Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #11695 üzenetére

    Valószínűleg ezért is kérnek érte egy kicsit prémium jellegű árat (mert szerintem is egy kicsit túl van árazva az egyébként kulturált hangja). Ha már úgyis kevesen veszik, legalább fizessék meg! :D

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Leonard #11775 üzenetére

    Van különbség, hiszen a zártak egyrészt általában befülledősebbek (hiszen általában fontos számukra a hermetikus szigetelés a fül és a külvilág között), ami nem tesz jót a hallójárat belső klimatikus viszonyainak -lásd például a hallójárat párásodása, fülzsír oldódása, fül bedugulása, megfájdulása - másrészt az ilyen hermetikusan szigetelő zárt fejesek sajátos belső nyomásviszonyokat hoznak létre, ami lehet, hogy a fülmembránodnak nem tetszik. Tehát van valamennyi esély, hogy a füledre lazán felfekvő, nyitott fejgallgatóval hátrébb szorulnának ezek a problémák, de ez csak esély, hiszen a fejhallgatózás általánosságban olyan tevékenység, ami nem tesz jót a fülnek, sok szempontból, de ennek mértéke nagyon függ az egyéntől is, nem csak a fejhallgatótól. Tehát, mielőtt belevágnál bármiféle vásárlásba, feltétlenül végezz mérvadó, hosszútávú hallgatásos kísérleteket nyitott fejhallgatókkal, hogy azt jobban bírod-e. A kísérlet elengedhetetlen, de van értelme.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Leonard #11799 üzenetére

    A fül membránja (és a hozzá tartozó társzervek) nehezen viselik a tartósan feléjük érkező magasfrekvenciás hanghullámokat, hát még ha azok közelről érkeznek. A magasfrekvenciás hullámok sokkal kisebb hangerőn károsítják a membránt (és "társszerveit"), mint a mélyhangok, a fájdalomküszöb is sokkal alacsonyabban van a magasfrekvenciás hangok esetében. Na most a fejhallgatózás (és fülhallgatózás) esetében éppen az történik, hogy folyamatosan, hosszú időn át magasfrekvenciás hagokkal bombázzuk a fülmembránt irdatlan közelről. Ez a membrán számára kis hangerőn is iszonyú megterhelő. (Értsd, a fejhallgatózáskor a zenében levő mélyhangok is magasfrekvenciás hangként valósulnak meg, csak azért hallod mélyhangnak, mert nagyon közelről érkeznek a füledbe, és a füled-agyad kompenzál, tehát akusztikai csalódás révén működik a technológia. Kipróbáltad már nyilván,, hogy ha a fej-/fülhalgatót közelebb nyomod a füledhez-füledbe, akkor mélyebbnek hallod a zenét, pedig ugyanazok a hanghullámok érkeznek a füledbe, illetve ha leveszed a fejedről a készüléket, akkor hallhatod, hogy milyen magasfrekvenciásan szól valójában.) Az "agybadugós" fülhallgatók a fül membránja számára az iszonyat legmagasabb fokát képezik, nagyjából törvényszerűen károsítja a hallást a tartós használatuk, kis hangerőn is. Ezenkívül megemlíthetjük, hogy a fej-/fülhallgató felfekvése a fül részegységein előbb-utóbb fájdalmat okoz a felfekvés helyén, és az kisugárzik a fül egészébe és környékére, ami szintén megzargatja a hallásmechanizmusunkat, mert az agyunk kompenzál ilyenkor és visszahat a működésre. Stb.

    A zárt versus nyitott fejhallgatók fájdalom- és károkozó hatásai közötti lehetséges különbségekre vonatkozó kérdésedre értelmesen összefoglaltam a tudnivalókat, azt fogadd meg az igaz.

    (#11800) Gerpop_27 "Mit tudtok ajánlani?" Kezdésként a topikösszefoglaló elolvasását.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #11812 üzenetére

    Amit Leonardnak írtam, az mind igaz, és nem mellesleg értelmesen van megfogalmazva.
    Általában nem szoktam reagálni, hogy teletömöd a zagyvalékaiddal a topikot, jelen esetben azonban kifejezetten életveszélyes, amit csinálsz.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #11815 üzenetére

    Lásd még az utólag beírt kiegészítő mondatomat az előző hsz.-emben, mint tanulságot.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz dragon11 #11826 üzenetére

    Nem lesz jó. A tanácsok alapján hallgass meg alaposan minél több mindent, és azután válassz, aszerint hogy neked mi tetszik. Látatlanban semmit ne vásárolj, főleg hifi készüléket ne, főleg ilyen drágát ne. Láthatod, a tanácsok is sokszor homlokegyenest ellentmondanak egymásnak, mert kinek-kinek más az ízlése, más a tapasztalata. A fejhallgatózás (mint a hifi egyik ága), erősen szubjektív műfaj.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Ribi #11830 üzenetére

    Sok minden "igazán" káros, többek között a hirtelen differencia is. (De az nem függ össze a zárt fejhallgató versus nyitott fejhallgató problémával, illetve általában a fejhallgató problémával.)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz dragon11 #11834 üzenetére

    Abban a vidéki kis porfészekben is van például Media Markt. Nyilván jóval szegényesebb a választék. mint a Westendben vagy a Mammmmmutban Budapesten, de azért kell lenni egy-két komolyabb fejhallgatónak ott is, amikből tapasztalatokat meríthetsz, hogy mi merre hány óra.

    (#11835) moszat_ Kezd a témaösszefoglaló elolvasásával. (Mellesleg az XB600 a többség szerint nem igazán.)

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz dragon11 #11837 üzenetére

    Akkor tényleg vidéki porfészek. :D Utazz fel Budapestre, 100ezer forint helyes elköltéséről dönteni szerintem megér egy utat, bár nem ismerem az anyagi helyzetedet. Stoppal ráadásul ingyen van az út.
    Fejhallgató Pláza, Hangbarlang, Nomono..., a két említett Westend, Extreme Audio...

  • #71562240

    törölt tag

    válasz moszat_ #11840 üzenetére

    "A kezdőtémát már 3x olvastam el." Ez azonban a kérdéseden nem látszik. Kérdezz megválaszolhatóan.

    (Az, hogy a gyár mit ír a fejhallgató frekvenciatartományáról a specifikációba, az nagyjából nem jelent semmit, nem utal semmire, általában hazugság is. Sokféle tulajdonság számít egy fejhallgató esetében, többek között a frekvenciatartomány is, de azt nem a fejhallgató gyári adataiból ismerjük meg.)

    (#11842) fi:zi'k Igen, ez egy tautológia volt részemről... :D

    (#11845) baluka26 Múlt héten elég sokminden volt az üzletben a polcokon, igaz jellemzően kissé drágán. És főleg a "divatosabb" márkák-típusok.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz moszat_ #11848 üzenetére

    Én ezen paramétereken belül leginkább a Beyer DT235-öt szoktam javasolni. Inkább kiegyenlített a hangja, mintsem valamilyen irányban hangsúlyozott lenne, de elégnek találnád a mélyeit, és a magasait sem sokallnád. Nem összahajtható, de azért a mérete alapján viszonylag hordozható is, az utcai zajokat azonban csak közepesen szigeteli - ami talán nem is baj. Elég szépen szól, viszonylag részletező és fürge hangja van, sokféle (mindenféle) zenére alkalmas az árkategóriájához képest. Az alakját tekintve amolyan átmenet a circum- és a supraaural között. Hallgasd meg.

    (#11841) dragon11 Ha már hallgatózol, hallgasd meg a B&W P5-öt is, a 90ezres árkategóriában én azt venném (minden ízében anti Beats, de a hangja mellett a külseje is nagyon szép, úgyhogy divatozni is lehet benne), és ha tetszik, találhatsz belőle olcsóbban úgynevezett refurbished darabokat, és mehet mellé egy Xonar DX (vagy egy Audiotrak Prodigy HD2, ha elég a sztereó).

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz dragon11 #11853 üzenetére

    Ahol meg lehet jó forrásról hallgatni a fejhallgatókat, ott is hallgasd meg őket a mobiltelefonodról is, mert az is fontos támpont. Ideális rendszerkörülmények között csak a hifi készülékek bizonyos tulajdonságai mutatkoznak meg, ám az is legalább annyira sokatmondó, vagy még sokatmondóbb, hogy nehezebb körülmények között, rosszabb feltételek mellett mit tudnak kihozni a zenéből.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz krichd1 #11881 üzenetére

    Én azt hiszem, amikor az adott Beyerekkel van bajod, amelyekkel bajod van, akkor nem igazán a Beyerekkel van bajod, hanem a nem odaillő körülményekkel. Ha léteznek fejhallgatók, amelyek kényesek arra, hogy mivel hajtod meg őket, akkor ezek a "tipikus" Beyerek aztán tényleg kényesek. Akik nem hozzájuk illő karakterű forrásról hallgatják ezeket, azok jó eséllyel visítós magasakra szoktak panaszkodni, és V karakterről beszélnek, pedig az adottságaik-képességeik szerint ezek a "tipikus" Beyerek szerintem inkább lineárisak. Azok a Beyerek, amiket amolyan "tipikus" beyeres hangúnak gondolunk, szerintem azért olyan megosztóak, mert vannak bizonyos különleges képességeik, amelyek az adott, kb. 100ezerig tartó árkategóriában kevés más fejhallgatónak vannak meg a magasátvitel terén. A "tipikus" Beyerek jellemzően sokkal magasabbra képesek felmenni, mint a kategória fejhallgatóinak zöme, és a magassávjuk sokáig nem konyul le, hanem afféle lineáris-féle átvitelűek, a "lineárisba" beleértve természetesen a fejhallgatók magassávja esetében "kötelező" gidreket-gödröket. Ha egy fejhallgatónak lineáris-féle és hosszantartó a magasátvitele, akkor az nagyon könnyen válhat "visítozóssá", ha a forráskészülék(ek) és/vagy a hallgatott zeneanyag karaktere és/vagy rosszabb hangminősége rátesz még két-három lapáttal a fejhallgató kiugróan jó magasátviteli képességeire. A Beyerek magassávja szerintem általában lineáris, és általában szépen szóló (és arányos mennyiségű), ha megfelelően szolgáljuk ki. (A mélysávjaik pedig főképpen lineárisak, emiatt sem lehetnek igazán V karakterűek.)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Ati1979 #11889 üzenetére

    Én fentebb leírtam a zárt-nyitott témában is a véleményemet a különbségekre és esélyekre vonatkozóan.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz szakibá... #11903 üzenetére

    "Amelyik Beyer "V" karakterű, az meghajtástól függetlenül olyan marad."
    Igen, csak én azt mondom, hogy szerintem a sokak által V karakterűnek tartott típusaik sem V karakterűek - egy két kivétellel. No persze éppen ezen szokott lenni a legtöbb vita a fejhallgatók egy jelentős részével kapcsolatban, hogy valójában milyen karakterűek.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz krichd1 #11905 üzenetére

    Az igaz, hogy némelyiküknél eléggé túlzott az a 8-9kHz-nél levő hegyvonulat. Ezeknek jót tesz a párnalapítás. Nekem eddig inkább plüssel volt csak alkalmam komolyabb Beyereket hallgatni, de sosem éreztem V karaktert, magaskiemelést. A Schawo által is jelzett bőr/műbőr előny gondolom elsősorban valamiféle visszaverődés révén érvényesül, a bőr/műbőr nyilván kevésbé "issza be" a hangot, mint a plüss. Én azonban a hangdobozos hifit hallgatva is jobban szeretem a "süketszobát", mint az "akusztikát". El tudom képzelni, hogy én általában jobban szeretném a "plüss hangot", de sajnos még nem végeztem ilyesféle párnacserés kísérleteket.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz juhiimi #11930 üzenetére

    Amíg nincs bejáratva, járasd minél többet eq nélkül, akár fehér és rózsazajjal is, de minél többet zenével is.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz katalin888 #11939 üzenetére

    Nem is kaphatsz, mert nincs ilyen. Vagy jó a fejhallgató, vagy beépített lejátszós. Ráadásul, ez nem a kérdésedhez illô topik, olvasd el a témaösszefoglalót.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Kvelstadt #11951 üzenetére

    Elvileg mindegyikre szándékosan olyat és akkorát raknak, amilyen és amekkora rajtuk van. Tehát az elvileg szándékos, hangolási eszköz, hogy a Pioneer M-390-eden akkora volt, ugyanis a nagyobb nem jobb, hanem más. (Azért írtam kétszer is hogy elvileg, mert azért ez nem mindig a fejhallgatógyártó szándékán múlik, hanem néha a párnabeszállító akaratán is.) Tehát a lényeg, hogy a fejhallgatódon minden bizonnyal szándákosan, hangminőségi okok végett volt a kisebb, ha kisebb volt.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz katalin888 #11960 üzenetére

    "Tudom, de akkor ki fog segiteni nekem?" Te fogsz segíteni magadnak azzal, hogy a tanácsainkat megfogadván szembenézel a realitásokkal, és az általunk rossz ötletnek minősített ötletedet feladod, majd az általunk javasolt irányokba indulsz el. :) Mi nem tudunk az általad igényelt készüléket javasolni, mert a létünkkel ellentétes lenne, hiszen az általad igényelt a kategóriában nincs olyan készülék, ami általunk ajánlható lenne bárkinek is bármilyen célra. A szóbanforgó készülékkategória önmaga diszkvalifikálja a szóbanforgó készülékkategóriát.
    "Speci ilyen forum nincs!" Nem véletlenül.
    Mi azt tudjuk javasolni, hogy vegyél egy rendes fejhallgatót és egy rendes médialejátszót (adott esetben ez mobiltelefon is lehet). :)

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz whYz #11976 üzenetére

    Még én se hallgattam a Noontec Zoro-t, de a te szempontodból azt írják róla, hogy bár szépen szól, basszusban éppenséggel nem erős. Én ezt persze fordítva mondanám, bár mélyben nem erős, de szépen szól - ha igazak a hírek.
    "Ennyiert mar erdemes lenne valami 50mm-es nem?" Nem. Vagy igen. Vagy nem. Vagy de.... A hangszórómembrán mérete nem a leendő vevőnek a fejhallgatóra szánt pénzkeretével függ össze, amely árkereted ráadásul elég harmatos árkeret, a 15ezres árkategória nem az a szint, ahol követelőzni lehetne, hogy "ennyiért" ilyen meg olyan legyen. Hogy hány mm-es a fejhallgató hangszórója, az a konstrukció függvénye, nem az áré.
    "Valami jol kinenezo fejest tudtok ajanlani max 15k-ert?" Elég rossz megfogalmazás ez ebben a topikban, még akkor is, ha gondolom, hogy úgy értetted, hogy a jó hangminősége mellett legyen jól kinéző.
    A rászánt összegeddel az a baj, hogy éppen ezen árkeretben a legritkább a jól szóló zárt, circumauralok kínálata, mint ahogy az ajánlott Noontec is supraaural inkább. A te igényeidnek kiválóan megfelel a Creative Aurvana Live!, próbálj valahol olyat venni (előbb persze meghallgatva, hogy neked is tetszik-e a hangja), sajnos már kifutott típus, és nem nagyon kapni.
    Az árkategórián belül hangilag nagyjából megfelelne az igényeidnek a Digitech Pro Monitor is, amely azonban csak külföldön kapható, és inkább közepes szépségű, mintsem világszépe. No meg szóbajöhet az Audio-Technica M30, kicsit többért az M40.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz whYz #11985 üzenetére

    Én elmondtam, ami az eszembe jutott az adott paraméterek mentén. Az Aurvana Live! hangkaraktere és ár/érték viszonya elég széles közmegegyezésnek örvend, kevesen vitatják, hogy kellemesen-dinamikusan mélyhangsúlyos fejhallgató, és hogy annyi pénzért nagyon jó vétel. A másik két ajánlatom vitatottabb, a többség szereti őket az árukhoz képest, de a kisebbséget zavarják a hibáik, vagy a különleges hangkarakterük - merthogy a Pro Monitor-nak és az M30-nak is különleges hangkaraktere van, amit nem mindenki szeret, e kettő esetében biztos hogy csak egyéni meghallgatás után érezheted meg, hogy te szereted-e. Az Aurvana Live! könnyebben elfogadtatja magát, de az persze mindig és mindenkor érvényes, hogy hifi készüléket csak meghallgatás után szabad venni, lehetőleg miután meghallgattál minél több versenytársat is.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kolosanyi #11994 üzenetére

    Ennyi pénzért nem nagyon válogathat, de neki zárt circum kell, tehát méginkább nem válogathat. Én ugyebár feltételesen említettem a kolléga számára a DT235-öt, de eleve kiesett, aminthogy a K518 is eleve meg a többi is eleve, amelyek suprák.
    Egyébként a zárt circumok közül egyik se különösebben hordozható kialakítású, ebben nem lóg ki közülük a DPM, abban persze igen, hogy érzéketlen, ezért is hívtam fel a figyelmet, hogy csakis kipróbálás-meghallgatás után szabad - miközben ez persze mindenre érvényes, de a DPM-re különösen. Egyébként megjegyzem, hogy a DPM valójában nem is annyira halk, mint amilyen "halknak látszik". A karakterében benne van egy sajátosság, amellett, hogy valóban eléggé érzéketlen, még "halkabbnak is hallatszik" mnt amennyire halk - legalábbis a saját kábelével, mert egyébként "szokványosabb" hangkarakterű kábellel a hangosságérzete is "szokványosabb", "hangosabb".

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kolosanyi #11996 üzenetére

    Tudom, hogy van DPM-ed, a róla szóló megjegyzéseid nagyban hozzájárultak, hogy én is belevágtam a megvásárlásába, úgyhogy a csalódásaimat majd rajtad is fogom leverni! :D

    Nézzük a kábeltémát, nem elfelejtve, hogy amikor Digitech Pro Monitort említek, akkor természetesen a Yoga/Fischer/Brainwavz/Lindy/Digitech biocönózisról van szó. Az elmúlt hónapokban olvasgatván a sok-sok véleményt, az egyéb tulajdonságok mellett kirajzolódott ugyebár, hogy a DPM eléggé erősítőigényes, akkor tud életre kelni igazán, ha "megfelelően meg van hajtva", jó meghajtással válik "tompa élettelenből" olyan szintűvé, amely az SRH440-nel tud versenyezni, miközben a DPM-nek sokak számára kellemesebb, mélyebb tónusú karaktere van. Nálam a DPM közvetlen elődjét a JBL Reference 420 képezte, amelynek homlokegyenest (de tényleg homlokegyenest!) ellenkező hangkaraktere van, mint a DPM-nek, - ha lenne olyan számegyenes, amelyen a hangkaraktereket tudnánk elhelyezni, akkor ez a két fejhallgató a számegyenes két végpontján helyezkedne el. Régi gondolatom, gyanúm, sejtésem, hogy az a sajátos, kifejezetten egységes (afféle fémes-csörgős-dinamikus-kissé "visszhangos"-"a sávszéleket hangsúlyossá tevő, de mégsem V karakterű") hangkarakter, amellyel az utóbbi mintegy tíz évben a Harman Kardon-JBL konglomerátum készülékei (lejátszók, erősítők, hangdobozok/fejhallgatók...) szinte kivétel nélkül, védjegyként rendelkeznek, az nagymértékben, netán elsősorban a készülékek belső kábelezésének köszönhető. A DPM-ről olvasottak pedig azt a gondolatot, gyanút, sejtést is felébresztették bennem, hogy a DPM sajátos, a JBL-ével ugyebár homlokegyenest ellentétes irányú hangkaraktere, nehezen hajthatósága netán szintén elsősorban a kábelezésnek köszönhető. Megismerkedvén a DPM hangjával a saját kábelét használva, konstatáltam, hogy valóban nagyjából olyan a hangja, mint amilyennek elképzeltem az egymáshoz képest egyébként néha kifejezetten ellentmondó, de azért mégis egyirányba mutató beszámolóitok alapján, Bodz, Fizik... kezdeti "tompa élettelenjétől" kezdve Krichd, Kolosanyi, Attika, Gabross... "audiofilesen tiszta kontrolláltságáig". Elegendő ismerkedés után kis fusimunkával beleapplikáltam a DPM-be a JBL Ref.420 kábelét, és azt tapasztaltam, hogy a DPM átalakult egy teljesen másik fejhallgatóvá, nagyon közel került a hangkaraktere a JBL-éhez. Természetesen nem lettek egyformák, megmaradt valamennyi az eredendő karakterkülönbségükből, hiszen sok egyéb részegységen is múlik a hangjuk, de meglátásom szerint legalábbis ezen két fejhallgató esetében a hangkarakter meghatározásában sokkal nagyobb szerepe van a kábelnek, mint a drivernek. A JBL kábelével az eredetileg ugyebár homlokegyenest ellenkező karakterű DPM-nek nagymértékben JBL-es lett a hangzása, hasonlóan csörgős-fémes-hangsúlyos magasakkal, "visszhangos"-dinamikus-hangsúlyos mélyekkel, és a középtartománynak is hasonló hangszíne és elevensége lett, csökkent a középtartomány hangsúlya is. A JBL kábel révén sokkal "gyorsabb" is lett a DPM hangja, pedig feltehetően elsősorban a driver okozza azt a "lassúságot", amely az eredeti kábelével használva elég feltűnően hallható, - legalábbis azt gondolom, hogy mivel a DPM frekvenciamenete eléggé szépen kiegyenltett, nincsen benne különösebb mélykiemelés sem, a DPM "lassúságának" a fő oka a lecsengési spektruma lehet (lásd vízesés diagram), amely mintegy 200Hz-ig bizony elég hosszú lecsengést mutat, tehát a mély-alsóközép frekvenciákon elég lassan csillapodik a membrán rezgése, és ez azért a JBL kábellel is hallható, bár közel sem annyira mint az eredetivel. Szóval a kérdésedre válaszolva: igen, a másik kábel bizony nagyon is "kipofozza" a magasakat (is)! Nem "teljesen" pofozza ki, de nagyon kipofozza. (Nem kicsit, nagyon! - mondaná GY.F....). A JBL kábellel hallgatva már nem is igazán erősítőigényes a DPM, majdhogynem simán meghajtható a mobiltelefonommal is, akár a hangerőt, akár a hangkaraktert nézem. (Fordítva nem vizsgáltam, tehát nem applikáltam a DPM kábelt a JBL fejhallgatóba.) Valószínűleg egyszer beruházok a DPM-hez egy HD650-es vagy hasonló szintű kábelbe, és akkor érdekes lesz, hogy az kiváltja-e az eredetit, vagy inkább majd kedv szerint hallgatom egyikkel vagy másikkal. Egyúttal abban biztos vagyok (biztosnak lenni látszom), hogy az eredeti kábelnek is jót tenne, ha fele ilyen hosszú lenne.

    Még cifrábbat mondok, ez már messzire vezet, korhatáros téma, az elolvasása csak stabil idegzetűeknek és "18 éven felüli hifista pályafutással" rendelkezőknek ajánlott (akár offnak is minősíthető ebben a topikban, de mégis onban hagyom, hiszen ez mégiscsak egy hangsúlyosan hifi célú topik, ráadásul a kábel vitathatatlanul a fejhallgató szerves része). Nem tudom, hogy a JBL kábelével mérve hány decibeles érzékenységet mutatna a DPM, ugyebár logikusan feltételezhető, hogy nagyon picike lenne a mért eltérés az eredeti kábellel mutatotthoz képest, azonban a hallásélmény alapján sokkal hangosabbá, mondhatni könnyebben hajthatóvá, kvázi "érzékenyebbé" válik a DPM a JBL kábellel, és ez a téma azért vezet messzire, mert szerintem (is) nem csak arról lehet itt szó, hogy a megváltozott, például sávszélhangsúlyosabb, visszhangosabb, fémesebb, "ütősebb" hangkarakter miatt hangosabbnak hallom, hanem egy kicsit arról is, hogy "valóban hangosabb", azaz a kábel nem csak passzív információáteresztő eszköz, hanem vannak "aktív" tulajdonságai is. Az egyszeri hifista világképben ugyebár "aktív" eszköz a lejátszó, az erősítő, a hangsugárzó (köztük a fejhallgató), és "passzív" eszköz a vezeték vagy a csatlakozó, ám bizonyos tapasztalatok (és bizonyos elméletek) azt mutatják, hogy ez esetleg közel sem ilyen "egyszerű"... (Ha azt próbálom, hogy a JBL fejhallgatónak csak a hosszabítókábelét illesztem a rendszerbe úgy, hogy a JBL hosszabbítóhoz a DPM kábellel csatlakozva hallgatom a DPM-et, akkor azt hallom, hogy erősen eltolódik a hangkarakter a JBL felé, mondhatni a "két végpont" között inkább a JBL-hez kerül egyértelműen közelebb, nem pedig valahol "félúton" van. De a hangosság, vagy legalábbis a hangosságérzet is jelentősen megnő, ergo így is "könnyebben hajthatóvá" válik a DPM, pedig ott van a ("fojtó hatású") DPM kábel a jelútban.)

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz rongyi #12002 üzenetére

    Meg lehet stabilra ragasztani, nem lesz olyan szép mint eredetiben, de ingyen van.

    Ha mégis cserélni akarod, és újat akarsz venni, és a HD518-on gondolkozol, akkor már érdemesebb a HD558-at, alig drágább mint az 518, és amúgy is az 558 az 555 "utódja" - egyébként fejletteb hangja is van az utódnak. Az 518 inkább az 515-höz hasonlítandó, bár a karaktere elüt attól, merthogy az 515-nek eléggé elrontott karaktere volt, amit az 518 szerencsére nem folytat.
    Nyilván észrevetted, hogy mostanában sokkal rosszabb árfolyamon kaphatóak ezek a Sennheiserek, mint a HD555 idejében. Valamelyik MM-ben, azt hiszem a Westendben 35ezerért láttam HD558-at, másutt drágább 5-10ezerrel.
    Más típusok is szóba jöhetnének persze, ha érdekelnének.
    No meg az úgy nem szép, hogy azt mondod, hogy kinézted magadnak a HD518-at, majd tőlünk kérdezed, hogy hogyan szól. Ha nem tudod, hogyan szól, akkor mi alapján "nézted ki" magadnak? - költői kérdés, nem kell válaszolni.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz rongyi #12004 üzenetére

    Nem mindegy hol az összeghatár, mert nyilván nem azt akarod mondani, hogy 99ezer az már belefér.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz rongyi #12006 üzenetére

    A HD558 mellett próbáld ki például a Shure SRH840-et, Beyer DT770 változatait (és sokminden mást, amit tudsz). Visszakeresve sokmindent találsz róluk a topikban is. Az újabbak közül nem érdektelen a JBL J88 sem.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz doboka98 #12198 üzenetére

    Mindegy, hogy zúgás vagy sistergés, olvasd el a témaösszefoglalót, illetve vedd figyelembe a javasolt linket, mint a kérdésedhez illő topikot.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kolosanyi #12221 üzenetére

    Ha megfelezed a kábelhosszt, akkor sokkal gyorsabban, nyitottabban, világosabban fog szólni, ebben biztos vagyok.
    (Egyébként nem kell félned a retorzióktól, nem vagyok csalódott vele, másrészt kb. hatvanezer más véleményt is elolvastam, nem csak te vagy a bűnös. :D )

  • #71562240

    törölt tag

    válasz maszekember #12226 üzenetére

    Az a "híresen jó" EQ és "szoftveres tweak" is csak rontani tud a hangon.

    (#12228) Rederik Nem tudom mit értesz az alatt, hogy elegendő lenne-e hozzá, de elég drága erősítő, így akár "elég jó" minőségű fejhallgatókimenete is lehetne, de én nem látok ilyesmit rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Rederik #12235 üzenetére

    Nem paraméterét kell nézni (a kimenő teljesítménye biztos hogy elég lenne nehezen hajtható fejesekhez is), hanem hallgatással ellenőrizni, összehasonlítva mérvadónak tekintett erősítőkkel, hogy azokhoz képest milyen a Denon hangja fejhallgatókimenetről. Ilyesmiről csak meghallgatásokkal lehet meggyőződni, arra sajnos persze kicsi az esély, hogy a fórumtársak között vannak olyanok, akik éppen a Denon 4310 fejhallgatókimenetének minőségéről bírnának megfelelő tapasztalatokkal - persze nem lehetetlen. A Denon 4310 árkategóriája alapján kb. az valószínűsíthető, hogy a fejhallgatókimenete legalább egyenértékű lehet, 20-30ezer forintos fejhallgatóerősítők hangjával. Lehet hogy jobb is ennél a szintnél, de valószínűleg nem rosszabb. Tehát túlzottan alárendelt nyilván nem lenne a K550-hez képest. Ha meglesz a feljebb lépő fejhallgatód, akkor majd kipróbálod az árkategóriájához illő fejhallgatóerősítőkkel, és akkor hallhatod, hogy azokhoz képest milyen szintű a Denon-od fejhallgatókimenete, és akkor elgondolkodhatsz, hogy gyűjtesz-e fejhallgatóerősítőre - valószínűleg erre nem lesz feltétlenül szükség.

    (#12238) contaxg Na ja, elméláztam a csukott ajtón...

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz maszekember #12243 üzenetére

    "Ettő csak számodra lesz rosszabb a hangminőség,másnak nem." Másnak is, illetve mindenkinek rosszabb lesz tőle a hangminőség, csak nem mindenki ismeri fel.
    "Ha vki így szereti élvezni a muzsikát,hajrá..." A muzsikát (zenét) szinte senki sem szereti így élvezni, mert aki valóban muzsikát hallgat, annak nagy valószínűséggel van annyi ízlése, hogy nem használ hangszíneffekteket, amelyek rombolják a hangminőséget, márpedig aki muzsikát hallgat, annak általában fontos a hangminőség. Az EQ-használatra buzdítás nem ebbe a topikba illő, mert ez egy hangminőségpárti topik. Az nem indok semmire, ha valamit sokan csinálnak, sőt. Ritkán jó az, amit sokan csinálnak, az EQ használata biztos hogy hangminőségromboló, ha valaki használ EQ-t, tegye, de lehetőleg csak a saját kárára tegye, ne akarjon másokat is rávenni. Hát még aki nem használja, az nem értem, hogy miért propagálja.
    A JetEffect is csak egy a sok közül, az se jobb a Deákné vásznánál, semmi különleges nincs benne, a Cowon-okban pedig éppen az a jó, hogy nem szorulnak rá az effektezésre.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz maszekember #12249 üzenetére

    "...és olvass (már ha nem azzal leszel elfoglalva,hogy az általad sosem próbált dolgokról mondjál véleményt ) ." Ez már virtigli trollkodás részedről. Amellett hogy nagyon naív vagy, és a naivitásodat egyre jobban erőszakolod másokra.

    (#12250) maszekember Nem mondom meg, hogyan élvezzék az embereket a zenéjüket, azt mondom meg hogyan lehet élvezni a zenét, és hogyan nem lehet (és itt nem mindegy, hogy zenéről van szó, ahogy te említetted, muzsikáról, nem pedig magukat zenének láttatni próbáló egyéb műfajokról). Azt mondom meg, hogy az emberek egy jelentős részének rossz az ízlése, egmég nagyobb részének pedig nincs ízlése, és csak egy kisebbségnek jó az ízlése, ezért van az, hogy a káros dolgokat általában a többség csinálja, emiatt hívtam fel a figyelmet, hogy az nem érv, hogy valamit sokan csinálnak, sőt akkor már inkább ellenérv. De ezt se én mondom, hanem statisztika. Az emberek többsége nem ért hozzá, ez mindenre igaz, a zenehallgatásra különösen.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #12251 üzenetére

    Corrigenda:

    ...az embereket a zenéjüket...
    ... egy még nagyobb részének...

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz maszekember #12254 üzenetére

    "...ultimately its their own ears who decide if they like the sound quality or not" Mi is ezt mondjuk, akik most vitatkozunk veled, de ennek az a lényege, hogy akinek hozzáértő füle van, az hallja, hogy a manipuláció nem csak elvileg, hanem hallhatóan is káros a zenei hangminőségre. A hozzáértő zenehallgatók hangszínszabályzás nélkül hallgatnak zenét, mindegyikük a saját egyéni hallásának ítélete alapján. Minden alól vannak kivételek, ergo vannak bizonyos hangszínszabályzási eszközök és módszerek nagyon drágán, amelyek bizonyos kényszerű körülmények között esetleg nem csak káros hatással vannak a hangminőségre (ezen esetekben a körülményekkel van alapvető baj), ám ezek az eszközök nagyon magasan vannak a JetEffect típusú eszközök felett színvonalban.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz maszekember #12258 üzenetére

    "Használtad éltedben vagy halálodban a JetEffectet?Nem? Akkor meg mi a trollkodás,ez csak a tényállás." Most már második emberről feltételezed látatlanban, hogy a téma kipróbálása nélkül nyilatkozik a témáról. Én biztos, hogy sokat vizsgálgattam már a JetAudio hangszínszabályzási eszközeit, és volt is már többféle iAudio lejátszóm, és saját tapasztalatból is mondom újra, hogy a JetEffect is csak egy a sok közül, semmi különleges nincsen benne (mitől is lenne, hiszen hangszínszabályozni csak hangszínszabályzási eszközökkel lehet), a JetEffect se jobb a Deákné vásznánál (mitől is lenne, hiszen az is csak ugyanolyan hangszínszabályzó szoftver, mint a többi a kevésbé gagyik közül).
    "És nem látom be,mi a naivság abban,hogy az emberek hadd hallgassák úgy a zenéjüket,ahogy akarják." Másodszor hozod ezt fel, én pedig másodszor hívom fel a figyelmet az egyébként nyilvánvaló tényre, hogy nyilvánvalóan senki nem akarta megszabni senkinek, hogy használjon-e EQ-t vagy sem. Mindenki azt csinál amit akar, amíg másoknak nem okoz kárt vele. Ha ellenben valaki propagálni kezdi az EQ-t (például a JetEffect-et), akkor esetleg szólunk neki, hogy babonaságot terjeszt.
    "Technikailag valóban romlik a hangminőség,teljesen igazad van,de azért,mert vmi technikailag romlik,szubjektíve még történhetett javulás..." Erre mondtam én, hogy ott a szubjektummal van baj, miszerint rossz ízlés vagy ízléshiány vagy igénytelenség.
    ""az emberek egy jelentős részének rossz az ízlése, egmég nagyobb részének pedig nincs ízlése, és csak egy kisebbségnek jó az ízlése" - nem tudom,hogy PH!-n olvastam-e ennél keményebbet,de egyelőre ez viszi a pálmát." Úgy látszik téged meglep ez a statisztikai arány, pedig ez közhely. Mitől lenne az emberek többségének jó az ízlése? Az emberek többsége sohasem fejleszti az ízlését, akkor mitől lenne jó neki? Senki sem születik jó ízléssel, azt ki kell alakítani, az emberek zöme azonban nyilvánvalóan nem foglalkozik ezzel, ez objektív tény.
    "Sok zenész barátom van... (...) De attól még ugyan úgy élvezik azt hallgatni,amit szeretnek,mert a zene a lényeg,így vagy úgy. A többit meg lesz#rják." Bizony, a zene a lényeg, de nem "így vagy úgy", ugyanis nincsen zene "így vagy úgy", merthogy a zenének elengedhetetlen, leválaszthatatlan eleme a megszólaltatás minősége, azaz a hangminőség. Zene nincsen hangminőség nélkül. Ha 13 éve zongorázol, akkor te ezt tudod, esetleg mond el a zenész barátaidnak is, hátha érdekelné őket mégiscsak. Ha ők ezt leszarják, akkor biztos, hogy "rossz zenehallgatók", lehet hogy rossz zenészek is. A zenészek között is sok a rossz zenész, és köztük is nagyon sok a "rossz zenehallgató", a két változó valamelyest korrelációban is áll egymással. Mégegyszer mondom, zene nincsen hangminőség nélkül.

    (#12262) Kékes525 Külön védelem általában nincs bennük (a tiedben konkrétan nincs), hosszútávon lehetőleg ne hallgasd teljes hangerőn, mert akkor esetleg károsodhat is, bár kicsi eséllyel, általában többféle körülménynek kell fennálnia a károsodáshoz.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz maszekember #12267 üzenetére

    Sokadszor alkalmazod az értő olvasás hiányát - vagy szándékolt félreértését-félremagyarázását annak amit írtam.
    "Mivel az ízlés szubjektív, nem mondhatod meg,kinek van jó ízlése,kinek nincs." Abban a szövegemben, amire ezt "válaszoltad", az ízlés témájának statisztikájáról volt szó, nem pedig arról, hogy konkrét személyekkel mi a helyzet.
    Az így nem igaz, hogy az ízlés (értsd jóízlés) szubjektív. Az ízlés (értsd jóízlés) kisebb részben szubjektív, nagyobb részben objektív, azonban a szövegemben a rosszízlésről és az ízlés hiányáról volt szó, márpedig a rosszízlés és az ízléshiány kifejezetten nagymértékben objektív, és csak nagyon kismértékben szubjektív, tehát ezek a kategóriák és pszichikai állapotok tudományosan nagymértékben egzaktul elemezhetőek, különösen, ha statisztikai sokaságról van szó, de általában konkrét személyek esetében is jól elemezhetőek - miközben persze megjegyzendő, hogy a konkrét személyek többségének esetében az ízlés-ízléshiány kategóriája sok-sok kis "részízlésből" tevődik össze, tehát egy-egy konkrét személy ízlésessége vagy ízléshiányossága "összesítve" akár egészen ellentmondásos is lehet. És akkor további "polgárpukkasztás" végett levonom a következtetést, hogy a fentiek alapján elég széleskörűen képes vagyok tudományosan megalapozott kijelentéseket tenni ízlésről, rosszízlésről és ízléshiányról, különösen statiszitikai kijelentéseket, de akár konkrét személyekre vonatkozóakat is. És adott esetben a megfelelő tudományos fegyelem (discipline) és óvatosság mellett, akár jogot is formálok ilyen kijelentések tételére, - például ha egy hangminőségorientált topikban valaki hangminőségellenes babonaságokat terjeszt, akkor esetleg megjegyzem, hogy az hangminőségellenes babonaság.

    Egyúttal a beillesztett fotó beillesztésének okát nem érzékelem, de gondolom ez nem is baj.

    Természetesen szándékosan váltottam offba, mert ez már végképp nem ebbe a topikba tartozik, de azért tovább szőttem a fonalat "a hecc kedvéért".

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Dorien #12270 üzenetére

    Oszcilloszkóp! ;]

    Komolyra fordítva a szót: "Mert ha kell hozzá ember, akkor szubjektív." Ez ugyebár így nem igaz, úgy lenne igaz, hogy szubjektív is. Erre ugyebár ugyanazt kell írnom, amit Maszekember kollégának, lásd fent. Az ízlés nem eleve (csak) szubjektív dolog, a körülményektől függően rengeteg (több-kevesebb) objektív és mérhető vonatkozása van. Az esztétika tudománya karöltve a szociológia tudományával számos objektivizált módszerrel bír az ízlés/ízléshiány tudományos, (nagymértékben) objektivizált elemzéséhez. Ráadásul még a szubjektivitás is nagymértékben objektivizálható és mérhető, különösen ha az esztétika és szociológia tudományt társítjuk például a pszichológia tudománnyal. A társadalomtudományok is nagymértékben objektívek és csak kismértékben szubjektívek, ha jól művelik őket a tudósok. (Persze vannak rossz társadalomtudósok is, ezek is nagymértékben objektíve mérhetőek a jól működő tudósok és módszereik által. :D )

  • #71562240

    törölt tag

    válasz master123 #12273 üzenetére

    Sony fejes nagyon sokféle van, nincs "általános" Sony fejes. A két típusra keress rá a fórumkeresőben (az első ötvenezer hsz.-ben is), sokszor esett már szó róluk.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Dorien #12287 üzenetére

    Aki unja az ízlés témát, ne ezt a hozzászólást olvassa! :D
    Ezt írod Vodkaboy-nak: "Mutass nekem egy olyan szociológia vagy pszichológia könyvet, amiben le van írva, hogy "az embereknek általában rossz az ízlése""
    Sok-sok szociológiai-szociálpszichológiai könyvben le van írva ilyesmi, no persze nem feltétlen ezekkel a szavakkal, de ezzel a tartalommal mindenképpen, sokféle elemzés tárgyaként - mármint hogy az emberek döntő többbségének "rossz az ízlése" vagy "nincs ízlése". Nem kell ettől megijedni, ez természetes dolog, ezek a kategóriák, mint "jóízlés", rosszízlés"... tudományos kategóriák is, közel sem csak szubjektívek. Természetesen nem állok neki most mutogatás végett előkeresni ilyen könyveket, vagy elhiszed vagy nem. Természetesen nem tekintélyérvként, hanem a témában írott szavaim iránti esetleges erősebb bizalom végett írom arra a kitételedre vonatkozólag, hogy "Kammerer valószínűleg sokkal jobb mérnök mint én, ezt aláírom, de azért pszichológia / filozófia témában ne mondjunk ilyen baromságokat.", hogy egyebek mellett egyetemet és/vagy főiskolát végzett szociológus-szociálpszichológus-társadalomtörténész és szakesztéta is vagyok, a témához közel hozható területek közül hasonlóképpen elvégeztem történelemtanár, kommunikáció, könyvtár-informatika szakokat is. Habár filozófiát is tanultam már többediziglen, ezt most ne keverjük ide, mert nem ide tartozik, nyilván te is szociológiát akartál írni, nem filozófiát. Gondolom érted, hogy mindezt csak azért írom így le, mert érzékelteti, hogy ismerem a téma szakirodalmát, egyebek mellett a munkáim miatt is, többek között művészetkritikai újságíróként is dolgozgatok, ami szintén az ízlés témájához illik, illetve közvetve-közvetlenül az utóbbi tizenöt évben az életem tulajdonképpen munkaszerűen is leginkább arra épül, hogy folyamatosan tapasztaljam-figyeljem-kutassam az emberek, a társadalom ízlését (amelyet egyébként mintegy hároméves korom óta figyelek aktívan szociálpszichológiailag, hehe :D ). De például magam is végeztem-vettem részt már éppenséggel kifejezetten szociológiai műveltség- és ízléskutatásokban is, amellett, hogy mint mondottam ismerem a szakirodalmat is, tehát ígérem, hogy az, ami számodra most meglepő és elfogadni nem akart információ, az esztétikai, szociológiai... tudományos szakirodalomban közhely, miszerint hogy a társadalom tagjai többségének "rossz vagy hiányos vagy nemlétező az ízlése". Ez egyébként a mindennapi gyakorlatban is milliószor megmutatkozik, tehát józan ésszel is felmérhető könnyedén, másrészt logikus is, hogy ez nem is lehet másképp a mai szellemi színvonalon lévő társadalmakban, lásd nézz körül, mit (nem) néz, mit (nem) olvas, mit (nem) hallgat, miről és hogyan (nem) beszél... az emberek jelentős többsége. Megjegyzem, vannak a mai emberiségnek olyan államai-népei is, amelyek jelenleg az emberi civilizáció élén járnak, és őnáluk egy-két fokkal eltoltabbak az arányok a (jó)ízlés javára a mi kis észak-balkáni országunkban tapasztalható arányokhoz képest. Érdemes lenne elfogadnod, hogy az ízlés kategóriája (is) nagymértékben objektivizálható és objektivizált tudományos kategória is egyben, az egyéb használati módjai mellett. A társadalomtudományok is tudományok, még az esztétika is tudomány, ráadásul majdnem annyira egzakt tudományok, mint a természettudományok. (A filozófia nem tudomány, ezért nem kavarnám most ide.)
    Egyébként, ha azt nézzük, hogy a makrovilági fizika törvényei a határozatlansági-valószínűségi elven működő, gyakorlatilag megfigyelhetetlen egyedi kvantumok "statisztikailag összesített" viselkedéseire épülnek, a társadalom törvényei pedig a kvantumokhoz képest sokkal könnyebben megfigyelhető egyedi emberek "statiszitikailag összesített" viselkedésére, akkor bizonyos szempontból még egzaktabbnak is tekinthetnénk a társadalomtudományokat, mint a természettudományokat - no persze ezt csak viccből mondom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák