Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joeid

    tag

    válasz Wallander #381 üzenetére

    Szia !

    Ezek nem feltétlenül attól vannak hogy használt ,egyszerűen ekkora moncsikán sokkal nehezebb mindent tökéletesre belőni ,ha nem lehetetlen ...

    Kérdéseidre a válaszok :

    1., DDC : Nem a monitor ami nem támogatja ,hanem valószínűleg a kábel bekötése olyan ,hogy nem megy át rajta (lehet hogy be sincs kötve minden láb).A P275 moncsikhoz új kábeleket küldtek , én nem is néztem ezt rajta .Ahogy mondtam is egy kábel cserével megoldható ,ha visszahozod kicseréljük (mm. a kábelt).

    2.,Fókusz : Direkt van így beállítva ,mivel a saarkokban nagyon nehéz tökéletes fókuszt belőni ,így inkább a középső részre koncentrálnak , mivel legtöbbször azt nézi az ember.
    Lehet rajta állítani :

    Le kell venni a monitor hátulját és ha szemből nézzük a bal oldalon van hátul-lentz van a sorkimenő , két poti van rajta és azokkal lehet szabályozni a fókuszt.
    Azt azért nem kell várni tőle hogy 110%-ig tökéletes lesz ,de valamennyit lehet rajta általában javítani.
    Ezt otthon is megtudod csinálni ,csak vigyázni kell hogy semmi máshoz ne ér hozzá (zárlat, áramütés és egyéb elkerülése végett...) vagy behozod és állítunk rajta ha nagyon rossz lenne.

    A konvergencia egy fránya dolog a CRT-nél ,sajnos sokan nem hiszik el hogy nincs tökéletes konvergenciáju monitor .Valamennyi mindíg marad benne .Mi általában úgy állítjuk be , hogy a felső sarokba legyen inkább egy kicsit rosszabb , mivel azt nézi az ember a legritkábban , neked is ezt tanácsolom.

    3., Geometria : Neked is azt tudom mondani , mint az előző kollegának hogy 100% -os sosem lesz szerintem , ráadásúl ilyen kis eltérés általában nem is vehető észre .Tényleg nem tudok jobbat ,mert általában belülrő ezen nem lehet állítani legtöbbször ,a P275 -nél nem tudom hogy lehet-e állítani.

    Egyébként én egy 17'' flat moncsi elött ülök és jobban megnézve ennek a felső sarka is egy kicsit befelé húz ,de olyan kicsit ,hogy eddíg nem is vettem észre ...

Új hozzászólás Aktív témák