Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz *Ropi* #1115 üzenetére

    nem értek egyet teljesen. most nem a stich-ekre gondolok, mint KTTech, hanem egyetlen képnél maradva. a 17 mm brutálisan nagy látószög, nehéz bánni vele. a 20-24 mm közötti részeket tartom az ideálisnak, legalábbis nekem ezek váltak be. de sokan azt hiszik, h a nagylátó arra kell, h egyszerre sok beleférjen a képbe. nem, nem ez a nagylátó feladata. ahogy a tele "sűríti" a teret, és közel hoz egymáshoz a távolban lévő, egymástól távoli dolgokat, úgy a nagylátó "nyújt", óriási teret képez meglepően közel lévő dolgok között is.

    17 mm azért nehéz ügy, mert igen kevés olyan helyzet adódik, amikor ezt a megnyújtott teret érdekes dolgokkal tudod feltölteni elöl, középen és hátul is. persze, az ember figyel arra, h közel vmi érdekes legyen, meg jó legyen a távoli háttér. de 17 mm akkora távot rak közéjük, h középre is kell még vmi. ez ritkán sikerül. ugyanez 24 mm-en tökéletes lehet.

    szerintem. :)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz BLOODSHOT #1118 üzenetére

    ha van pénzed minderre, hajrá. ha viszont nincs, akkor sztem a 100/2,8 és a 70-200/2,8 közül bőven elég az egyik. sőt, őszintén szólva a 24-70 mellé szerintem elég egy obi, például egy sigma 150/2,8 makró. így lesz egy 70/2,8 és 150/2,8-as portréobid is, az utóbbi ugye makrózik is, a tele is megvan, meg az alapzoom is.

    tehát, első körben én tutira azt találnám ki, h mi az, amit mindenképp szeretnék a 24-70 mellé. de, mégegyszer, az összes üveg jó, így ha mindent meg akarsz venni, tedd azt.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz BLOODSHOT #1129 üzenetére

    akkor viszont ne vacakolj, kezdd egy sigma 150/2,8-assal. nagyon jó üveg, ebben tényleg jól odatette magát a sigma. lehet, h kalibrálni kell majd a vázhoz, de hibátlan optika.

    ha ez megvan, akkor szerintem nem fog hiányozni már egy 200/2,8, sem a zoom, sem a fix személyében. persze, 150 nem 200, de lehet, hogy plusz 300e ft elköltése helyett egyszerűbb lesz kicsit kivágni a képből. főleg, h idővel úgy is nagy felbontású vázad lesz mögé, ha szeretnéd, ha nem. :)

    a 24-70-et pedig nyüstöld vadul, aztán meglátod, kell-e alá valami. ha kell is, lehet, h én inkább egy 20/2,8-ast kukáznék használtan valahonnan. de, ha nagyon kell a nagylátó, akkor azt úgy is látni fogod.

    just my 2c :)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák