Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rottenbull

    senior tag

    válasz Soká #33556 üzenetére

    A legtobb esetben azt ajanlja az ember, amit maga is megtapasztalt, megha ez nem is a jo irany. Ez alol talan kivetelt kepeznek a sokat tapasztalt arcok, mert ok mar azt ajanljak, ahol ok jarnak, igy atgondoltan vasarolnak. Egy kezdo eseten egyfajta filozofiai, hozza allasbeli alapokat kell eloszor lefektetni. Erre mar jott is ertelmes ajanlat, hogy valasszon ki x kepet a netrol, ami nagyon tetszik neki, akkor el lehet vele dumalgatni a dologrol.
    A masik dolog a kamera klubbok, ahol kiprobalhatja sokszor masok felszereleset, sokszor adott tematikaban, igy latja majd, mi hogyan is teljesit.
    En a digitalis korszakban valtottam Canon-ra, igy akar kezdokent is felfoghato az akkori tapasztalatom. Ha ezt ajanlanam kovetesre, akkor a srac el fog kolteni masfel millat 2 ev alatt, mire atlepkedi a sok termeket, ami nem jo neki. Ez nem hinnem, hogy jarhato ut lenne. Ezert probaltam ugy hozza allni, hogy mast tapasztaljon meg, mint en. Az lenne a fontos, hogy elinduljon a sajat utjan es tapasztaljon. Evekkel kesobb majd, a tapasztalataira epitve mar o is atgondoltan fog valogatni. Vidd magaddal nehanyszor, amikor hobbi fotozol.
    Volt olyan ismerosom, akit az elso ejszaka megvalasztott, mert o biztos nem ul 3 orat egy mezo kozepen a sotetben, mire a felhok eltunnek, stb. Ezek mind megtehetok, a vasarlas elott. Bar lehet ezeken mar tul vagytok.

    Pelican:

    Nem erdemes ebbe statisztikailag bele menni, de a kiforrott tech-el rendelkezo, hozzaerto fotosok szama igencsak elenyeszo a kezdo-halado, meg az utat kereso fotosok szamahoz viszonyitva. Az, hogy xx ev tapasztalattal, most mi a helyzet, gondolom nem vetitheto ra az elso 2 evedre, bar nem tudom.

Új hozzászólás Aktív témák