mi mennyire hallatszik, pl ének mennyire közvetlen, de persze az is feltűnik, ha a hangolás kaka és emiatt szarul szól egy eszköz.

    A 400i 2020-ban szerintem csak a magasak lógnak ki, a mély kiegyensúlyozott, közép elmarad a HD600-tól. A 400i-ben az ének közvetlenebb, mint a quadban. A quad kiegyensúlyozott, bár a magasban ott is lehetnek zavaró részek és több közepet elviselne. A 650-nek sok a mélye a másik kettőhöz képest, azt mondanám leg-V-bbnek (magasai még éppen nem sokak még, úgy emlékszem).
    A kiegyensúlyozott annyit tesz, hogy nem érzékelek nagy kiemelést vagy hiányt. A 650-et a mélyei miatt már nem mondanám annak, de más állapotban / hangulatban, lehet kiegyensúlyozott(abb)nak mondanám, mert most érzékenyebb vagyok a mélyekre.

    Persze ezek relatív megállapítások, mert a tonalitás érzékelésem nem abszolút, hanem befolyásolva van az általam megszokott eszközök hangja által, ami miatt van amit alul vagy épp túlértékelhetek (persze azért ez resetelődik valamelyest éjszaka, megha nem hallgatok semmit, de egy preferencia akkor is marad). A mélyet pl túlértékelem stellazhoz képest biztosan (ő kevesebbnek hallja az adott mélymennyiséget, mint én).

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák