Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz drzozo #10569 üzenetére

    Justin Bieber valóban nagy nyomorék, de nem ezt akarom kiragadni, csak a tények kedvéért egyet: "...csak az emberek 80%-a úgy alkot véleményt, hogy nem próbálta, csak hallotta. Azért részben te is, és más is beismerte, hogy nem mind rossz és hallgatható." Itt fogalmazási zavarok voltak, de ez mindegy, gondolom mindenki érti, hogy mit akartál írni, mindazonáltal én nem "ismertem el" olyasmit, hogy nem mind rossz és hallgathatatlan. Én azt mondtam, hogy a tipikusnak tekinthető három fejhallgatójuk hangját ismerem, azoknak a hangját (is) rühellem, a többi hangjáról ismeret hiányában nem szólok, megengedvén, hogy esetleg van köztük olyan is, amelyik az árához képest viszonylag jól szól. De azok is eszközei a nagy mókusvakítás gépezetének. (És persze nem gondolom, hogy az emberek 80%-a alkot úgy véleményt, hogy nem próbálta, inkább ez az emberek maximum 5-10%-a lehet, nem hinném hogy több.)

    Még egyet szintén a tények kedvéért: "A celebek biztosan ingyen kapják reklám céljából, 100%, hogy egy árva fityinget nem fizetnek érte." Ez ritkán igaz, persze osztogatnak "ingyen" is (természetesen azt is a fogyasztók fizetik), de általában vagy a konkrét celeb kap egy halom pénzt, hogy nyilvánosan használja a Beats-et, vagy pedig a reklámozási célból felhasznált adott rendezvény (például úszóverseny, kosárlabda mérkőzés, egyebek...) szervezője-tulajdonosa kap egy halom pénzt azért, hogy a fellépők-szereplők lehetőleg minél többen minél nyilvánosabban viseljék a Beats-et. Ha valamelyik celeb spontán ilyet vásárol, és azt nyilvánosan hordja, az valóban ingyenreklám, ilyesmi is történik, de nem ez a jellemző a Beats-ek esetében. Mint ahogy az sem jellemző, hogy a celeb ingyen kapjon ilyet, és azt önként, ajándékként értelmezve nyilvánosan használja, hanem az a jellemző, hogy a celeb odaszól, hogy köszi az ajándékot, ha még fizettek is mellé, akkor nyilvánosan is használni fogom. A médiában celebeken látott Beats példányok mintegy 90%-áért nagy pénzeket fizetett a cég, hogy azok a példányok jól láthatóan megjelenjenek a médiában. (Hasonlóan a mobiltelefonokon-médialejátszókon divatossá, kívánatossá tett pánostoba Beats Audio beépülő modul.) A Beats fejhallgatók az irdatlan, a "szokásosnál" 10-20-szor nagyobb marketing- és reprezentációs költségek miatt, és a folyamatosan generált hype érdekében kerülnek ilyen sokba. Az utóbbit úgy értem, hogy ha nem lennének ilyen luxusdrágák, akkor nem is lennének ilyen divatosak bizonyos nagy vásárlóerejű körökben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák