Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsento1

    senior tag

    válasz *Ropi* #37570 üzenetére

    Attól azért tartok én is.
    Leírnék egy történetet, kiváncsi vagyok ti mennyire tartjátok valószínűnek.
    Anyagi okok miatt pár hete feltettem az említett 5D classicot és egy Canon 85mm 1.8 objektívet. Időközben megoldódott a problémám, és nem kellett megválnom tőlük. Erre csütörtökön rám ír a "vevő", hogy őt érdekelné a váz. Mondtam már nem eladó. De őt mindenképpen érdekelné, gondoljam meg és ha úgy van, akkor szóljak. Gondolkodás után arra jutottam, hogy rendben, akkor megválok tőle (többet is akart ajánlani mint amennyiért hirdettem). Múlt csütörtök délután jött is a vázért a megbeszéltek alapján, de közben megtetszett neki az objektív is, és megegyeztünk, hogy mindkettőt elviszi. És kb 16:30- kor el is búcsuztunk. Péntek délután csörög a telefonom, hogy valami baj van mert a hátsó kijelzőn néha furcsák a színek. Itt leszögezném, hogy a gépnek semmi baja nem volt a kijelzővel. Persze nekem meg minden bajom volt, hogy mit gondol rólam, hogy rossz gépet adok el neki ( ismét jelzem, semmi baja nem volt nálam a kijelzőnek ), furdalt a lelkiismeret, mert mi van, ha tényleg az a kis idő alatt történt valami vele, ő meg azt hiszi, hogy átvágtam. Ezért írtam neki, hogy felajánlom, hogy visszaveszem a hibás vázat (bizonytalan voltam, hogy nem e az én felelősségem). Közben azt írta, hogy beviszi szervízbe, ahol megcsináltatja, mert lehet csak egy kábel lazult meg, de az se érdekli ha kijelzőt kell cserélni, mert neki az is belefér, annyira elégedett a géppel. A tegnapi napon jelentkezett, hogy elhozta a gépet a szervízből, és inkább vegyem vissza, mert 30e forint lenne a kijelző csere, meg ugye komoly gép lévén egy esetleges zárcsere is egy vagyon lenne, ezért inkább vesz egy kisebb kategóriás újat. Mondom rendben, akkor hozza vissza és visszaadom az árát. Jött is, meg a meglepetés is, hogy ő az objektívet is visszaadja, mert így már nem tud mit kezdeni vele ( mivan?? ), akkor már nagyon tele volt a faxom, mondom rendben, akkor add azt is. Közben volt olyan rendes, hogy a vételárból odaadott 5000ft-ot, amiért ilyen becsületes voltam. Tegnap este óta próbálgatom a gépet, de a kijelző nem csak néha, hanem egyfolytában rossz. És ami igazán kib@szta a biztosítékot, hogy az a 3 nap alatt amíg nála volt (leszámítva a szervízt) 1200!!! expot rakott bele hibás kijelzővel. És ami a legjobban bánt, hogy tavaly januárban vettem az obit újonnan, azóta nem került bele 1000 exponál több, ő meg sikeresen beleb@xot a hétvégén 1200-at, és visszaadta. A magyarázat az volt, hogy már aznap este mikor elvitte, volt egy munkája, ami alatt használta a gépet, és ott került bele ennyi, mert már akkor (pár órával később, miután elvitte tőlem) elromlott, és mivel nem tudta ellenőrizni a helyes expot (ugye nincs histogram a gépen :F ), expo eltolással lőtte a képeket. Nem tudom mit gondoljak. Lehet, hogy igaz amit ír, de akkor is miért baxta tele expoval ha úgyse használható, és ő akkor már szerintem biztosra tudta, hogy visszaadja a gépet, meg persze az objektívet. Ez szerintem nagyon nem korrekt. Nem tervezek semmi továbbit, betudom tanuló pénznek, de az biztos, hogy ne csak az legyen résen aki venni akar, hanem az is aki elad.
    Bocsi ha hosszú lett, de ki kellett írjam magamból.

Új hozzászólás Aktív témák