Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sowi

    őstag

    válasz D4v3 #409 üzenetére

    nekem aopen ez65II living art van jelenleg, csak a legjobbakat tudom elmondani rola(ha visszaolvasol lathatod hogy volt bar BB-m elotte), a legtobb ilyen cuccba egyebkent befer 2 vinyo, en ezt vagy az msi-t tudom ajanlani, shuttle,asus annyira nalam nem nyero

    Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

  • Vikthor

    nagyúr

    válasz D4v3 #407 üzenetére

    Szia!

    Sztem sokkal nagyobb szabadsága van az embernek akkor, ha csak magát a házat veszi meg esetleg tápegységgel, mint ha ráerőltetik a vevőkre, hogy az általuk beletuszkolt alaplappal vegyék meg azt. Most már egyre több barebone házat lehet kapni és abba olyan alaplapot raksz amit szeretnél, legyen az Intel vagy AMD. Én is ezért mentem bele az egészbe, mert akartam gépet, de nem mentem volna bele egy sima normál toronyba. Egyetlen rossz dolog ezekben a barebone rendszerekben, az hogy elég nehezen lehet szerelni, ha mondjuk bővítésről van szó vagy kártyacseréről. Én sztem az Aspire XQPack szerű barebone házaknak van jövőjük, mert Te választasz bele cuccokat és az sokkal jobb mint a gyári. Ez az én véleményem.

    Üdv,
    Vikthor

    ~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

  • koma106

    senior tag

    válasz D4v3 #853 üzenetére

    Szia!

    Kissé elfogultan ugyan, de én az asus barebone-t ajánlok, azért mert kicsi (de erős), formás, csendes és ahogy olvasom az igényeidnek megfelelő. 90-100k körül az alábbi lehetőségek vannak (szerintem):

    Intel: beltartalomra az alábbiakat ajánlom: proci E4600, 2GB RAM (lehetőleg dual channel), halk vinyó, olcsó DVD RW, PCIe VGA kártya (hogy milyen az pénztárca függő, én várom az ATI 3850-t, hogy olcsóbb legyen...)

    Az alapgépek
    T3-P5g965 (csak ezüst színben van, viszont nagy előnye, hogy a PCIe VGA foglalat mellett az 1db PCI slot is gyárilag üres)

    T3-P5945gcx (van belőle ezüst és gyönyörű fekete, több procit támogat mint az előző, de sajnos a PCI foglalatban ott csücsül a hálókártya, így már csak egy PCIe VGA az össz bővítési lehetőség...ami mondjuk nekem elég)

    Mindkét típus frankó alaplapi 8 csatornás hangkártyával bír, kártyaolvasó is van bennük, viszont az említett beltartalommal...tehát VGA nélkül 90-100k között áll meg. AZ alaplapi VGA -amit jelenleg használok- nem rossz, a max amit elvisz az a HL2 1024x768 alap beállítások mellett :)

    AMD: ha olcsóbbat akarsz, de ezt kevesebben ajánlják.
    Nemrég állítottam össze egy gépet egy kedves ismerősöm számára, akinek csak internetre, office alkalmazásokra, esetleg dvd nézésre és zenehallgatásra van igénye.

    beltartalom:
    AMD Athlon x2 4200+
    1024MB RAM (667)
    Seagate 80GB HDD
    Samsung DVD RW

    az alapgép V3-M2V890
    méretre nagyobb, szögletesebb, férfiasabb kinézet. Nincs kártyaolvasó, viszont több a bővítési lehetőség. 6 csatornás alaplapi hangkártya kifogástalan. Ez is csendes, de a procihűtés vezérlése nélkül kicsit hangosabb, de így is ok. Ez a gép kb. 60k ....szóval egy jó VGA-val (esetleg 5000+ procival) már ott vagy a 90-100k-nál, így ez szintén jó választás lehet...

    Remélem tudtam segíteni.

    -

Új hozzászólás Aktív témák