Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Ba cy lus #105211 üzenetére

    "Csak mikor a remek technikai tudású fejhallgató mégis lecserélésre kerül huzamosabb használatot követően egy állítólag kevésbé jóra, felvetődik, hogy a technikai tudás fogalma nem olyan egyértelmű."

    Szerintem ez egyszerűen eldönthető, ha megkérdezed a cserélőt, hogy fejtse ki az okait. (pl. az ízlés, a kényelem, a hosszú távú karbantartás, költségek, stb-stb számítanak-e a döntésben?)

    A világ legjobb technikai tudású fejhallgatóját a hajamra kenhetem, ha én csak Sabaton-t hallgatok és nekem az úgy tetszik csak, ha a mély meg van tolva és felvétel rohadtul nem úgy van keverve... :P

    A technikai tudás és zeneiség szerintem két külön dolog. Az első az, hogy mennyire adja vissza valósághűen az eszköz, ami a felvételen van. A második meg az, hogy mennyire színezi ki és ezáltal fedi el a valóságot nekem tetszően.

    Ha egy láncon minden felvétel - a 80-s évekből itt ragadt trash metaltól, a legmodernebb hi-res komoly zenei produkciókig - jól szól, akkor az nem őszinte, csal vagyis technikailag nem tökéletes. Szerintem.

    bitrograde
    Én is így voltam vele, de sajnos imádom a rock zenét és egy semleges lánccal a zöme nem nyújt élvezetet. Hoztam egy kompromisszumot, hogy ne legyen itthon 1-nél több fejhallgató zenehallgatáshoz.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • emiki6

    veterán

    válasz Ba cy lus #105211 üzenetére

    Itt igazábol az számít, hogy Polllen mit ért technikaiság alatt, én abban nem tudok nyilatkozni, nem hallom, legfeljebb sejtem, elhiszem (mármint hogy mi jobb technikailag). Zeneiséget igen, de az szubjektív (melyikről hat legjobban a zene rám), úgy lett nálam jobb a spartan, mint a MFA és kedvesebb a 400i 2020, mint a 650.

    Csak el kéne kérjem reteptől a hd600-at... Az lehet jobb komplementer (középorientáltabb) fejes lenne a quad meg a phoenix mellé, mint a 400i (a 400i az a fejesem, ahol az ének már kellően közvetlen, a 650-nél talán a leg"közvetett"ebb).

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák