Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Picturemaker #34777 üzenetére

    Korábban már írtam, hogy azok az esküvőfotós kollégáknak akik ProRoller sorozatú húzós bőröndöt használtak elég sűrűn kellett vinniük kalibráltatni az AF-et: biztos véletlen egybeesés. :))

    (#34774) Picturemaker: A D650 AW egy nagyon jól használható táska, ha tud az ember emeletesen pakolni (pl. két váz mindig egymáson volt benne - ezért írtam, hogy jó játék a Tetris). :)

    (#34779) ateszm: Csak nem szabad félvállról venni a tényt, hogy csak fél vállon lehet hordani a táskát: rendesen megpakolva 20 kiló felett volt és durván terheli a gerincet egy egész napos cipekedésnél (ezért is szedtük szét több logikai egységre). Egyszer megmásztam vele a Visegrádi várat oldalt a köves meredeken (a beton úton túl könnyű lett volna :D), mert idő hiányában egyszerűbb volt nem kipakolni belőle: ellenségemnek nem kívánom azt az érzést. :N

    (#34782) JohnyBlue: Tiszta szerencse, hogy Debrecenben nem az volt nálam, mert akkor most nem beszélgetnénk itt. :DDD

    (#34783) Donki Hóte: Igen, mert általában minden AF-es Canon üvegen van AF/MF kapcsoló. :D A választ úgy értettem, hogy az AF állapotára semmilyen kihatással nincsen a tárolás módja, viszont a képstabilizátoréra igen: ha a mozgó lencsetagja rögzítetlenül van, akkor nagyobb erőhatástól (pl. esés) elszabadulhat és megsérülhet ill. megsérthet más lencsetago(ka)t is (ha mondjuk leszakad véletlenül). Az AF/MF kapcsolót egyébként pusztán egészségmegőrzési okokból érdemes mindig AF állásban hagyni, mert amikor legközelebb felkapod a vázat akkor nem biztos, hogy be fog ugrani, ha éppen manuális fókuszon hagytad és csak a hajad tépheted, mert matt életlen a kép. :)

    (#34784) vlevi: Objektívet függőlegesen, vázat vízszintesen.

    (#34787) vicces: Úgy is jó. :)

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák